.

От: От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа стран

А дали не е пак първият? :wink:

@ILIJA, виж в Хогуортс! Там като щракнат с пръсти и излизаш на 1st page за всяка дума, която желаеш. :wink:

Първият беше кръчмаря с неговата kry4ma. Ако идиота се е регистрирал още веднъж като ILIJA, тогава не е втория, пак ще е първия. :|

ПП: Вече няколко човека си линкват странички с kry4ma. Тази измислена дума накрая ще стане доста конкурентна, макар и без никакъв трафик.
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

То да се смееш ли, да плачеш ли...? Егати и наглостта честно. Не се научихте да уважавате чуждия труд и това е. Сигурно с твойто приятелче Илия нямате повече от 17-18 години, нали?
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Хора, първо да уточня, че нищо не разбирам от професията ви. Но да ви кажа, няма професия на света, която да позволява такова отношение към потенциален клиент. Може да сте скъпо платени, може да сте добри, но кой ще ви наеме ако случайно попадне на тая тема? Аз да ви кажа, няма да дам и два лева на някой дето ще ме псува. А как ще разбера дали някой е добър без да видя негова работа? Като не ви харесва конкурса, го игнорирайте и не се излагайте пред клиентите. Все пак на тоя сайт попадат и хора, които действително си търсят SEO специалист.
В моята работа всеки ден си има някакви дето само питат а нищо не купуват. Има и такива дето искат абсурдни неща, но щом си плащат - правим ги. За толкова години никога не съм си позволил да обиждам клиент или потенциален клиент. Защото това е срам за мен и за фирмата, която ме е наела. На клиента не му е работа да разбира. Моя работа е да разбирам в областта и да му обяснявам ако трябва.
Бъдете живи и здрави!
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Хора, първо да уточня, че нищо не разбирам от професията ви. Но да ви кажа, няма професия на света, която да позволява такова отношение към потенциален клиент. Може да сте скъпо платени, може да сте добри, но кой ще ви наеме ако случайно попадне на тая тема? Аз да ви кажа, няма да дам и два лева на някой дето ще ме псува. А как ще разбера дали някой е добър без да видя негова работа? Като не ви харесва конкурса, го игнорирайте и не се излагайте пред клиентите. Все пак на тоя сайт попадат и хора, които действително си търсят SEO специалист.
В моята работа всеки ден си има някакви дето само питат а нищо не купуват. Има и такива дето искат абсурдни неща, но щом си плащат - правим ги. За толкова години никога не съм си позволил да обиждам клиент или потенциален клиент. Защото това е срам за мен и за фирмата, която ме е наела. На клиента не му е работа да разбира. Моя работа е да разбирам в областта и да му обяснявам ако трябва.
Бъдете живи и здрави!
Ех , не се научихте че не е мода да се пише от 2 акаунта.
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Човека от kry4ma.com е страшен оптимизатор! Освен че ще те изкара бързо на топ позиции, ще получиш и много добър алекса-ранг само за няколко дена. Препоръчвам ти го горещо!!!
 
От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Защо ли ми е познат този стил на писане,а пък потребителят е ''НОВ''?:p:twisted:



Така. Първо да благодарим за участието на всички, които не говореха глупости, че Гугъл можело и с години да не индексира ботилия и, че за участие в такова състезание се искало да се инвестираш с няколко си стотин лева!
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Кръчмата е номер 1. Най-добрия и без СЕО МЕО джаджи и т.н.. Да не повтарям биааро...

Честито Кръчма. Честито и на организатора. Надявам се да имате дълго и успешно сътруничество. За мен беше удоволствие да наблюдавам това състезание.
Поздрави и за двама ви.
 
От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Така. Първо да благодарим за участието на всички, които не говореха глупости, че Гугъл можело и с години да не индексира ботилия и, че за участие в такова състезание се искало да се инвестираш с няколко си стотин лева!
Анонсирам победителите след двуседмично участие, които са спазили условията на seo състезанийцето: дума-ботилия, сайт-собствен. Всички, които са пускали обяви в сайтове за обяви или тези, които са правили блогове не отговарят на условието. Ако на мен ми трябва някой, който да може да оптимизира моя сайт, това че може да пуска обяви по други сайтове или че може да направи един блог с някоя ключ. дума мен не ме урежда. Аз също умея да пускам обяви и да правя блогове.
Пускаме проверката с гугъл.бг, понеже трябва да оптимизираме за България. Вляво използваме търсене за конкретен период от 8.11.2010 до 22.11.2010. Резултатите ми показват 1. Обяви в napazar.eu, 2. Автоматизирани rss емисии, 3. kry4ma.com, 4. predpriemach.com. Ясно е, че първите два резултата не могат да участват в състезанийцето, затова ги игнорираме и анонсираме златен медал за кръчмата и сребърен за предприемача.

