2000 посещения с Adsense

Здравейте, колеги. Искам да попитам следното. Сайт, който генерира 2,000 посещения дневно (32,000 уникални посетители месечно) и 700 000 страници месечно какви приходи може да генерира от Едсенс оринтировъчно. Благодаря предварително!
 
От: 2000 посещения с Adsense

може и 0, може и 500 евро, може и повече. Зависи от разположението на рекламите, от аудиторията, от нисшата, от дизайна. Адсенс не е постоянен доход, който можеш да планираш. Гледай на него повече като късмет.
 
От: 2000 посещения с Adsense

Зависи от прекалено много фактори. Аудитория, формат на рекламите, позициониране на рекламите, цената, която ще получаваш на клик. При български сайт за съжаление CPC е много ниско, с 2к посетители не очаквай кой знае колко.
 
От: 2000 посещения с Adsense

Вероятно ще е нещо от рода на 30-40 цента на ден. Може и по-малко.
 
От: От: 2000 посещения с Adsense

Аз с два банера на адсенс правя средно по 10 клика на 1 000 импресии. Все си мисля, че поне едно евро ще върже.
 
От: 2000 посещения с Adsense

За БГ сайт ли става въпрос или за ЕН сайт? От тук трябва да се започне.

С 2к посещения на ден за ЕН сайт приходите ти могат да надхвърлят 50 евро, но както казаха по-горе колегите зависи и от много други неща. Ето ти няколко съвета, които ще са ти полезни със сигурност:

1. Гледай сайта ти да е оптимизиран за мобилни устройства. Ако ползваш wordpress избери някоя responsive тема дори да е безплатна ще ти върши добра работа.
2. Ако посещенията ти са от социални мрежи гледай да ограничиш доколкото можеш посещенията от Индия, Индонезия, Турция, Египет, Либия, Иран, Ирак и други цигански държави, които се сетиш, Ако използваш ФБ можеш да ограничиш всяка страница за съответните държави. Това ще ти е необходимо, за да поддържаш добър RPM и по-скъпи кликове.
3. Слагай редовно качествено съдържание на сайта си. Това е ключово, от изключително значение е.
 
От: 2000 посещения с Adsense

Ако е за EN сайт, според мен имаш шанс за 0.15 - 0.25 CTR, или между 1 000 и 1 750 клика. Да кажем €0.10 на клик се получава между 200 и 350 лв/месец.
Но това са доста груби сметки, както казаха колегите по-горе - крайният резултат зависи от много фактори.
 
От: 2000 посещения с Adsense

Зависи от сайта, и най-вече от трафика, ако е от фб може и 5-10 евро да правиш на ден, има много българи в чужбина /Велкибритания, Германия, Франция, Канада, Америка и тн и тн./ и четат и кликат по реклами на българси сайтове, от които печелиш доста висока цена от клик, аз лично съм правил 30eрво с 5к уникални бг сайт.

Извод: Така зададен въпроса ти, не можем дори да те ориентираме, но както каза @s1yf0x може и 0 може и 500 евро. :)
 
Последно редактирано:
От: 2000 посещения с Adsense

Така...
Да не си объркал нещо нулите. Нормално е на 32 000 посещения да имаш 70 000 импресии /средно по 2,1 страница на посещение/
Ти пишеш че имаш 700 000.. което не ми се струва реално или сайта ти е някакъв по специфичен.
 
От: 2000 посещения с Adsense

Не съм объркал. Толкова - 700 000 са страниците, даже някои месеци са стигали и до над 1000 000, поне така ми изписва в админ панела.
 
От: 2000 посещения с Adsense

по мои наблюдения 1000 EN страници носят от 2 до 10 евро , може и повече според нишата.
 
От: 2000 посещения с Adsense

Много са факторите най-важния е целевата аудитория - възраст, пол, интереси, държава .... Като съдя по импресиите май става въпрос за сайт за игри ... което според мен CTR ще ти е изключително нисък, а цената на кликовете, ако е бг сайт ниска
 
От: 2000 посещения с Adsense

То така зададен въпроса звучи като:
Колко пари ще взема ако си продам колата?
 

Горе