3 въпроса за Wordpress

Re: От: 3 въпроса за Wordpress

2. Имаше един плъгин за Да не се копира текста на статията и да се дава десен бутон на страницата. Тук го бях чел, но не можах да го намеря. Някои сеща ли се за подобен плъгин?

глупости са това, не се занимавай. има най-малко 100 начина да се свали съдържанието. щом е в нета няма как да го спасиш. винаги съм се чудил как може да има толко наивни хора да слагат такова нещо. сложат на десен бутон един алерт "Копирането забранено" и вече нанкат спокоино, един вид "леле какви сме хитри лисици, преебахме крадците". даже и гет.бг май имаха такова едно време.
 
Re: От: 3 въпроса за Wordpress

Акисметът ти има ли вкаран ключ? Моят я пропусне някое спамче в месеца, я не.

Направи си акаунт в Gravatar - там си ъплоудваш снимката и то ти я прави как си трябва... Не виждам причина да е нещо различно от jpg (ако е цветна).

Има вкаран ключ. Проблема е, че на ден имам по 30-40 спам коментара. Докато видя всеки един дали е от сорта " Great Article, i bookmark you site" или нещо от този сорт, отнема време. Повечето са с anchor text, към някакви форуми или article directories. В този ред на мисли ми се искаше да сложа някакъв плъгин, който да спира различните автоматизирани програми за писане на коментари. Нещо просто и ефективно.

Относно снимките. Сещам се как бяхте подхванали човека, дето търсеше уеб дизайнер за размера на снимката, която използва за хедър. Ето примерно тези снимки , ако се ползват като картинка в статия, може ли да бъдат в друг формат, различен от .jpg
 
Снимките може да са в най-различни формати - gif, jpg, png ... Тези не са големи, поне тия, който погледнах. Може и направо да се ползват.
 
Re: От: 3 въпроса за Wordpress

глупости са това, не се занимавай. има най-малко 100 начина да се свали съдържанието. щом е в нета няма как да го спасиш. винаги съм се чудил как може да има толко наивни хора да слагат такова нещо. сложат на десен бутон един алерт "Копирането забранено" и вече нанкат спокоино, един вид "леле какви сме хитри лисици, преебахме крадците". даже и гет.бг май имаха такова едно време.
Вярно Васко, че има 100 начина да се копира съдържанието от сайт. Но... Не всеки разбира. Има и обикновени потребители, да не забравяме това. За тях ми трябва такъв плъгин. Ето примерно този сайт не може да се дава дасен бутон и да се маркира текст с мишката. Това търя като краен резултат.:)
 
Има, разбира се. Но не точно от тях трябва да се притесняваш ... например майка ми май не би седнала да ти копира текста от сайта. Дядо ми също. А и да го копира, най-многото да си го сложи в някой текстов файл на десктопа.

На това му се казва "кипи безсмилен труд".

btw не знам при теб как е, но при мен се копира съвсем спокойно ...

Untitled11.jpg
 

Горе