addon domain, wordpress и icn=проблем? wtf?!?

delta_force

Active Member
Така, проблема е следния. Взех си домейн addondomain.com и го сложих като поддомейн на основния domain.com. инсталирах с фантастикото уърдпрес в директорията на адон-домейна, инсталацията уж протече нормално, но като изпиша addondomain.com в браузъра си ми дава грешка. Аддон-домейна е в директорията addondomain.com, която от своя страна е в public_html. Къде бъркам, че сайта не се отваря? Хоста е на icn, имам си опция за 5 адон домейна, дава си в цпанел-а, че вече ползвам един, даже и субдомейн си имам (не че ми трябва особено, ама айде), така че не знам от какво е. Просто досега не съм се занимавал с адон домейни и т.н., така че ако може да ми обясните по-подробно какво да правя, ще съм балгодарен. Поздрави!
 
От: addon domain, wordpress и icn=проблем? wtf?!?

Точно така би трябвало да е, процедурата е ОК изпълнена.
Каква грешка ти дава като отвориш домейна? Я копи пейст?
ДНС-и тва онова, сигурно ли че всичко е ъпдейтед и ОК?
 
От: addon domain, wordpress и icn=проблем? wtf?!?

Точно в днс-а е бил проблема, писаха ми от съпорта, че са го насочили и до 24 ч. би трябвало да бачка. радев, може ли да ми дадеш някакъв титориъл, в който да пише как при такива ситуации да се оправя с днс-ите, защото откровено си признавам, че газя в мътни води?
Ето един скрийншот, само те моля малко да ми разясниш какво точно да попълня на всяко. Просто да го имам предвид, като ми се наложи да правя такива гимнастики отново. Извинявай, ако въпросите ми са тъпи, ама какво да се прави. Поздрави!
 

Прикачени файлове

  • untitled2.JPG
    untitled2.JPG
    84.2 KB · Преглеждания: 13
От: addon domain, wordpress и icn=проблем? wtf?!?

eми купих го от същата на която е и хоста :)
 
Последно редактирано:
От: addon domain, wordpress и icn=проблем? wtf?!?

Здрасти!
Значи по принцип винагии трябва да си имаш DNS-те на хостинга
ns1.хостингнещоси.com
ns2.хостингнещоси.com

може и да са съвсем различни на вид:
шит1.сомшит.другшит.нет
шит2.сомшит.другшит.нет

трябва да си сигурен, че имаш правилите

Слагаш ги двата където са ти горните полета за ДНС
После чакаш ден-два, зависи. Ако чакаш 5-6, начи нещо не е както трябва.

Това за по приоцнип, а иначе като си хостваш аддон домейн, верно то не ти тряба да им слагаш днс-и, щото си ги хостваш там.. ама .. знае ли се.. с тия .бг хостинги всичко става.
 
От: addon domain, wordpress и icn=проблем? wtf?!?

Мерси много! Ето какво ми отговориха от съпорта, след като им казах за проблема:
Здравейте,
Благодаря, че се свързахте с icn.bg.
Не сте изпълните второто условие за правилна работа с addon domains. А то да насочите домейна към правилните ДНС зони където сои и главния Ви домейн.Насочих го и до 24 часа трябва да е рефрешнал коректбо
Надявам се да съм Ви бил максимално полезен.
Ако имате допълнителни въпроси, моля не се колебайте да се свържете с нас на
този e-mail адрес.

Поздрави,
24/7 Оператор Клиентска поддръжка
И аз бях изненадан, че трябвало да насочвам ДНС-ите, ама.... Нищо, до полунощ трябва да е станала работата. Мерси все пак :)
 
Последно редактирано:

Горе