Adsens въпрос?

hacker

New Member
Приеха ме преди 10дена в Adsense и ми се случва нещо такова: до преди 2 дена имах 22клика вчера кликовете намаляха на 19 сега са 18 какво означава това ?
 
От: Adsens въпрос?

Че не кликат. Нали не очакаваш, да удариш джакпота и на ден да изкарваш минимум по една минимална заплата?
 
От: Adsens въпрос?

Заради по-малката бройка ли се притесняваш? Ако е това няма нищо странно. Няма как да имаш всеки ден един и същи брой кликове. Освен това разликата не е чак толкова голяма, за да се взираш толкова. Кликовете са като посещенията, обикновено има някаква разлика с предишния ден, + или -.
 
От: Adsens въпрос?

Заради по-малката бройка ли се притесняваш? Ако е това няма нищо странно. Няма как да имаш всеки ден един и същи брой кликове. Освен това разликата не е чак толкова голяма, за да се взираш толкова. Кликовете са като посещенията, обикновено има някаква разлика с предишния ден, + или -.

Аз нали съм нов и затова грешката е моя сега като погледнах имало за вчера, днес, последните 7 дена и ми излезнаха 40клика :)
А да попитам за това "Досега през този месец": това е каква сума съм натрупал доколкото прочетох пише, че може и да спадне като направят отчет за месеца.
Прогнозни приходи в дясно където се намира: каква е това прогнозни за тази сума, която съм натрупал ?
 
От: Adsens въпрос?

В последното меню горе (Perfomance Reports) също можеш да видиш и допълнителна статистика за различни периоди, за конкретни канали и т.н. "Досега през този месец" означава каквото си изкарал до момента през настоящия месец. Между 1 и 7 число се финализират приходите от предходния месец - тогава може сумата да е по-малко, обикновено бяга с няколко цента до 2 евра макс (рядко разликата е повече). В "прогнозни приходи" е сумата от кликовете за деня.
 
Последно редактирано:
От: Adsens въпрос?

В последното меню горе (Perfomence Reports) също можеш да видиш и допълнителна статистика за различни периоди, за конкретни канали и т.н. "Досега през този месец" означава каквото си изкарал до момента през настоящия месец. Между 1 и 7 число се финализират приходите от предходния месец - тогава може сумата да е по-малко, обикновено бяга с няколко цента до 2 евра макс (рядко разликата е повече). В "прогнозни приходи" е сумата от кликовете за деня.

Благодаря! сега ми стана ясно.
Мога ли по-късно да добавя начин на плащане и кой метод използвате Вие за получаване на парите ?
 
От: Adsens въпрос?

Ето тук в тази тема се дискутира най-новия начин - банков превод. Какво ще избереш ти, е въпрос на избор. Бързите методи са уестърн юниън или банков превод.
 
От: Adsens въпрос?

Етотук[/URL] в тази тема се дискутира най-новия начин - банков превод. Какво ще избереш ти, е въпрос на избор. Бързите методи са уестърн юниън или банков превод.

Мерси прочетох.
Днес ми изписа колко имам за предният месец няма сума надолу.
Бях активирал опцията сайтове опълномощени да показват реклами, но има на главната страница един надпис, който не изчезва
как да го премахна: Рекламите Ви наскоро са се показвали на уебсайтове, които не сте упълномощили. За да избегнете загубата на приходи, не пропускайте да упълномощите всички сайтове, на които показвате реклами, чрез настройките на профила си.
 
От: Adsens въпрос?

Днес ми изписа колко имам за предният месец няма сума надолу.
Сумата ще се финализира към 7-мо число. Това, което виждаш сега след 7-ми може да е по-малко, но това не е задължително, т.е. може и да няма промяна.

Бях активирал опцията сайтове опълномощени да показват реклами, но има на главната страница един надпис, който не изчезва
как да го премахна: Рекламите Ви наскоро са се показвали на уебсайтове, които не сте упълномощили. За да избегнете загубата на приходи, не пропускайте да упълномощите всички сайтове, на които показвате реклами, чрез настройките на профила си.

Ако си включил сайта в упълномощени няма проблем. Надписа до няколко дена ще изчезне. Нямам представа защо става така бавно.
 
От: Adsens въпрос?

Сумата ще се финализира към 7-мо число. Това, което виждаш сега след 7-ми може да е по-малко, но това не е задължително, т.е. може и да няма промяна.

Аха значи просто сега ми отчита, че е минал другия месец.Може ли да е повече има ли такива случаи :D ?

Ако си включил сайта в упълномощени няма проблем. Надписа до няколко дена ще изчезне. Нямам представа защо става така бавно.

Да включил съм ги, но от 2 дена ми е така не, че ме притиснява
 
От: Adsens въпрос?

Имам следния проблем: както писах по-горе пуснал съм опцията упълномощени сайтове, но излезна ми пак надписа ,че рекламите скоро са се показвали на неопълномощени сайтове аз иам адсенс blogspot и сега ми излизат всички домейни на държавите където са се показвали рекламите като .de, .fr, .it и т.н. трябва ли всички едно по едно да ги упълномощя ?
 
От: Adsens въпрос?

