40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

не е редно да живее на гърба на другите.
Много си нетолерантен.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Той е нетолерантен, а цялата система на управление на България и Европа се крепи именно на толерантността. Аз внасям здравни осигуровки, ползват ги майките и децата, внасям социални осигуровки, ползват ги безработните и циганите.. имам идея как да се изкорени това, но е още в зародиш... в човешката природа няма място за толерантност..
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Ами ето го отговора на въпроса ти - неокомунистическата социална система трябва да се промени и много лесно ще се намерят пари за всички дупки и дупчища. Това обаче няма да бъде позволено и никога няма да се случи, поне не скоро, така че дори и сега да се хвана да ти напиша един реферат по темата, все тая :)
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Ако считате, че трябва поединично да се спасяваме давайте идеи за програми, които финансират ИТ сектора.

ИТ сектора няма нужда от европейско финансиране, а просто от по-равномерно разпределение на рекламата като e в западна европа, включително и между различни електрони медии като Интернет, Телевизия, Радио. Докато едни правят бартери, други имат толкова много, че няма къде да я слагат.

Ето как изглеждат около 100 лева за хиляда импресии. Над хедъра, под хедъра, квадрати, малки банерчета и това е ден, след ден, след ден.

100za1000.png
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Ами ето го отговора на въпроса ти - неокомунистическата социална система трябва да се промени и много лесно ще се намерят пари за всички дупки и дупчища. Това обаче няма да бъде позволено и никога няма да се случи, поне не скоро, така че дори и сега да се хвана да ти напиша един реферат по темата, все тая :)

Напиши. Ще го прочета с кеф... Самото мислене на хората е сбъркано - от християнските ценности до социалните идеи за толерантност и взаимопомощ ... хората са доста по - първични.. доста по елементарни.. подчиняват се на съвсем различен модел на поведение сравнение с налаганите му стереотипии..

ИТ сектора няма нужда от европейско финансиране, а просто от по-равномерно разпределение на рекламата като e в западна европа, включително и между различни електрони медии като Интернет, Телевизия, Радио. Докато едни правят бартери, други имат толкова много, че няма къде да я слагат.

Мисля, че в близките 10 години няма да има регулатор. До тогава нещата, ше са коренно различни и няма да има нужда от такъв. Така, че ни остава сами да се преборим за парченца от рекламата.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Когато преди година и половина предупреждавах за тежките последици от въвеждането на касовите апарати - много хора не ми верваха

Не случайно бившият вече министър от ГЕРБ Т.Трайков по онова време изхлипа по добре сива икономика от колкото никаква.

Това сигурно го пиша вече за 5 път но както и да е - Гръбнакът на трудовата заетост е дребният бизнес и управляващите трябва да са доволни че някой успява да се справя сам и да назначи на работа още някой и друг работник а не да се опитва да го удави въвеждайки безброй утежняващи бизнеса изисквания.

В УК можеш да отвориш ЕТ и разходите по регистрацията поддръжката и осигуровките са ти в рамките на 500ЛВ на ГОДИНА и ако доходите ти са до около 20 000ЛВ не плащаш данъци.
В БГ за да регистрираш ЕТ платиш счетоводител осигуровки касови апарати и още триста щуротии дори и да не работиш ти трябват около минимум 3000ЛВ НА ГОДИНА

Как да има дребен бизнес в БГ как да има заетост. Най важното което може да направи правителството е да не пречи на бизнеса.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Мантамане, не се оправдай, ами се връщай да плащаш данъци тук. Ти патриот ли си или национален предател? :mrgreen:
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Харкон, айде стига с това национални предатели - не ти е ясно нищо, освен заобикалящата те малка вселена с име на Български град.
Без да се обиждаш, но не съм очаквал от теб подобни думи, макар да слагаш усмивка след тях - хванах ти идеята.

По темата - Безработица ?!? Какво по дяво...
Един човек като е безработен/безделник с каквото и да се захване си е работа - да садиш картофи не е срам, а мързал, след като нямаш какво друго да правиш - Всички Айти спецове, босове, граждани не може да сме.
Да си замеделец не е срамно, да си изгледаш храната която не можеш да купиш, тъй като нямаш парите за нея, които искаш от работа - работи, ама защо чакаш Бойко или друг да дойде да ти я навре в ръцете, след това да се оплакваш отново че работата не била добра и заплащането ниско.

Всичко може да прави човек докато е жив, само да влезе там откъдето е излязъл не може.
Виждам доста безработни които само пишат, и се оплакват - Позор.

За мен България защо не беше/не е най-бедната държава ?
Всичко си е до човек, виновните са нищо повече от измислица. Каквото си надробиш, такова ще сърбаш - законите на природата важат, макар да сме по цивилизовани от всякога.

Респект!
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Харкон, айде стига с това национални предатели - не ти е ясно нищо, освен заобикалящата те малка вселена с име на Български град.

Не разбра ли, че се шегувам, глупчо?

