AdSense Въпросче

monefff

Well-Known Member
Здраейте скъпи читатели на този страхотен форум!

Искам да попитам следното нещо.

Ако кандидаствам за AdSense (Отново.. баннаха ми стария акаунт по НЕЗНАЙНИ причини.. Добре, че имах малко парички :oops:.. та да минем по същество..) колко сайта може да имам?

Тоест може ли по "закон"(така да кажа) да сложа реклами в 3-4 сайта примерно на 1 AdSense акаунт ?

Примерно:

Имам сайт за Новини, за спорт и блог да кажем.. И съм кандидаствал за AdSense за Новините, но в последствие си правя там спорта и блога, та може ли да сложа там реклами от гуугъл от AdSense акаунта..
И ще ме баннат ли, ако го направя.. Това ми е общо взето въпроса..
Защото се опитвам да разбера, защо са ми баннали акаунта..
Имах на 2 сайта реклами... и затова се притеснявам общо взето..

Благодаря предварително!

Поздрави,
Симеон
 
От: AdSense Въпросче

Aко кандидастваш отново трябва да е с друго IP. Иначе може да сложиш реклами от колкото си искаш сайтове. Баннали са те по друга причина, съветвам те да прочретеш правилата на adsense, така и причините няма да са ти 'НЕЗНАЙНИ'
 
От: AdSense Въпросче

Няма да е било по незнайни и никъкви причини.. Явно си се регистрирал така без да прочетеш (rules) , Така е нали?
 
От: AdSense Въпросче

А бе не ги знам тея.. Правят си каквото си искат.. Пише ми на емайла "AdSense account poses a risk of generating invalid activity", това са пълни глупости, нищо такова не съм правил.. Максимум да съм си цъкнал 1-2 и то без да искам е било..
Но както и да е.. Минало заминало..

Може ли да отида в някой приятел и да кандидатствам за новият ми уебсайт.. И ако евентуално ме одобрят, да си влизам след това от моят компютър ?
 
От: AdSense Въпросче

Максимум да съм си цъкнал 1-2 и то без да искам е било
:D ето какво било ще си признаеш ти :D

Може ли да отида в някой приятел и да кандидатствам за новият ми уебсайт.. И ако евентуално ме одобрят, да си влизам след това от моят компютър ?
по-вероятно не отколкото да гугъл следи всичко рано или късно ще се усети
+ това на приятеля ти IP-то e географски близо

По добре им пиши едно писмо че си си цъкнал без да искаш да ти махнат бана, ако мине - мине

Е кавто като е географски близо другото ИП?
Едва ли никой от същия град да не може да се регистрира само защото е географски близо.
Друго исках да кажа, но немога да се изразявам правилно :)
 
Последно редактирано:
От: AdSense Въпросче

Е кавто като е географски близо другото ИП?
Едва ли никой от същия град да не може да се регистрира само защото е географски близо.

Ако си със статично ИП иди при интернет доставчика си и му кажи че искаш да ти сменят ИП-то, или си смени интернет доставчика.
 
Последно редактирано:
От: AdSense Въпросче

Добре я фтасах значи.. браво на мен.. :(

Как мога да се свържа с тях по Емайл ? Някой знае ли им го? Защото те са доста "неоткриваеми"..
 
От: AdSense Въпросче

Сещам се за един познат преди време. Имаше голям мерак да си направи сайт за адсенс. Имал много приятели: и в скайп и във Фейсбук и т.н. Щели да кликат по рекламите. След по-малко от месец му беше баннат акаунта. Да не би и ти да "имаш" приятели, които са ти помагали?
 
От: От: AdSense Въпросче

Сещам се за един познат преди време. Имаше голям мерак да си направи сайт за адсенс. Имал много приятели: и в скайп и във Фейсбук и т.н. Щели да кликат по рекламите. След по-малко от месец му беше баннат акаунта. Да не би и ти да "имаш" приятели, които са ти помагали?
По-прочетох малко и разбрах за какво стаа на въпрос..
Май се е получило нещо такова..
Което е доста лошо от моя страна..

намерих един Appeal, пуснах им там.. дано ме "ънбаннат", ако ли не, ше тряя ходя в съседа и от там да си взимам кодовете хаха :D

Ако има някои с моята ситуация, може да погледне Този линк може и да му помогне :)

Благодаря на всички които помогнаха! :)

EDIT: Някои знае ли друга хубава програма за рекламиране? пак PPC.. да плащат пак добре, но да не са гуугле ? Защото сега се зачетох и има доста хора които са изгърмяли..
 
Последно редактирано:
От: AdSense Въпросче

Зависи каква ти е аудиторията, езикът на сайта, какъв вид са потребителите. За България не знам, но за Щатите Chitika, Adbrite, Kontera, Yahoo YPN са доста популярни.
 
От: AdSense Въпросче

English са ми темите на сайтовете предимно.. Като цяло, гуугъл ми вършеха перфектна работа, но като чета, че постоянно има хора които ги баннат, дори да не си цъкат те на банерите, ами ако някои им "злоупотреби" с цъкането пак банват..
Което е доста лошо.. Защото кои знае.. някои може да ме намрази и да ми цъка стабилно.. и да замина..

Мога да отида в "съседа" и от там постоянно да се занимава, но е супер кофти.. защото все пак някои да ти идва от време на време на главата не върви..
Кофти си е..

Chikita имат ли в България реклама? Чух, че били горе долу добри.. :)
 
От: AdSense Въпросче

Ползвай VPN или платени проксита. За България не знам, но за Щатите и Канада имат премиум реклами.
 
От: AdSense Въпросче

Намерих факс

Факс: +1 650-253-0001

Случайно кликнах върху рекламите в сайта си. Това ще създаде ли проблем за моя профил? Въпреки че издателите нямат право да да кликват върху рекламите в собствения си сайт по какъвто и да е повод, разбираме, че е възможно да бъдат направени сличайни, неволни кликвания. Ето защо не изискваме да се свързвате с нас всеки път, когато кликнете върху рекламите в сайта си. Бъдете спокойни, че профилът Ви се кредитира коректно за всички кликвания и импресии, които бъдат отчетени като валидни.
 
От: AdSense Въпросче

Е кавто като е географски близо другото ИП?
Едва ли никой от същия град да не може да се регистрира само защото е географски близо.

Ако си със статично ИП иди при интернет доставчика си и му кажи че искаш да ти сменят ИП-то, или си смени интернет доставчика.
Много добре казано!
По принцип, GOOGLE имат милиони такива потребители с проблеми, и просто няма кой да им пише писмата. За това са си "избърсали" ръцете:
Поради огромния брой имейли, който получаваме, можем да осигурим отговор по имейл само за ограничен набор от проблеми. Ще Ви отговорим лично, само ако не можете да откриете отговора си в нашия Помощен център. Моля, търсете отговор за проблема си в Помощния център. Също така Ви препоръчваме да потърсите помощ в Помощния форум за AdSense , където представителите и издателите на AdSense често отговарят на въпроси.
По принцип от тук можеш да им пишеш: www.google.com/support/adsense/bin/request.py?contact_type=contact_policy
 

Горе