Това не е проблем :). В списъка се показват сайтовете, които може да упълномощиш. И вероятно ще продължава да се случва, т.е. да ти излизат съобщения за други сайтове. Все пак им хвърляй един поглед. В началото по подразбиране всички ги слагах упълномощени, но след един случай, когато трябваше да упълномощя някакъв съмнителен сайт, в който така и не открих логика реклами с мой pub да излизат вече не процедирам така. Първо проверявам и само ако е ок го слагам в списъка.
 
От: Adsens въпрос?

Това не е проблем :). В списъка се показват сайтовете, които може да упълномощиш. И вероятно ще продължава да се случва, т.е. да ти излизат съобщения за други сайтове. Все пак им хвърляй един поглед. В началото по подразбиране всички ги слагах упълномощени, но след един случай, когато трябваше да упълномощя някакъв съмнителен сайт, в който така и не открих логика реклами с мой pub да излизат вече не процедирам така. Първо проверявам и само ако е ок го слагам в списъка.

добре, но трябва ли да ги опълномощя всички като ми посетят блога в блогспот от германия при тях ще е blogspot.de трябва едно по едно да ги пиша ?
 
От: Adsens въпрос?

добре, но трябва ли да ги опълномощя всички като ми посетят блога в блогспот от германия при тях ще е blogspot.de трябва едно по едно да ги пиша ?

С посещението имах предвид да разгледаш съответния сайт, какъв е, що е и т.н. Ако искаш де... А иначе списъкът се намира в страницата Account settings. Най-долу са настройките за Access and authorization. Първата опция от тях и тази, която ти трябва на теб е: Sites authorized to show ads. Можеш да оторизираш директно списъка със safe. Зареждането на сайта в нов прозорец не е оторизация.
 
От: Adsens въпрос?

С посещението имах предвид да разгледаш съответния сайт, какъв е, що е и т.н. Ако искаш де... А иначе списъкът се намира в страницата Account settings. Най-долу са настройките за Access and authorization. Първата опция от тях и тази, която ти трябва на теб е: Sites authorized to show ads. Можеш да оторизираш директно списъка със safe. Зареждането на сайта в нов прозорец не е оторизация.

Да разбрах, но ти не ме разбра майче имам предвид рекламите са се показвали в различни държави и всички те са с различни разширения накрая примерно за германия .de и т.н. няма ли опция всички разширения на блоггерския домейн да ги оторизира, защото ако тръгна да си играя да ги пиша всичките играчка е аз само .com съм оторизирал.
 
От: Adsens въпрос?

Да разбрах, но ти не ме разбра майче имам предвид рекламите са се показвали в различни държави и всички те са с различни разширения накрая примерно за германия .de и т.н. няма ли опция всички разширения на блоггерския домейн да ги оторизира, защото ако тръгна да си играя да ги пиша всичките играчка е аз само .com съм оторизирал.

Има вероятност да не съм те разбрала. Това "писане" на домейна за оторизация ме обърква. Така че, какво точно имаш предвид по "писане". Къде точно да си играеш да ги пишеш. По принцип пътя който ти написах по-горе за оторизирането ти ги дава в таблица и няма какво да пишеш. Кликаш на safe и това е. Пък сега точно нямам такова съобщение, за да ти кажа стъпка по стъпка от таблицата как да го направиш, карам на памет, но със сигурност никъде нищо не пишеш. Мисля, че имаше вариант да оторизираш и всичките домейни в таблицата накуп.
 
От: Adsens въпрос?

Има вероятност да не съм те разбрала. Това "писане" на домейна за оторизация ме обърква. Така че, какво точно имаш предвид по "писане". Къде точно да си играеш да ги пишеш. По принцип пътя който ти написах по-горе за оторизирането ти ги дава в таблица и няма какво да пишеш. Кликаш на safe и това е. Пък сега точно нямам такова съобщение, за да ти кажа стъпка по стъпка от таблицата как да го направиш, карам на памет, но със сигурност никъде нищо не пишеш. Мисля, че имаше вариант да оторизираш и всичките домейни в таблицата накуп.

да няма проблем виж снимката ако искашuntitled.jpg
как трябва да ги напиша има ли значение със www или без защото, другите които не сам оторизирал ми излизат без www ?
 
От: Adsens въпрос?

...как трябва да ги напиша...

Никак. Не се занимавай с това. Това са разширения, които Гугъл слага според страната от която ти гледат блога. В целия свят колко страни има? Значи по твоята логика, толкова трябва да направиш! По-важното е да отбележиш само основния си блог: blog.blogspot.com.
 
От: Adsens въпрос?

Никак. Не се занимавай с това. Това са разширения, които Гугъл слага според страната от която ти гледат блога. В целия свят колко страни има? Значи по твоята логика, толкова трябва да направиш! По-важното е да отбележиш само основния си блог: blog.blogspot.com.

именно това питам еми тогава няма да ми отчита приходи щом не съм ги задал аз така мисля ?
 
От: Adsens въпрос?

Да не пускам нова тема,а да използвам тази.Понеже ми блокираха домейна от Фейсбук ,ще ми направят ли проблем от адсенс ако купя нов домейн и редиректвам стария към новия.
 

Горе