AdSense алтернатива?

MarjB

New Member
Здравейте!Моля ви кажете най-добрата алтернатива на Адсенс.Споделете впечатления и т.н.Четох,че httpool са много зле.Става въпрос за български сайт.
 
От: AdSense алтернатива?

Чак пък нй-добрата ... така и така всичко е относително. На БГ сайт съм слагал и Битвъртайзер - той пари си прави ама проблема е в малкото количество реклами на Български. От Бг сайтовете за реклама нямам отзиви в сми не съм ги ползвал.
 
От: AdSense алтернатива?

Ако отхвърляш httpool като вариант, пробвай etarget и easyads. Easyads имаха изискване за 1000 посещения на ден за да те одобрят. Etarget плащат много бързо, и долната граница при която изплащат комисионна е 50 лв. (май най-ниската която съм срещал). Проблема там е, че нямат само графични банери.
В момента и никой не дава много пари за реклама, така че не очаквай чудеса.
 
От: AdSense алтернатива?

Etarget, но не може да се сравнява с гугъл. Easyads имат някакви странни изисквания и аз съм се опитвал 2-3 пъти да кандидатствам, но са ми казвали, че не отговарям, нищо че имам достатъчно трафик на съответните сайтове.
 
От: AdSense алтернатива?

Нищо не може да се сравни с Adsense ако питаш мен :). Не че съм пробвал всичко де. Особено пък за бг сайтове. Умряла работа е. Иначе аз ползвам етаргет.
 
От: AdSense алтернатива?

Горе-долу какво е заплащането на клик на etarget?И бих искал да ви питам също така-онзи ден в адсенс профилът ми се махна събощението,че молбата ми се преглежда и т.н.Сложих кода в сайта ми и видях,че е генерирал 0.03 евро за 63 импресии.Вчера си влизам в имейла и виждам,че са ми изпратили писмо,че не ми е oдобрен сайта и ми предлагат да кандидатствам отново.Въпросът ми е възможно ли е при неoдобрен от адсенс сайт да генерира приходи?Доста се ядосах,защото в имейла,в който ми изпратиха не ми посочиха конкретна причина...И доколкото знам след ти одобрят профила в адсенс можеш да пускаш реклами и на други сайтове,но как да знам дали другите сайтове отговарят 100% на изискванията на гугъл,което ме навява на мисълта,че трябва за всеки отделен сайт,отделен акаунт с друг имейл и IP.за да съм сигурен на 100%,че после ще ми заплатят изкараното...
 
Последно редактирано:
От: AdSense алтернатива?

Ами може да се е бъгнало нещо. Така или иначе ти тези 0.03 евро не можеш да ги вземеш. Интересно, какъв ти е сайта, че не е одобрен? От етаргет аз съм взимал средно 2 ст. на клик, най-много по 5-6, но това е без данъците, т.е. реално по-малко. Мизерия е, но за български сайтове няма много алтернативи...

И доколкото знам след ти одобрят профила в адсенс можеш да пускаш реклами и на други сайтове,но как да знам дали другите сайтове отговарят 100% на изискванията на гугъл,което ме навява на мисълта,че трябва за всеки отделен сайт,отделен акаунт с друг имейл и IP.за да съм сигурен на 100%,че после ще ми заплатят изкараното...
Ами трябва да прочетеш изискванията и да внимаваш какво качваш - сексуално съдържание, дори разголени цици, дупета по прашки, жени ядящи страстно банани, изродщини, кървища и други такива и сайтът ти си отива. Забранена е и бирата и алкохола, расисткото съдържание. Общо взето всичко е забранено :)
 
Последно редактирано:
От: AdSense алтернатива?

Поради стечение на обстоятелствата ползвах етаргет няколко месеца. Последно даваха по 3 стотинки на клик, което е добре. Мога да кажа, че са много коректни и плащат много бързо. На мен ми звъняха даже по телефона да ме питат дали всичко по системата им ми е ясно. На мен ми оставиха много приятни впечатления. Едственото кофти е, че нямат банер реклама и цтр е нисък, сравнено към адсенс и хттпоол.

Другия вариант са хттпоол, обаче те не ми допаднаха на мен. Много бавно плащат и доходите са невъзможни за предвиждане. Единия ден ми изцепиха 10 лв за 3000 клика и просто приключих с тях. Иначе имат най-яките банери. Хората цъкат като луди по тях, обаче...
 
От: AdSense алтернатива?

Ами може да се е бъгнало нещо. Така или иначе ти тези 0.03 евро не можеш да ги вземеш. Интересно, какъв ти е сайта, че не е одобрен? От етаргет аз съм взимал средно 2 ст. на клик, най-много по 5-6, но това е без данъците, т.е. реално по-малко. Мизерия е, но за български сайтове няма много алтернативи...


Ами трябва да прочетеш изискванията и да внимаваш какво качваш - сексуално съдържание, дори разголени цици, дупета по прашки, жени ядящи страстно банани, изродщини, кървища и други такива и сайтът ти си отива. Забранена е и бирата и алкохола, расисткото съдържание. Общо взето всичко е забранено :)
Ха!Точно както си и мислех.Вчера кандидатствах отново,днес ми се махна "Молбата ви чака...." и се надявам да съм одобрен!Иначе премахнах всичко,което е възможно да дразни чичо Гошо...
 
От: AdSense алтернатива?

Easyads ....
 
От: AdSense алтернатива?

Изито е най-добре - към-30 стинки е клика, няма други плащащи толкова
Въпросът е, как те одобряват за тази рекламна мрежа? С два сайта съм пробвал и двата не ги одобриха, въпреки че отговаряха на изискванията за трафик. Явно са претенциозни :)
 
От: AdSense алтернатива?

Явно са претенциозни
Много са претенциозни. Преди 2 години ми одобриха един сайт, потъркалях им рекламите известно време, и в един момент ей така без нищо ми го махнаха. Без нищо имам в предвид наистина нищо. Нито нередовни кликове, нито някакви измами. Е поне ми платиха дължимото, това не може да им се отрече.
 
От: AdSense алтернатива?

Я някой да каже как е CTR-ра при Easyads. Преди, като бяха изитрадер, рекламодателите одобряваха само сайтовете, които нямат нищо общо с нишата на издателя, така се получаваше много нисък CTR. A банерите им се въртят на поразия. По този начин си докарваха брандиниг реклама за жълти стотинки. Говорим за времето, когато все още можеше да се продава на импресии... После адсенс ги смаза. Въпреки номерата им пак докарвах тогава по 2-3% CTR, което на сайт с 100 000 импресии дневно бяха около 2300 клика на ден. Това хич не им харесваше и сайта изкара само 3 месеца при тях, после ми изтриха акаунта без предупреждение. Парите си изплатиха както трябва обаче... За мен са подляри, да не кажа педе...:) Не ги харесвам:(
 

Горе