5 скрити функции във Facebook

redrum

Well-Known Member
5 скрити функции във Facebook

автор: Мартин Дешев


Facebook разполага с доста функции, които са полезни, но малко популярни. Благодарение на тях може да улесните значително работата си със социалната мрежа.

1. Вместо всеки път да въвеждате пълния си имейл при влизане във Facebook, може да изпишете само уникалното потребителско име, което сте регистрирали за Facebook профила си. Ако е facebook.com/ivan – само въвеждането на ivan ще свърши работа.

2. Може да изтривате покани за събития без никой да разбира за това. За целта отворете поканата и най-вече списъка с поканени. Открийте името си и поставете курсора на мишката отгоре. Ще се появи малък Х, кликнете и готово.

3. Има възможност да пренареждате малките плочки под Cover снимката в Timeline профила си. За целта кликнете на стрелката в дясно от плочките и ще се появят всички, включително опция за добавяне на нови. Когато поставите мишката над дадена плочка, ще видите бутон с опция за пренареждане.

4. Може да предотвратявате появата на постове, в които сте тагнати, в Timeline профила ви. За целта кликнете на Account > Privacy Settings и кликнете Edit Settings срещу How Tags Work. Кликнете Edit срещу Profile Review и включете настройката. Сега, когато някой ви тагне в пост, ще трябва първо вие да го одобрите и едва тогава той ще се появи във вашия профил.

5. Знаете ли, че Facebook има две кутии за съобщения? Първата е стандартната, в която са съобщенията от приятелите ви. Втората е за системни и други съобщения. Тя е достъпна след като кликнете Messages линка в лявата колона на Facebook. След това ще се появи нов линк Others под Messages. Кликнете на него, за да видите останалите съобщения.
 
От: 5 скрити функции във Facebook

Здравей, може ли един въпрос от мен относно Фейсбук?
Как мога да видя всички фенове на моя ФБ страница? В Insights ->Likes -> See Likes се показват само малка част от тях, а на мен ми трябва почти целия списък от 5000 фена.
Благодаря предварителни и се извинявам, ако спамя темата.
 
От: 5 скрити функции във Facebook

Здравей, може ли един въпрос от мен относно Фейсбук?
Как мога да видя всички фенове на моя ФБ страница? В Insights ->Likes -> See Likes се показват само малка част от тях, а на мен ми трябва почти целия списък от 5000 фена.
Благодаря предварителни и се извинявам, ако спамя темата.

Като отвориш фенове, под няколкото показани има бутон Всички и скролваш...
 
От: 5 скрити функции във Facebook

Като отвориш фенове, под няколкото показани има бутон Всички и скролваш...

Да, скролваш няколко пъти и след това бутона изчезва ...
 

Горе