Аз обаче искам да направя и една проверка с гугъл.бг независимо кога, след което ще сумираме математически резултатите. При проверката независимо кога получавам същите резултати.

Крайно класиране:

Златен медал за кръчмата, сребърен за предприемача. На трето място се намира botilija.blogspot.com, но те не отговарят на условието да е в собствен сайт, следователно нямаме бронзов медалист.

И сега по съществото. Кой иска от kry4ma.com или predpriemach.com да оптимизира 2 ключ. думи за 8 лева? Ако ги оптимизират добре тогава ще получат поръчки за още 5 думи и ще могат да получат голямата сума от общо 28 лева+ бонус от 2 лева, за да ги закръглим на 30 лева. Това е една много сериозна сума и моля хората да уважават парите и да не ми разправят кое колко струвало. 8 лева за 2 думи, а при успех поръчка за още с крайна сума цели 30 лева. Може да ви бъдат изплатени и в евровата равностойност. Очакваме предложения!

Ами, разбира се, че Кръчма.ком ще победи. Защото ние залагаме на съдържанието и на простите правила за SEO, които ги пише в официалния сайт на Гугъл. Т.е., ако искаш да оптимизираш за Гугъл - чети какво те съветва Гугъл. Всичко останало Е или в един момент може да РЕШАТ ОТ ГУГЪЛ, ЧЕ Е black hat SEO и язък ти за парите, труда, нервите и пр. Никога не забравяйте, че основната цел на търсачките е да намират СЪДЪРЖАНИЕТО, а не да се подвеждат по трикове. И самите те се оптимизират все повече и повече в това как да избягват ГРЕШНОТО индексиране.
Вчера Скорпьо писал, че правел линк-колело (link-wheel) на неговата www.krachma.com. Не знаех какво е това линк-колело. Прегледах набързо, за да напиша образователна статия за него в Кръчмопедия (Енциклопедия Алтернатива). И открих доста мнения, които казват, че линк-колелетата май са ЧЕРНО СЕО...Този простичък пример трябва да ви говори доста за това какво да правите:
-пишете си СЪДЪРЖАТЕЛНИ НЕЩА В САЙТОВЕТЕ (които удовлетворяват наличните потребителски потребности)
-НЕ ПРАВЕТЕ НИКАКВИ ОПТИМИЗАЦИИ, които не са одобрени на официалната страница на Гугъла!

Спечелването на този конкурс от www.kry4ma.com е доказателство, че може и с простички, легални методи, човек да излиза, ако не на 1-во място, то поне на 1-ва страница.

Ще завърша с мисълта на едно момче от български сайт за СЕО, цитирам по смисъл:

"Колкото и да оптимизирате, не забравяйте, че Гугъл има не само 1, а много страници. И не може всички да сте на 1-ва страница, защото тя има само 10 места!"

Харесва ми и цитат от един бг-сео сайт, който не си спомням в момента. Пак по смисъл: "Ако някой ви казва, че задължително ще ви изстреля на първа страница - не му вярвайте. Никой сео-специалист не може да ви гарантира това."

С едни такива насоки на действие ще постигнете много!

----------------

П.С. Благодаря на Биааро - точно го е казал - мога да кача всичко на ТОП ПОЗИЦИИ (но не давам и не мога да дам гаранции за 1-во място или 1-ва страница, както писахме по-горе.). А за алексата - правилно. В момента "кръчма"-та е на тези места:
Alexa Traffic Rank: 1,666,868
bg.png
Traffic Rank in BG: 6,156

А за справка, конкурентната й "първа" и "единствена" www.krachma.com е едва на тези места:

globe-sm.gif
Alexa Traffic Rank: 8,194,928
bg.png
Traffic Rank in BG: 11,458

макар и да е сайт правен от хора, които много разбрат от seo, Разбирачи с главна буква...

П.С.С.

М.Кирев много точно и културно си се изказал! Аз мисля, че съм твой клиент в www.obsht.com , но не остава време да огрея навсякъде! БЛАГОДАРЯ ИСКРЕНО за топлите думи!

Колкото до Илия - още от сега му правя SEO-то, безплатно. Просто да прочете внимателно целия ми пост още един път и да си спести сериозната, крайна сума от "цели 30" лева. ;)

ПОЗДРАВИ НА ПИЧОВЕТЕ ТУКА И НАЗДРАВЕ!

