Adsense - Не мога да разбера защо ми дава толкова малко от клик ..

Techky

Member
Не мога да разбера защо ми дава толкова малко от клик .. Над 50 % от пощенията ми са от google .. Не са празни кликове и все пак ми дава по максимум по 10 цента ..
Другото , което ме тревожи ,че има дни в които имам само 1 клик ,а много импресии .

Мога ли нещо да направя по въпроса , за да потръгне бизнеса с adsense ?

Не съм разпожил правилно рекламите ? - ( това е сайта , ако е възможно от подреждането на рекламите да е -- angliiskiezik . info )
 
От: Adsense

Можеш да си закриеш акаунта и да започнеш да продаваш реклама.
 
От: Adsense

Рекламите ми изглеждат добре разположени, но например може да филтруваш тази реклама с прасенцето “Веселата ферма” на дали някой от посетителите на твоя сайт (предполагам лица над 18г. предимно) ще кликне на рекламата. Цена от 10 ст. на клик на български сайт е много добра. Гледай CTR моя е около 2%, CPM 0.68$ на около 1300 посетителя на един от моите сайтове (женска тематика) правя около 3 до 4 $.
И не е тайна повече посетители повече кликове. Защото може да имаш 20 посетителя и всеки да ти прави по 100 импресии но няма да спечелиш толкова колкото 200 посетителя по 10 импреси.
 
Re: Adsense

Аз бих сменил и размерите. Избрал си най-куците размери за реклама. Използвай някой от препоръчаните формати - 728x90, 300x250, 360x250, 160x600. Там ги пише като си избираш. Може да опиташ и с "връзки" - в лявата колона най-горе сложи елемент с 4 или 5 връзки, а този небостъргач го премести под флаша или го махни. Ще изглежда като меню и хората ще кликат :). Тази която е над статиите бих я махнал и вместо нея бих сложил от най-големите квадрати преди и може би след текста.

Можеш да опиташ също и с други цветове как ще е - нещо контрастно, да не е като другите цветове в сайта. Само да не е дразнещо да плаши хората.
 

Горе