301 и Alias ??

Greyer

New Member
имам нужда от малко помощ. Някой може ли да ми разясни разликата между 301 redirect и "alias"?

Ето го моя проблем. Имаме няколко купени домейна на един сайт и съответно аз искам да се направи 301 на тези домейни към главиня сайт.ком Пратих мейл на съответните хора (не съм developer и не разбирам много много от такива неща) и те ми отвърнаха че съответните домейне са "alias" на сайт.ком и няма нужда от 301 редирект.

Навсякъде се говори за 301 редирект и как той е най-добрия избор за СЕО. Сега се появи един "alias" с който не съм много запознат :oops: и хора с опит в IT и WEB програмиране ми казват че няма нужда от 301. Ако някой може да сподели опит или наблюдения върху двата редиректа, или може да предостави солидно инфо за тях (кой как работи, какво става при посещения и тн) ще ми помогне много.

Мерси
 
Трябва да поясиш нещо тези домеини дето са алиас индексирани ли са и има ли линкове към тях? Ако да по добре е 301 ако не ( примерно са името на домеина с правопсна грешка и никога не са били събмитвани или линквани може да си останат алиас
 
Накои от саитовете са индексиране и линкове и аз затова искам да направя 301. Номера е че съм нов във фирмата от 3 месеца и имам всичко на всичко 18 месеца "професионален" опит в SEO и SEM а споря с хора които имат дългогодищен опит в IT и WEB сферата. и съответно шефовете слушат тях.

Знам че 301 е по добрия вариант просто не мога да си докажа тезата :(
 
При 301 се прехвърлял и пеидж ранка ако има такъв това е предимството ако няма все тая... Като не можеш да ги обедиш голямата работа опитал си не искат да те слушат нали не е твои бизнеса... Ако е твои ще си го направиш като хората... макар че това не са от първостепенните неща за които да се притесняваш
 
то ако си беше мой бизнеса въобще нямаше да ги питам. "Бизнаса е мой прайте каквото кажа" 8) ама не е и трябва да ги обедя че това е правилния вариант
 
сложно :) незнам какво да им покажеш като доказателсво че е по добре
Какъв точно е случая името на саита с правописна грешка ?

П.С. аз също си харесвам алиасите поне за случая с правописната грешка и бих ползвал 301 само ако прехвърлям сайт на друг домеин
 
Не, става въпрос за доман. Примерно site.com ни е главния сайт и сме закупили site.fr, site.ie и тн. Точен адрес не мога да кажа - фирмена политика

А аз си искам 301 щото има добри линкове към съответните "алиас" домейни и си ги искам за главния сайт. А линковете са доста за да тръгна да пиша на всеки да го промени :( :?
 
Разбрах те иска да качиш колкото може повече саит.ком но доводите на другите може да са за мулти езична версии саит.ком/фр/ може да е алиас нат с саит.фр и си правиш отделно сео на френската версия за гогъл.фр .....

Питаиги какви са им доводите защо препочитат да е с алиас не може просто еи така да са го решили ?
 
сайта си е преведен на 25 езика. Единствената причина за която се сещам да не искат 301 е от маркетингова гледна точка - предполага се че като се види техен си домейн хората може да са по-склонни да се регистрират, отколкото на някой чужд. А и могат да искат да пренаписват сайта за съответните домейни, но ме съмнява като знам колко е голям сайта.
 

Горе