8те Тайни на Успеха

От: 8те Тайни на Успеха

Статията е хубава, някаква смесица между Лари Уингет и Робин Шарма.
 
От: 8те Тайни на Успеха

По отношение на МЪРЗЕЛА смятам следното. Мързелът води до прогрес.
Какво имам в предвид? Мързелът е в основата на голяма част от човешките изобретения.
Да вземем например тракторите и комбайните. Ако хората не ги мързеше по цели дни да работят като гламави на полето без почивка, нямаше да използват модерни машини, които да улесняват работата им.
Мързелът кара умните хора да намират по-лесни решения за извършването на определена работа.
Това, което пречи на хората не е мързела, а липсата на амбиция, страхът и ленивостта (това е лош вид мързел, когато човек не влага енергия, а само чака на готово).
 
Последно редактирано:
От: 8те Тайни на Успеха

Страна, драго ми стана, че се интересуваш от личността ми. В интерес на истината твоите мисли се различават от масовите и също са ми доста интересни. Съгласна съм, че води до прогрес и оптимизация на работата, само наистина не ми е ясно защо го наричате мързел. В рамките на нормалното си е да търсиш вариант за оптимизация на работния процес.
Всяка нова дейност изисва да вложиш повечко усилия докато потръгнат нещата, дори това да значи да се лишиш от част от свободното си време или пък от цялото такова ВРЕМЕННО. Но преди това си имал достатъчно време да осмислиш пътя и целите, да посрещаш изгрева многократно с дайкири в ръката докато се изчисти идеята. Планирането е важно, а идеите, добрите идеи просто идват изведнъж. Сякаш от нищото. Но за да те осенят наистина имаш нужда от свободно време, това просто не се случва, ако от работа и грижи нямаш време да се огледаш в огледалото..

И все пак 'The only place where success comes before work is in Dictionary''
 
От: 8те Тайни на Успеха

И все пак 'The only place where success comes before work is in Dictionary''

Този цитат звучи толкова наивно, че сякаш първоначално го е изрекъл треньор по американски футбол, току що запознал се с английската азбука :D
 
От: 8те Тайни на Успеха

Отдавна прочетох темата, още щом Caprice я публикува. Много е хубава статията, но май всеки трябва да види какво работи за него в дадена ситуация. Очевидно общовалидни правила няма и всеки трябва да открие какво работи за него- за мързела- например аз имам желание за много неща, но се разпилявам, защото ми липсва концентрация и активна почивка, от което следва, че трябва да си преструктурирам приоритетите, както пишеше в точка 3 мисля. Хленченето също е много, много излишно и деструктивно, но понякога е породено от максимализъм... Много полезна тема!
 
От: 8те Тайни на Успеха

Много добро и полезно. ;) Само трябва да се прочете и осмисли добре. :)
 

Горе