.

Доколкото имам обща идея, гледат приходите НАД нужното за съществуване, което се върти около или е точно МРЗ.
С други думи - притесняват се как ще живееш, ако трябва да плащаш и вноски.

600 лв за тях е "едва оцеляващ, не му трябва автомобил".
 
в обб искат 200 лева остатъчен доход, като на 3 бона вноската ще е не повече от 100 лева, така че навсякъде би трябвало да ти дадат, освен ако работиш без да те осигуряват
 
Един съвет - при никакви обстоятелства не взимай бърз кредит, че ще се загрбиш на ранна възраст с борчове.

Колко лева можеш да отделяш на месец с тези доходи? Защо не спестиш за въпросния автомобил, ами искаш да плащаш лихви на банките?

Автомобила който ще купуваш за 3000 лв ли е? Сложи си едни 30-50 процента към цената на автомобила за такси при прехвърлянето, застраховки, обслужване и т.н. За по-евтините автомобили отиваме на горната граница.

За какво ти е този автомобил при тези ниски доходи? На работа ли ще ходиш с него? Може ли да ти донесе приходи? Да, на 20 всеки иска да кара кола, да е свободен, да отиде когато и където му кефне, но реалността с автомобилите е доста сурова. Те са скъпо удоволствие, все още.

Премисли нещата хубаво.
 
Един съвет - при никакви обстоятелства не взимай бърз кредит, че ще се загрбиш на ранна възраст с борчове.

Колко лева можеш да отделяш на месец с тези доходи? Защо не спестиш за въпросния автомобил, ами искаш да плащаш лихви на банките?

Автомобила който ще купуваш за 3000 лв ли е? Сложи си едни 30-50 процента към цената на автомобила за такси при прехвърлянето, застраховки, обслужване и т.н. За по-евтините автомобили отиваме на горната граница.

За какво ти е този автомобил при тези ниски доходи? На работа ли ще ходиш с него? Може ли да ти донесе приходи? Да, на 20 всеки иска да кара кола, да е свободен, да отиде когато и където му кефне, но реалността с автомобилите е доста сурова. Те са скъпо удоволствие, все още.

Премисли нещата хубаво.
Съгласен съм. Също така може да добавя, че като автомобила струва 3000лв сложи още 1500лв за ремонти в следващите 2-3 месеца.
 
Просто събери парите и купи колата със собствени средства. Идеята дето ти е хрумнала да теглиш кредит е доста глупава.
 
Купи си GOLF 2.
Здрави, функционални, учиш се на основни неща за автомобилите.
НЕ ТЕГЛИШ КРЕДИТ.
Не ти дреме къде паркираш .
Може и да не го заключваш.
Не ти дреме ако те "закачи" някой.
Много части, нови и втора употреба.
Прави страхотни спомени, ако го караш, както и където трябва .
Повечето хора мислят, че е грозен и евтин, но само тези, които някога са карали, знаят истинската му стойност.
Докато събереш парици за нещо по-добро, ще си изпечен шофьор.
(Има опасност да се привържеш към голфчето, ще е трудно да се разделиш с него.Трябва да бъдеш силна.)
Бонус: Ако го комбинираш с винкел, не моа та запрат.
Просто не тегли кредит за автомобил :)
 
Купи си GOLF 2.
Здрави, функционални, учиш се на основни неща за автомобилите.
НЕ ТЕГЛИШ КРЕДИТ.
Не ти дреме къде паркираш .
Може и да не го заключваш.
Не ти дреме ако те "закачи" някой.
Много части, нови и втора употреба.
Прави страхотни спомени, ако го караш, както и където трябва .
Повечето хора мислят, че е грозен и евтин, но само тези, които някога са карали, знаят истинската му стойност.
Докато събереш парици за нещо по-добро, ще си изпечен шофьор.
(Има опасност да се привържеш към голфчето, ще е трудно да се разделиш с него.Трябва да бъдеш силна.)
Бонус: Ако го комбинираш с винкел, не моа та запрат.
Просто не тегли кредит за автомобил :)
И аз съм на мнение за голф 2 :) много добър избор е аз по принцип бих изтеглила заем за жилище но мацката си решава все пак тя ще го изплаща а не ние :)
 
Аз питам откъде и как би могло да изтегля и каква е причина да не ми отпускат, не питам дали да тегля и дали идеята е глупава. Искам съвет защо според вас не ми отпускат кредит, а за какво го искам и т.н. е лично моя работа.

Няма да ти дават кредит - като хитрееш и не внасяш осигуровки на реален доход, така става. ;) Какво повече да ти кажем. Другото са приятелски съвети.

Банката иска доказан доход, защото ако спреш да плащаш няма да има от къде да си вземе парите. Това е цялата работа. При 600 лв доход няма какво да ти вземе. За това и не се осмелява да ти даде кредит.
 
^^

Отделно имам страничен доход, който ми покрива образованието, тъй като съм платено обучение.

След като имаш такъв легален доход представи документи за него на банката, може нещата да се променят. Щом плащаш големи такси в университета, значи дохода не е малък.

Никой не се заяжда, стараем се да бъдем максимално обективни.

Успех.
 
Колата не е само първоначален разход, имай го предвид и си направи добре сметката.
Обикновено, ако банката не ти дава кредит на база легалния доход и нямаш много страничен, по-добре е наистина да не теглиш кредит.
 

Горе