3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

идея

Active Member
3D принтерите стават все по евтини и все по прецизни. Някъде вече казват че са заплаха за индустрията на играчки.

Бързо мислещите дребни предприемачи се ориентират към новосъздалите се възможности за изпреварване на тромавите серийни и масови технологии.

Нелегалното принтиране на играчки може да се окаже голям удар срещу приходите на големите производители.

Не е необходимо да поръчвате 5000 бройки от съмнителен производител в Китай, ако можете да си принтирате 5, а като се продадат да принтирате следващите 5.
За някой продукт принтирането би било възможно дори след като вече е платен на сайта ви. Принтирането може да трае 5-10-20 мин. което е съвсем приемливо време.

Най-популярните 3D принтери струват 300-500$
Най-прецизните струват 10 000 -20 000$ и нагоре. Но специалисти твърдят че принтер от 1000-2000$ може да изработи и най-сложната играчка.

Някой има ли опит в 3D принтирането и продажба на 3D принтирани продукти ?


Ето и една статия която би могла да хвърли още малко светлина :

Скоро след като гледа трейлъра на „Междузвездни войни: Силата се пробужда“ през април, Кен Ландрум започва да изгражда свое собствено оръжие като на щурмовак от филма. В дома си в Сейнт Луис мъжът използва компютър, за да проектира близо 40 отделни части за 3D принтиране, с които да сглоби точно копие на оръжието от прочутата серия филми, пише Wall Street.

"Целта ми е да го направя по-добър от този на студиото“, коментира Ландрум. Най-малкото, той се справя по-бързо. Ландрум публикува снимки на своите пистолети на стената за съобщение във форум за 3D ентусиасти около осем месеца преди премиерата на филма и пет месеца преди официалните играчки на Disney да стигнат рафтовете на магазините.

С наближаването на премиерата на филма феновете пълнят пощенската му кутия с молби да им принтира от неговите играчки. Ландрум твърди, че в средата на юли е продал повече от 100 за една седмица, като наскоро е решил да започне да таксува по 55 долара на файл.

Цялата статия
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

не мисля, че са сериозна заплаха за играчки - освен тези които са отливани по калъп. А отливането по калъп не е много скъпа технология, т.е. едва ли принтерите ще ги изместят.
Да не забравяме, че освен изработката - дори отливаните играчки имат нужда от допълнителни процедури по боядисване, украсяване и т.н.

като произведеш 10 принтирани играчки, да не мислиш, че ще спънеш бизнеса на големите (факта, че ще принтираш малко бройки за да не се набутваш, говори, че нямаш нито пазар, нито контакти, нито история, нито опит в продажбите на тези проддукти. Защото ти ако имаш един принтер, те (големите компании) ще имат десет (ако е по-ефективно разбира се) и пак ще могат да предложат по-добра цена. Да не забравяме и марката. Ти ще си "жълтурник с дръпнати очи и принтер" в сравнение с компания с много години история и традиция в производството на играчки.
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Това е така до едно време. Както пиратството на дискове не беше проблем за музикалните и софтуерните компании до едно време.
Докато пиратите не станаха милиони.
Същото може да се получи и с 3Д принтиращите. Само в ebay ima 20 милиона дребни продавачи.

Нещо повече може да се стигне дотам че хората да си принтират играчката просто за себе си. Може да се окаже по-евтино отколкото да я купят. Както е по евтино да си направиш сам диск с музика отколкото да купиш албума от магазина.
Да не говорим пък за някоя част за домакински уред или автомобил.

Просто мислим евентуалните възможности
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

това би било възможно за по елементарни играчки, които не би трявбало и да са много скъпи в магазина, освен ако не са скъпи заради бранда - филм или нещо такова. в този случай е възможно, но все пак трябва да си инвестивал поне 1000долара в качествен принтер и материали. и е необходим добър файл за печата, който да бъде откраднат или снет. снемането хич не е евтино доколкото съм чел.

