6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Еми това е нормално като са развие едно тема да стигне и дотука,,, ти кво сакаш да тъпчем на едно место или да влезем в дълбините на психованализата,,, това съшо е болезнена истина
Вече чувствам болезнеността на истината по 6 различни начина :).
Ще се прекръстя ма MadFreud в името на развитието!
Каете поне тая Графинята таковахте ли я?
 
От: От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Вече чувствам болезнеността на истината по 6 различни начина :).
Ще се прекръстя ма MadFreud в името на развитието!
Каете поне тая Графинята таковахте ли я?

Шопа трява сичко даси казваме,,, а ти имаш и разстройство на ментално ниво, шото та обземат нереални чуства
 
От: От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Това не е ли малко оксиморон? Колективизъм базиран на индивидуална свобода е като дървеното желязо.

Не. Синтеза е.

Ако принадлежиш по своя воля към колективистично общество и можеш да го напуснеш, когато поискаш, тогава това общество е колективистично и в същото време е положено на основата на индивидуалната свобода.
 
От: От: От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Друг е въпроса, че тази синтеза е възможна предимно в ума на хора, закърмени с индивидуализма. Т.е. група свободни индивиди могат да сформират всякакво общество на базата на съгласието по между си... Докато онези, които са възпитани в традициите на колективизма могат да поддържат само колективистично общество на базата на потисничеството и правото на по-силния.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

За това много хора, когато останели без работа, намирали институции или фирми, където могат да работят безплатно, за да поддържат психическото си здраве.

В България обаче държавата се опитва всячески да отказва хората от подобни практики.

Регулация на стажовете?
Стажовете стават лукс
Сбогом на стажантските програми?

За щастие тези, които нямат възможност да плащат за да работят безплатно има алтернатива - могат да го правят неформално, без фирми, без институции.

Вижте например хората, които създават свободен софтуер. И свободен хардуер. Сътрудничат си без формални организации. Без данъци и осигуровки. И без да искат разрешение от държавните бюрократи.

За съжаление не всяка дейност може да се практикува без бюрократични спънки. Например няма как да работиш в болница (да въвеждаш данните на пациентите в компютър - като примера от мнението по-горе) без да си плащаш. Държавата не позволява безплатния доброволен труд. Как така ще се трудиш без да плащаш данъци и осигуровки? Ще дойдат данъчните и като не можеш да покажеш договор - глоба.

Иска ми се да не съм прави и да греша. Ама май наистина няма легален начин да работиш без да си плащаш за удоволствието. Ще се радвам, ако някой успее да ме опровергае.
 

Горе