8-те най-важни seo фактора през 2017 година!

webselo.com

Active Member
Славчо Панов написа превъзходна статия за най-важните, според него, SEO фактори през 2017 година!

В нея той засяга:
1. Онсайт и онпейдж.
2. Силно съдържание.
3. Мобилна оптимизация.
4. Потребителско поведение.
5. Социални медии.
6. Бранд.
7. Линкове.
8. И нещо хитро :)))

Ваш,
Кирил Йовев,
#webselo
 
От всичко по малко и накрая нищо. Кухо съдържание, което се изчерпва само с подточките. Не мисля, че мога да погледна WD с други очи, докато не престанат да се излагат, претендирайки, че имат един от най-бързите сайтове.
 
  • Like
Реакции: sim5
хайде да се броим хейтърите.
Ако си мислите, че с четенето на една статия ще стане - няма да стане :)
По простата причина, че не знаете мащаба на работата по сайта Ви.
 
Значи, няколко пъти се въздържах, като ми попада тази "статия" по-форума и фейсбук.
Общо взето по-горе е обобщено "по малко и накрая нищо". Давате съвети "мобилна опитимизация" ето това са резултатите:
Untitled.png

Силно и полезно съдържание - статия написана едиствено да си рекламирате услугата.
Не бъдете толкова, агресивни, това отблъсква.
 
Значи, няколко пъти се въздържах, като ми попада тази "статия" по-форума и фейсбук.
Общо взето по-горе е обобщено "по малко и накрая нищо". Давате съвети "мобилна опитимизация" ето това са резултатите:
Untitled.png

Силно и полезно съдържание - статия написана едиствено да си рекламирате услугата.
Не бъдете толкова, агресивни, това отблъсква.

Смехотворно е не това, че WD не са запознати с резултатите си от PageSpeed Insights, а че въобще се позовават на тях. Всеки греши, но поне се надявах, че след последната си излагация, няма да продължат с това.
 
Последно редактирано:
Показателите на сайта, цитиран от авторът на статията Websitedesign.bg определено са уникално добри. Хората са се постарали. Всичко им е 100 от 100.
 
Като гледате само началната страница, може и така да е, но целта не е ли и останалите да са такива? Който смята, че PageSpeed Insights е достатъчно мерило, може само да преосмисли мястото си в тази сфера. Откога скоростта на зареждане стана самоцел, а не просто следствие? Като започнете да се вглъбявате в дадени метрики, сякаш преставате да мислите. Ако става въпрос, показателите на всичките ми страници са 97/100, но това означава ли, че утре трябва да съм на корицата на Engadget? Чудо голямо!
 
Личното ми наблюдение е , че влиянието на социалните сигнали е силно преувеличено.
те могат да вдигнат някой продукт в онлайн магазин или статия в блог, но не и да повлияят на целия сайт
и то само ако обсъждането идва от много и независими източници във фейсбук
 
Може от много проекти да няма време за сайта човека. :)
Всеки иска да се пробва да направи нещо и за да бъде структурирано правилно трябва много време.
Според мен по принцип ако се предлага услуга трябва да се покаже, че поне главния сайт спазва съветите, които се публикуват в него.
Page speed според мен е доста важен за такъв тип сайтове за предлагане на услуги свързани с маркетинг или seo. Да се класираш сред мастърите на Seo трябва да си спазил всички правила в правилната Seo оптимизация. Там и най-малкия фактор е важен.
Може и да разчита на PPC реклама и да не му пука за сеото на сайта му.
 
Аз не виждам кое е толкоз невероятно, че удря 100/100 като е само 288кб - една картинка и малко текст.
Щеше да им а тежест ако 'сайта' не беше както казах една картинка + малко текст.
Като направят функционален сайт, поне 2MB и да зарежда 100/100 тогава да се хвалят.
Заснемане.PNG
10 пъти по голям като обем сайт зарежда с 0.4 секунди повече на кофти/суперхостинг
 
Много съм далече от СЕО и Вудо магиите, но на 101 % мога да твърдя, че това PageSpeed Insights абсолютна простотия и не трябва да се вманиачава човек да постига 100/100 резултати !
Повечето известни чужди сайтове които са класират адски добре светят в червено и то не само в тоя тест а в повечето известни и използвани тестове се представят много зле извода си го правете сами.

Не съм чел статията може да е с правилни съвети, но от коментарите тук май някой не мислят така.

Има доста добри в СЕО-то тука нека те споделят кои са тенденциите за 2017.
 
Никой не омаловажава значимостта на скоростта на зареждане, но в случая нещата са по-надценени и от трансфера на Пол Погба в Манчестър Юнайтед. Ролята на скоростта на зареждане е ключова, но също ви уверявам, че стига да имате желание, може да покриете критериите на PageSpeed Insights, без действително да има подобрение. Направо се срамувам, че водим подобна дискусия.
 
Като оставим скоростта настрана, само аз ли имам усещането, че това тук е супер рекламна публикация?

Автора на темата праснал линк с обобщение - ще ни учиш ли, ще ни показваш ли, да допълваме ли искаш? Голяма част от хората тук вероятно му имат фейбук профила на Славчо, едва ли да не са я виждали.

Друго обаче ми е супер интересно:
От всичко по малко и накрая нищо. Кухо съдържание, което се изчерпва само с подточките. Не мисля, че мога да погледна WD с други очи, докато не престанат да се излагат, претендирайки, че имат един от най-бързите сайтове.


Два пъти си коментирал и два пъти си линкнал WD за главния сайт. Опитваш се да помогнеш да изместят по търсене компанията за хард дискове или? Двата коментара са различни, но си седи линкнато, реклама ли им правиш?

Айде, да не съм "бахти хейтъра":
Скоростта е от значение за нови сайтове. Да не мислите, че сайтове с постоянен трафик, утвърдили се за последните 3+ години и повече им дреме колко бързо зарежда? То това даже си е механизъм според мен - ако сайтът зарежда малко по-бавно, по невнимание може да кликнеш на реклама.

Точка 6 от първи пост е интересна - какво ще рече "бранд"? Ми ако сайтът ми е за локация?
 
Два пъти си коментирал и два пъти си линкнал WD за главния сайт. Опитваш се да помогнеш да изместят по търсене компанията за хард дискове или? Двата коментара са различни, но си седи линкнато, реклама ли им правиш?

Все намирате нещо, с което да ме изненадате. Може ли да става дума за реклама, когато имаш предвид, че WD е притежание на @Blinky? Каква ирония! Получавам забележки от хора, които поставят по няколко връзки в подписите си. Впрочем, поставих още една връзка. Сега да не измести компанията на Огнян Младенов в класирането? Шок и ужас!
 
Все намирате нещо, с което да ме изненадате. Може ли да става дума за реклама, когато имаш предвид, че WD е притежание на @Blinky? Каква ирония! Получавам забележки от хора, които поставят по няколко връзки в подписите си. Впрочем, поставих още една връзка. Сега да не измести компанията на Огнян Младенов в класирането? Шок и ужас!

Извинявайте господин Петров - аз не знам кое на кого е (блинкита, млинкита и всякви други милинки). Дано и вие печелите нещо от това линкване.
А това с връзките в подписа - просто не го почвай!
 
...(блинкита, млинкита и всякви други милинки)...

Еее, това за шефа на форума да кажеш "...млинкита и всякви други милинки" :D
 
Извинявайте господин Петров - аз не знам кое на кого е (блинкита, млинкита и всякви други милинки). Дано и вие печелите нещо от това линкване.
А това с връзките в подписа - просто не го почвай!
Линковете от подписа ти са меко казано жалко изглеждащи...
 

Горе