Твоите очаквания нямат никакво значение.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Нямат никакво значение къде, Брейниак ?
Ама да, като видя подписа ти, не искам и да има значение - ти си знаеш пътя по който трябва да вървиш.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Нямат никакво значение къде, Брейниак ?
Ама да, като видя подписа ти, не искам и да има значение - ти си знаеш пътя по който трябва да вървиш.

Глупчо Монев, не отхапвай залък, който не можеш да преглътнеш.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Гарантирано от ГЕРБ - реалния брой е много по-голям.
 
От: От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Гарантирано от ГЕРБ - реалния брой е много по-голям.

В това не се съмнявам. Много по-интересно ми е как преживяват и какво смятат да правят в бъдеще.
 
От: От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

В това не се съмнявам. Много по-интересно ми е как преживяват и какво смятат да правят в бъдеще.


За тази статистика напълно обвинявам ГЕРБ - не само, че не помогнаха на младите предприемачи и кадърните студенти ( а обещаваха ГЕНЕРАЛНИ ПРОМЕНИ в този сектор), но и тотално се омазаха и осраха. Масовите фалити на фирми последните 3 години доведе до този процент безработица. Какво да правят? Чакат.... да се махне ГЕРБ за да се успокоят нещата и да започнат фирмите да работят така както трябва, за да създават нови работни места, да наемат млади хора, да не се мачкат и т.н..
Няма как да не ги обвинявам, като знаем броя на фалиралите фирми за 3 години.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Не знам, положението е страшно...

Търся си работа от лятото и до сега един не е отговорил по каналния ред (джобс-разговор-интервю-пробен)

От наборите ми приятели 50% са без работа, другите 50% част от тях бачкат на 400-500 лв, колкото да не е без хич, защото така и така са с техните, нямат режиини. Тези, които да бачкат по специалност или добре платено нещо (разбирам над 800 лв чисто) са може би 1-2...

Страшно!
 
От: От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Какво да правят? Чакат.... да се махне ГЕРБ за да се успокоят нещата и да започнат фирмите да работят

Съгласен съм, но все пак гладен трудно се чака.
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Аз не мога да кажа как да накарат хората да работят за да плащат данъци, но мога да предложа как да се пестят пари от социални помощи, с които доста хора живеят на гърба на данъкоплатеца. Който получава социални помощи, задължително трябва да полага обществено полезен труд. Нормата да се определи възоснова на труда който всеки полага. Това да се отнася както за циганите, така и за ромите и всички останали етнически малцинства, който са нискограмотни, неграмотни, мързеливи и т.н.. Без да си полезен, дори с почистването на една градинка месечно, не трябва да получаваш пари. По този начин хората първо ще се научат на труд, второ ще са полезни за цялото общество, което ги издържа финансово (не че сто-двеста лева са много но...). Същото може да важи и за пенсионерите и коледните им надбавки.. има 100 часа годишно, обществено полезен труд, получава 100-200 лв коледен бонус. Така малко или много ще са полезни за всички, а и ще могат да си позволят месо на трапезата!

Отделен е въпроса за банките на които съм върл противник, те 95% са чужди и изкараха 60-70% от капитала ни зад граница за да спасяват икономиките на собствените страни. Нямаше ли ги тези банки щяхме да видим кризата през крив макарон! Какви данъци искате, като оборота дори на големите фирми падна с 40-50%, и като цело потреблението е свито почти на минимум. Проблема в момента е, че в страната няма оборотни пари в икономиката, от там се свива оборота на всеки еидн сектор. А това се отразява на всичко и води до повишаване на цените. Огледайте се само около вас в момента колко хора инвестират в нови начинания. Около мен се броят на пръсти. В момента за да се оправим трябват свежи пари, които да се пуснат в обръщение. Премиера за това караше хората да извадят спестяванията от банките и да инвестират, за да могат парите им да се налеят в икономиката и нещата да тръгнат нагоре.Но... всичко това е тема на един друг разговор. ;)
 
Последно редактирано:
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Да, и то доста време си я отглеждаме тая работна ръка, кога ще си я пуснем да ни поработи ? Това си е една неоткрита златна мина, или може би през нея минават повече пари.
Не може да получаваш без да си допринесъл с нищо... Ето че се чувствам дискриминиран - работя по рано от навършване на пълнолетие, и до ден днешен всичко си ми е платено, и сметки и глава да ме заболи. А да имам противотежест на няколко, които от раждане до умиране ме смуче.

Трябва да работят, да произвеждат.
Гладен народ с пари не се лекува, а с храна!
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Аз завърших ТУ София преди 1 седмица и на завършването, декана каза че 100 % от завършилите работят. 60 % не по специалността и 40 по спец
 
От: 40 % от младите българи са безработни. Местата за овчари са на изчерпване.

Аз завърших ТУ София преди 1 седмица и на завършването, декана каза че 100 % от завършилите работят. 60 % не по специалността и 40 по спец

Браво, защо не ти го казал когато влезе там ? :lol:


После гласувайте за ГЕРБ или СДС - от 2009 от 120 държавни предприятия - 80 са във фалит, после питайте защо няма работа за ТУ... Ще се сетите за Станишката и за социална политика, ама да не е късно само.
 

Горе