Хрумна ми една инициатива за SEO, ще ви светна скоро. Даже точно така ще я кръстя "SEO-инициатива"! :)
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Кръчмо, тука важи поговорката : като няма кой да ме хвали, ще се хваля сам. Това не ти е кръчма.ком да си пишеш с 10 акаунта и да си правиш монолози, не сме идиоти да не забележим, че пишеш от 2 акаунта.
Иначе добър опит. Относно linkwheel - ходи чети още, може пък да ти влезне нещо в главата ( въпреки че се съмнявам )
 
От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

И сега по съществото. Кой иска от kry4ma.com или predpriemach.com да оптимизира 2 ключ. думи за 8 лева? Ако ги оптимизират добре тогава ще получат поръчки за още 5 думи и ще могат да получат голямата сума от общо 28 лева+ бонус от 2 лева, за да ги закръглим на 30 лева. Това е една много сериозна сума и моля хората да уважават парите и да не ми разправят кое колко струвало. 8 лева за 2 думи, а при успех поръчка за още с крайна сума цели 30 лева. Може да ви бъдат изплатени и в евровата равностойност. Очакваме предложения!

Сигурен съм, че Блинки или Куулайс от Предприемач ще ти направят по-добра оферта, а и парите си заслужават. Направо им пиши на тях... Ако ти свършат добре работата ще взема да ги изкуша и аз. Дори ще им предложа по 10 лева на ключова фраза и ще им поръчам на едро поне 50. Моля дръж ме в течение, за да знаем дали са се справили.
 
От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Крайно класиране:

Златен медал за кръчмата, сребърен за предприемача. На трето място се намира botilija.blogspot.com, но те не отговарят на условието да е в собствен сайт, следователно нямаме бронзов медалист.

И сега по съществото. Кой иска от kry4ma.com или predpriemach.com да оптимизира 2 ключ. думи за 8 лева? Ако ги оптимизират добре тогава ще получат поръчки за още 5 думи и ще могат да получат голямата сума от общо 28 лева+ бонус от 2 лева, за да ги закръглим на 30 лева. Това е една много сериозна сума и моля хората да уважават парите и да не ми разправят кое колко струвало. 8 лева за 2 думи, а при успех поръчка за още с крайна сума цели 30 лева. Може да ви бъдат изплатени и в евровата равностойност. Очакваме предложения!
Той човека си призна че си е хал-хабер на тема СЕО-МЕО. Така че ако наистина ти трябва добър оптимизатор остава само номер 4 - предприемач. :lol:
Като ми стане така весело и започвам да се досещам кой ме разсмива така неистово. :lol:
Единствения човек без работа - безработния китаец гуру във всяка област освен СЕО-МЕО областта. Човекът фирма, човекът учил Буда, Нютон, Айнщайн, Кеплер и Дирак. Човекът нечовек, самия господ нашия създател - кръчмар! :lol: :lol: :lol: :lol:

ПП: Между другото цената ти е като за китайци и без това. Иди си търси китайско счупено СЕО-МЕО. Те китайците и без това толкоз го разбират. Мислят си че като счупените им боклуци се прави и СЕО-МЕО. Но не се притеснявай, и да не се ранкнеш добре, поне в алексата ще си напред. Все някакво утешение е... :(
 
Re: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Анонсирам победителите след двуседмично участие, които са спазили условията на seo състезанийцето: дума-ботилия, сайт-собствен. Всички, които са пускали обяви в сайтове за обяви или тези, които са правили блогове не отговарят на условието. Ако на мен ми трябва някой, който да може да оптимизира моя сайт, това че може да пуска обяви по други сайтове или че може да направи един блог с някоя ключ. дума мен не ме урежда. Аз също умея да пускам обяви и да правя блогове.
Пускаме проверката с гугъл.бг, понеже трябва да оптимизираме за България. Вляво използваме търсене за конкретен период от 8.11.2010 до 22.11.2010. Резултатите ми показват 1. Обяви в napazar.eu, 2. Автоматизирани rss емисии, 3. kry4ma.com, 4. predpriemach.com. Ясно е, че първите два резултата не могат да участват в състезанийцето, затова ги игнорираме и анонсираме златен медал за кръчмата и сребърен за предприемача.

Аз само не разбрах защо сайта за обяви отпадна от така нареченото състезание? Защо се променят условията след края на състезанието? От къде знаеш, че собственика на сайта не си е пуснал обявата? Да не би да не ти достигна малко мозък да се сетиш за тази възможност? Или не можа да приемеш факта, че една проста обява се класира преди уродливия ти kry4marski форум?
 
