4 години затвор за собственик на торент тракер

rak

Active Member
Основателят на популярен в Германия портал за торенти беше осъден на четири и половина години затвор по обвинение в системно нарушаване на авторските права.

39-годишният подсъдим, чието име не се съобщава, е създал уебсайта Kino.to, който е предлагал безплатен достъп до 135 хиляди филма и телевизионни програми. Сайтът имал по 4 милиона посещения дневно, преди да бъде закрит от германските власти през миналата година.

Произнасяйки присъдата, съдията Карстен Никел заяви, че това е може би най-голямото нарушение на авторските права досега в Германия.
източник
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

Кой е Алчен ?

В крайна сметка всеки сам определя на какви цени да се продава. На теб ако не ти е по джоба, никой не ти дава правото да го крадеш.
Алчен е този когото са осъдили, защото на чужд гръб е правил кинти. 4 милиона посетители на ден...

И за да не остана неразбран, аз не съм против свободното споделяне на файлове, дори съм много за. Но предпочитам трекерите да изчезнат и да се измисли нещо ново, без посредници.

Защото за мен Трекерите са най-големите печеливши от цялата тази работа.
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

Нали знаеш, посещенията са като наркотик... Все още и още искаш. При положение, че това което е вършил е незаконно, няма защо да го защитаваш. А и говорим за Германия не за България. Има голяма разлика в доходите на хората в двете държави!
От подписа ти пише, че изработваш сайтове, би ли ти било приятно да ти копират целия дизайн на някой твой проект? Както на теб няма да ти стане хубаво така и на хората които са се блъскали!
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

И за да не остана неразбран, аз не съм против свободното споделяне на файлове, дори съм много за. Но предпочитам трекерите да изчезнат и да се измисли нещо ново, без посредници.

Защото за мен Трекерите са най-големите печеливши от цялата тази работа.

Пичове... умни хора изглеждате а говорите глупости
http://www.otizvora.com/2012/05/4483/

ето и новата версия на подкаста
http://www.otizvora.com/2012/06/4503/
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

Редовно следя От Извора и съм запознат с тезата на автора. А тя е за свободното споделяне на информация, за което съм напълно ЗА.

Да не се бърка с кражбата на интелектуални продукти.
За мен това да ползваш примерно Photoshop без да си си платил, си е чиста проба кражба.

А тази присъда от 4 години я приемам така: Посредничество при кражба.
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

За мен това да ползваш примерно Photoshop без да си си платил, си е чиста проба кражба. - а корпоративните мастити ADOBE не са ли крадци?
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

Тук може много да се спори.
Цена от над 1000$ си е прекалена и чисто изнудване...
Като си монополист в дадена област и лесно доиш кравите.

Като цяло съм на принципа всеки сам да си определя цената на продуктите, но в когато сте стигне до монопол, тогава става страшно.

Трябва да се търси баланс, хем Автора да не е ощетен, хем потребителя да не е издоен.
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

Все пак софтуера е актив - с него се изкарват парици ... не го ползва масовия потребител, т.е. е нормално да струва толкова , не че ще си го купя де :D

До като филмите и сериалите са запазени спомени във времето , ако си платиш да гледаш филм това е пасив щот нищо не печелиш ...

Все пак ако много от тези филми не ги бчхме изгледали през такива сайтове не знам и от къде щеше да знаят повечето хора за тях.
Много от продукцията не излъчвана в България например. А и ако хората не сваляха да им гледат сеирите и резилите на повечето актьорчета не знам кой щеше
и да е чувал за тях. Не че нещо ама в торентите най сваляното съдържание е +18 :D , даже имам познат който много щеше да му е висок рейтинга в един торент сайт
и за това сваляше най теглените +18 филми за уплолдва яко :D

Голем смех, иначе да има и аз едно сайтче с 4 м посещения ........ ееее .. мечтииии

И не забравяйте - сега в Гремания!Скоро и в други държави на ЕС!

:D
 
От: 4 години затвор за собственик на торент тракер

И за да не остана неразбран, аз не съм против свободното споделяне на файлове, дори съм много за. Но предпочитам трекерите да изчезнат и да се измисли нещо ново, без посредници.
Явно не следиш новостите в областта на споделяне на файлове. Пиратският залив примерно, вече не е тракер, а просто търсачка за магнитни линкове. Не се сваля нищо от там, дори .torrent файл, а само цъкаш на обикновен линк. Същото нещо предлагат Google и Bing. Но то не е далеч денят когато и линковете ще станат нелегални, а накрая ще заживеем в свят, където мисленето ще се наказва, защото е вредно и опасно. И цялата работа защото малка група от алчни хора искат да продават повече ДВД-та и вместо един милиард долара, тая година да спечелят два милиарда.
 

Горе