92% от провайдърите не могат да предотвратят DDoS-атака

VMiloykov

Well-Known Member
Аналитиците от Black Lotus, изследващи безопасността в Глобалната мрежа, стигнаха до извода, че 92% от средствата за защита срещи DDoS-атаки не могат да спрат атаките, преди да бъде нанесена вреда.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/IT-Новини/92-от-провайдърите-не-могат-да-предотврат-98784.html


DDoS атаките стават все повече и повече, но пък хостинг фирмите не им се инвестира за да се справят с тях. Един тревожен факт.
 
От: 92% от провайдърите не могат да предотвратят DDoS-атака

VMiloykov, прав си на 100%, но аз като гледам всеки втори тук и принципно иска супер, гига, про хостинг услуги и ако може да е под 5 лв./м. или то поне първоначалната му цена да не се покачва. Тогава, може би коректните въпроси са два:

1. Как да инвестира някой в нещо, като всяка инвестиция се отразява при цената за крайния клиент
2. Как с "мухи се ловят слонове"

Разбира се, моля да ме разбереш правилно не слагам всички под общ знаменател, но някак си това ни е манталитетчето.
 
От: 92% от провайдърите не могат да предотвратят DDoS-атака

VMiloykov, прав си на 100%, но аз като гледам всеки втори тук и принципно иска супер, гига, про хостинг услуги и ако може да е под 5 лв./м. или то поне първоначалната му цена да не се покачва. Тогава, може би коректните въпроси са два:

1. Как да инвестира някой в нещо, като всяка инвестиция се отразява при цената за крайния клиент
2. Как с "мухи се ловят слонове"

Разбира се, моля да ме разбереш правилно не слагам всички под общ знаменател, но някак си това ни е манталитетчето.

Така е. Да не кажа 99%, но 95% са на принципа, че искат супер много за под 5лв на месец. Да, но тук имат вина и хостинг фирмите, които нон-стоп пускат промоции с лоши услуг, само и само за да привлекат повече клиенти.
 
От: 92% от провайдърите не могат да предотвратят DDoS-атака

Все си мисля, че хостинг компаниите колкото и да ги плюем следват клиентите си, които искат евтини услуги и затова станахме свидетели на промоции за 70-80-90% OFF, че ако не се лъжа една компания раздаваше и 10 годишни безплатни акаунти или „доживотен”, не знам. Иначе, ситуацията е ясна ние сме си ценово-чувствителен пазар колкото и да се разкарваме с iPhonе (на изплащане) все си ни тегли към надписите промоция/акция/намаление, но затова вина имаме всички. Ясно е, че има и много клиенти във всеки бранш в които аз си ги наричам „промо номади”, които каквото и да направиш те няма да са ти лоялни, идват за отстъпката и при следващата ще избягат, защото конкурента е пуснал по-голяма далавера. Противното е бранд/маркетинг евангелизъм.

Същата грозна гледка както са сега трита телекома с надцакването и увеличаване на ресурси - намаление на цени, може да стане с хостинга, когато по-голямата част от обществото има активни хостинг услуги, но май сме много, много далече. Справка виж червения телеком , най-плютия и т.н. само до преди месеци, а сега почети масова любов и ръст при „новите клиенти”. Защо? Защото даде на клиентите си това което искат – много ресурс за малко пари, на сравнително прилично качество. Защо си го позволи? Защото по-голямата част от обществото има поне по едно устройство и поне по един договор при някой от доставчиците. Няма за кой нов клиент да се борят, освен логичната стратегия за клиентите на конкурента и да опазят своите с валидни промоции за всички.
 
От: 92% от провайдърите не могат да предотвратят DDoS-атака

Хора, вие говорите за БГ компаниите, ако знаете кой е Pat Flynn , неговият smartpassiveincome.com е огромен блог, и той страда от същото преди година и нещо. А там говорим за мега сериозен трафик и едва ли хостингът му е евтин. След тая случка мина на някакъв клауд хостинг - сайтовете му ги нямаше три дена от подобно нещо
 
От: 92% от провайдърите не могат да предотвратят DDoS-атака

Не знам, специалистите могат да потвърдят със сигурност, но за мен глобално ситуацията с DDoS-атаки като с мейл СПАМ-а е - има решения, но ефекта не е това което си представящ.
 
Основния проблем е, че е изключително евтино да се създаде DDoS атака, но е много по-скъпо да се филтрира такава.
Една атака с цена от 50$ може да събори сървъри (говоря само за хостинг) за десетки хиляди долари. Техниката за филтриране на подобни атаки пък започва от десетки хил долари нагоре. При това при скорости по-малки от гигабит. И сега като сложим, че масовия хостинг струва някакви стотинки на ден...
 
За хостинг компания е трудно но датацентъра може дори и да се наложи да повиши цените малко цените ще е плюс. OVH от средностистически голям доставчик в Европа конкуриращ се други големи преди две години с една инестиция която повиши цените с по 1 евро на клиент до 100 евро и с по две евро за по големите клиенти успяха да изпъкна дотолкова че да предизвикат фрустрация в хакфорумс и искания за парите обратно на тези дето атакуват... и да си увеличи клиентите (не съм сигурен за точна цифра последното понеже работя с цифри от нета ) до номер 1 в европа и номер три в света

После се появи такава и при online.net и при софлейър четох че са въвели арборче... а хетзнер незнам защо решиха да изостават
 

Горе