От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Друго важно е, както пишеше в сайта си един човек (Лилакор май беше, ако не бъркам) - никой не може да ви даде гаранция за излизане на 1-ва страница в Гугъла, така че не се предоверявайте. Аз също на онова момче, което ме намери и ми се довери за оптимизирането му и ранкването му от 3-та на 1-ва страница, му казах - ще ми платиш тогава-и-само-тогава, ако-и-когато си видиш сайта на 1-ва страница. Няма ли резултат - няма пари.
Да, писал съм такова нещо, но с течение на времето и опита смея да твърдя, че гаранции за първа страница могат да се дадат, при това за разумен срок - 1 до 2 месеца. Всичко е въпрос на бюджет, когато оптимизаторът има нужните опит и знания. А много често бюджет няма (всичко под 80-100 лв за дума с над 2-3 млн. резултати конкуренция НЕ Е БЮДЖЕТ!).
Относно изказването ти за "ще ми платиш тогава-и-само-тогава, ако-и-когато си видиш сайта на 1-ва страница" - как ще действаш в ситуация на неплащане от страна на клиента, ако след 2 месеца примерно си го изкарал в ТОП-а? Ок, ще ми кажеш, че ще му свалиш линковете сигурно. Добре, а парите вложени в труд и линкове кой ще ти покрие? И какво правим ако имаш 3-4 нови клиента и те се окажат некоректни след постигане на обещаното от теб? В България живеем, все пак, това е ежедневие.
 
Re: От: Re: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа с

Здравейте, момчета!
Не знам защо някои тука са писали, че сайта за обяви е пред Кръчма.ком. Ето ви резултати (не дава да се слагат линкове :( - редакция! ) намерени през 2 различни айпи-адреса в света, които показват, че Кръчма.ком е на 1-во място в оптимизацията на ботилията. Проверете и вие в Гугъл.бг и се уверете сами. Погледнете от различни компютри, с различни проксита и пр.

Не някои, а ти. По точно другата ти самоличност :). Сега може и да е така, мързи ме да гледам, но когато заяви, че конкурса е свършил този с обявите беше първи :). Късно е вече да си измисляш оправдания. Освен всичко останало си и дребен измамник. Сам си измисляш конкурси, сам си участваш в тях, а като те победи някой само с една проста обява си измисляш нови правила и оправдания. Жалка картинка ...
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Оле мале, тоя ще се кротне чак като го затворят в лудница :)
 
От: От: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа стран

За процедурата какво правим, ако хората не платят:

а) Ако нямаш договор и го караш на т.нар. джентълменс ъгриймънт (джентълменско споразумение) и те прекарат - можеш да се оплачеш публично и да пиеш една студена вода ;)

б) Ако имаш договор - съдиш го и той/тя си плаща не само каквото дължи, но и разходите по делото, както и печели "реноме" при което повече няма да е лесно да си намери нови оптимизатори.
Извинявай, но ако това е сериозното ти мнение по въпроса за SEO-то, то всички оптимизатори да ровим по кофите. Договори, съдебни дела... тези неща са неприложими в 90% от случаите, пич. Ето затова е измислено капарото. Плаща ми се, ако съм дал гаранции за позиции и срокове и не ги постигна - връщам парите. Това е. Но да разчитам на честността на филанкишията, не мерси :)
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

Приятелю, тая работа не става както си я мислиш ти. Неможе толкова време да лазиш по нервите на хората тука и после изведнъж - "ама какво е това отношение, виж аз съм позитивен". Мноооого работа имаш, ако искаш да си изчистиш именцето и да не те хранят като те видят.
И тая кръчма не мисли че я имам за враг и чак толкова съм се засилил да ти се доказвам на тебе точно.

Виж ако подписа ми те дразни, ще разбера, но той е следствие от маркетинговите ти усилия във форума :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на

Значи преди някой не спазил условието на Илия да е в негов си сайт, а не в сайтове за обяви и блогове (то точно това не е никаква оптимизация, щото въпросните блогове и обяви са си оптимизирани отдавна, ама няма кой да разбира!) и после има недоволни, че Кръчмата победила...

Отново те питам от къде знаеш, че собственика на сайта не си е пуснал сам обява? В условието никъде не се споменава, че не може да се пускат обяви. Не се споменават също и блогове. Така че и двата вида сайтове отговарят на 100% на условията.

Опитай се поне един път да се държиш като мъж и да признаеш, че не си прав.
 
От: Търся си добър оптимизатор, който да може да ми качи сайта на първа страничкa

На много морален се правиш пък лепиш червени точки за щяло и нещяло! И не ми отговори на въпроса, който питах в другата тема. Пак ще си го задам:

Правили идиоти хората това, че не са съгласни с твоето мнение, че ги обиждаш? И не ми излизай с това кой започнал първи, имаше хора дето нищо обидно не бяха казали.

Минал си покрай умните и моралните ама не си закачил. Я дай да я видим тая диплома (голямото постижение на живота ти) дето толкова се хвалиш имаш ли я изобщо.
 
Последно редактирано:

Горе