за сложни играчки с електроника ще бъде скъпо и нерентабилно производство в домашна среда от ентусиасти.
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Едва ли ще замести разпространените играчки, заради работата по файла няма да има смисъл за единични бройки. Аз го виждам само като атракция за туриста, да му направиш релефен фейс по снимка и след това да го оцветиш.
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Никаква заплаха не са за големите производители на играчки. В момента тези принтери се използват основно за производство на фигурки и сувенири, които са нишови и не си струва да се произвеждат от големи компании, защото пазарът им е изключително малък.
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

А какво става с металните 3D принтери:

Първата идея която ми идва, че могат да се принтират авточасти или всякакви резервни части, които са трудни или невъзможни за доставка.

Като тук не е необходимо наличието на модел (файл) за принтиране , защото за модел се ползва старата част, която се сканира и от нея се създава файла за принтиране.

[video=youtube;PHaXX2OoOs4]https://www.youtube.com/watch?t=148&v=PHaXX2OoOs4[/video]
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

А какво става с металните 3D принтери
По принцип от 2 години се каня да си купя 3Д принтер и след две години не знам точно за какво ми е... Гледал съм варианти, играчки, дрънкулки или какво ли още не... и стигам до извода, че трудно бих изкрал прилични пари с него.
Части за кола, никой път няма да си сложа метална част за кола напечатана от принтер. Само като си представя, че може да се случи и тръпки ме побиват.
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Ами май бижутата са най-подходящи за домашно принтиране и печалба
Не е необходимо голям принтер. Може да се вложи във висока резолюция а да се вземе по-малък по размер.
Материалите са нищожни, а и при безотпадната технология на 3Д принтиране са малък разход.



[video=youtube;EhBLGmt8t18]https://www.youtube.com/watch?v=EhBLGmt8t18[/video]



Важно е според мен да не се споменава че продуктите са принтирани, това веднага ще свали потенциалните клиенти наполовина, ако не и повече.
Доста добри цени тук на принтирани метални бижута :
Въпроса е колко продават?

photo-3-3-copy-2.png
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Интересно, :) някакъв си "Странникът" току що ми сложи червено на тази тема ?!?!
Някой да вижда , нарушаване на правилата тук? Някой да съм обидил или каквото и да е против Terms of Services?
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Бъдещето на лекарствата е в 3D принтерите

Федералната агенция за контрол на храните и лекарствата в САЩ (FDA) одобри лекарство за перорален прием, която се изработва благодарение на технология за триизмерно принтиране, което е смятано за новаторски ход с потенциал да промени бъдещето на медицината. Фармацевтичната компания „Апресия“ разработила лекарството Спритам (Spritam), получило одобрението на федералната агенция по лекарствата. Използвано за лечение на припадъци в резултат на епилепсия, за Спритам се използва 3D принтер за създаване на точна перорална доза от лекарството за пациентите. Принтерът създава поресто хапче, което бързо се разтваря при контакт с течност.
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Нарочно ли спамиш или са те изгонили от вкъщи? ЧОВЕЧЕ СЕГА ЛИ ОТКРИ 3D ПРИНТЕРИТЕ????? И да, идеите ти отдавна не са актуални, приеми го и не се самоубивай плийз. Обяснявам ти донякъде червеното от Странник-а, ако мое да вденеш де.
 
Последно редактирано от модератор:
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

3D принтирана роботизирана протеза задвижвана от невронните сигнали предавани към мускулите.

[video=youtube;Z93Qp69pIWw]https://www.youtube.com/watch?v=Z93Qp69pIWw[/video]
 
От: 3D Принтери. Начало на нова ера в производството.

Има много плюсове.Обикновенно в производството на някакво изделие участват много хора.А с такъв принтер човек може да си прави всичко сам.Друго.За това което правя в момента поръчвам материали от десетки места.Много разходи за доставката.Ако всичко се прави на принтер ще поръчвам материали само от едно-две места.Разходите ще са значително по-малко.
 

Горе