230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Беше въпрос на време. Странното е, че идва толкова късно след нароилите се подобни сайтове. Но определено няма да е и последната такава измама.
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Хм, много странно. Като си купуваш ваучер не го ли правиш от сайта за групово пазаруване, a не от фирмата, която се промотира чрез този сайт? А тези хора казват, че директно са превеждали пари на тази туристическа фирма. Но както и да е, голям удар.
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Купуваш го от Грабо, но е имало условие за доплащане след купуване на ваучера и тези пари които са доплатили са заминали (поне аз така го разбрах). В крайна сметка от Грабо (Сребин го каза в интервю което гледах преди малко) ще върнат парите които са заминали и ще съдят фирмата (която се е водила на някъв циганин получаващ помощи и после продадена на някъв дето в момента е обявен за общодържавно издирване, но най вероятно пак е подставено лице).
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Ма...ка им и нещастници. Ей има големи отрепки в тая държава.
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Да ви кажа силно се съмнявам, че никой/никога не си проверява партниьорите що за стока са. Във всеки бизнес проверяваш партниьора си - доставчик, снабдител, диструбутор и т.н. проверяваж надеждността, имиджда и дори кредитната способност(платежеспособността). Те яко през просото го карали, дано да им е за урок и да правят проверки - щото това са им партньори - квото ти е отноешнието към детайлите, такова е цялостното отношение към бизнеса ти.
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Какъв е този ваучер за намаление, след като после се доплаща? Тези Грабо са се оакали и за мен те са главните виновници за ситуацията. Това, че щели да съдят собствениците, хах, какво ще вземат от тези скъсани цигани, керпичените им колибки ли :) А измамените, да бяха си организирали почивка в някое нашенско курортче или спокойно селце, не биха чудо видели, ама не Малдивите :D Скоро гледах, че предлагат и силиконови цици с намаление, а две седмици след това на някаква мацка и избухнаха нянките в самолета :))
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Ами измамата си е била подготвена отдавна. Сайт си имат туроператора (който работи все още което е странно къде е Яворчо да го затвори), офис са взели под наем (всичко е изнесено отдавна), банкови сметки с пари вътре (които в момента са източени) та всичко си е било доста добре измислено и с цел направено.
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Никога няма да купя нещо от сайт за групово пазаруване. Препоръчвам за всичките си познати и непознати да не го правят също. Трябва да се контактура директно с доставчика на стоката или услугата или чрез тръстед посредник.

Защо в България има толкова много наивници готови да се довеярт веднага на всеки срешу някой лев отстъпка?

Мамят навсякъде. Много , ужасно много направиха пачки благодарение на наивността, незнанието и безхаберието на масите. А политиците, органите, службите и прочие си траят заради няккакъв % .

Колко жалко, че красивата ни родина се смазва от жалки душици готови на всичко заради някой лев. Никакъв срам, чест, достойнство. Нищо!
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Dertre - те винаги са замесени, измамата им е пръв приятел.
Колкото до Грабо, аз лично съм си купувала повече от 10 ваучера за най-различни неща като плащанията съм извършвала и по интернет, и по банков път, и чрез ипей - проблем никога не съм имала. Според мен проблема не е в тях, защото въпросните бизнесмени са планиразли измамата много отдавна, което означава, че е била "изпипана", а пък да си го кажем честно, ако не беше Грабо, щеше да е колектива, намаление, далавера или тнт.
Важното е, че хората от Грабо, не са казали на потребителите си "Майната Ви, спасявайте се", ами се опитват да оправят нещата, макар че можеха да прехвърлят отговорността изцяло на "тур" операторската фирма.
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

те и хората са много прости - кой ще ходи на сейшелските острови сега бе? сега е дъждовния сезон и е кофти влажно. ама нали от 4 бона на 2 само и юрущ на евтинията :lol:
 
От: 230 туристи измамени с почивки на Малдивите и о. Корфу

Междувременно стана яснно, че интернет сайтовете за колективно пазаруване, които искат да продават екскурзии и почивки, трябва да се регистрират като туристически агенции или оператори. Това обявиха от министерството на икономиката, цитирани от "24 часа". Според министерството вече имало и страници с издадени удостоверения.
хафтееееееееее
 

Горе