Adsense в България

От: Adsense в България

Е тия фърчащите банери не са ли забранени бре? Ако те барнат, че си с плаващи елементи заминаваш.
 
От: Adsense в България

Забранени са братле, аз изкарах само месец с тях и ги разкарах. :)
 
От: Adsense в България

Преди да ме свалят от "Ефира" един от моите сайтове (на Български) изкарваше по 2 euro на ден при 350-400 уникални, но сега едвам прави по 0.20 цента с 70 посещения.
 
От: Adsense в България

Като цяло, единственият начин да печелите добре от български сайт + адсенс е да имате стабилен фейсбук трафик.
 
От: Adsense в България

Абе тия от Г много си противоречат. Преди около месец ми пратиха писмо в адсенса че един от сайтовете ми може да 'поеме' още реклама във видимата част, а преди няколко дни пуснаха един 'чудесен' упдейт за сайтовето, които прекаляват с реклами в горната си част.

тия хора са пътници в рамките на 2-3 години всеки ще разправя - ей едно време търсих само в Г
 
От: Adsense в България

Абе тия от Г много си противоречат. Преди около месец ми пратиха писмо в адсенса че един от сайтовете ми може да 'поеме' още реклама във видимата част, а преди няколко дни пуснаха един 'чудесен' упдейт за сайтовето, които прекаляват с реклами в горната си част.

тия хора са пътници в рамките на 2-3 години всеки ще разправя - ей едно време търсих само в Г

а алтернатива кажи ми?
 
От: Adsense в България

Значи то ми е е*а майката... Няма да издържа една седмица само с текстови реклами 30 часа имам 4 клика и 5 цента като за това време преди имах по 35 клика и около 1 евро... Пускам ги само графични/мултимедия да видя какво ще стане. Смених им позицията, 728-90 точно под навигацията, един 250-250 от лявата страна около 260 пиксела по-надолу от другия и точно над футъра един 728-90. Да видим какво ще стане... но текстовите реклами, никой не ги клика... или по-скоро зависи от нишата... при филмите текст... НЕ

А за алтернатива на Г е Bing, но все още само в САЩ...
 
От: Adsense в България

не знаех ,че paid to click вече му викате игри, също така това не е темата в която да си говориш щуротиите, и още едно нещо най-великата ти игра, която е номер едно в света и още една не ти се отварят :)
 
От: Adsense в България

penka84
penka84 Не е онлайн Banned

Няма какво да му четем мненията :) Спамер
 
От: Adsense в България

Ей кретен недоклатен, защо го правиш това бе? Нали след малко всичко ще ти изтрият! Луд ли си къв си?
 
От: Adsense в България

След като си направих експеримента, да направя всички реклами текстови и за 30 часа спечелих едва 0,36 €. Започнах па да чета и по съвета на един колега от форума, трябваше да си увелича RPM, ами не го увеличих почти, същото като предния месец е. Но пък докато четях, открих топлата вода :) Много грозно ми бяха разположени рекламите, на непривлекателни места, такива че, трябва да скролнеш за да ти ги видят. Та сложих в мастър пейджър, един широк банер 728-90 по средата, така че като зареди потребителя страницата да е на нивото на очите му и да го види точно него, от лявата страна имам поле с навигация, което е широко 250 пк на разстояние от около 260 пк под горния банер сложих този 250-250. Като широкия е комбиниран текст и графика, а квадрата е само графика. Най-отдолу, но не във футъра а там където имам полета за смяна страници пак имам един широк банер. След всичко това, както изкарах тези 0,36 € и направих тези промени дойде този резултат:
чт, 18 окт. 2012 г. 4 116 38 0,92% 0,04 € 0,37 € 1,54 €
пт, 19 окт. 2012 г. 4 139 29 0,70% 0,06 € 0,40 € 1,67 €
сб, 20 окт. 2012 г. 4 171 42 1,01% 0,03 € 0,32 € 1,32 €
нд, 21 окт. 2012 г. 5 196 52 1,00% 0,04 € 0,41 € 2,15 €
пн, 22 окт. 2012 г. 5 559 35 0,63% 0,03 € 0,19 € 1,05 €
вт, 23 окт. 2012 г. 5 850 41 0,70% 0,06 € 0,39 € 2,29 €
ср, 24 окт. 2012 г. 4 386 43 0,98% 0,03 € 0,33 € 1,46 €
чт, 25 окт. 2012 г. 4 917 47 0,96% 0,02 € 0,21 € 1,04 €
пт, 26 окт. 2012 г. 4 214 48 1,14% 0,06 € 0,72 € 3,05 €
сб, 27 окт. 2012 г. 4 524 43 0,95% 0,03 € 0,24 € 1,10 €
нд, 28 окт. 2012 г. 6 430 60 0,93% 0,05 € 0,44 € 2,84 €
пн, 29 окт. 2012 г. 4 853 44 0,91% 0,07 € 0,64 € 3,11 €

По този начин качих RPM с около 0.12Е. Дали е от лошото време и хората са се прибрали по-домовете си, ами не мисля, понеже от 2 дена е лошо времето :) Дали са започнали да има нови по-скъпи реклами, възможно е. Доволен съм, че открих това нещо сам и реших да ви го споделя, понеже както казах, трябва заедно да си помагаме за да вземем парите на евреите ;)
 
Аз друго си мислех, и ще го пробвам в следващият ми проект, пък ако някои има желание нека пробва и да каже резултата. От дясно да има една реклмака която да е фискната, т.е. когато скролваш надолу тя да ходи след тебе. Дали ще има ефект ?
 
От: Re: Adsense в България

Аз друго си мислех, и ще го пробвам в следващият ми проект, пък ако някои има желание нека пробва и да каже резултата. От дясно да има една реклмака която да е фискната, т.е. когато скролваш надолу тя да ходи след тебе. Дали ще има ефект ?

Не го прави, забранено е според политиката на гугъл и ще те баннат!
 
От: Adsense в България

cumo_bg, кажи колко RPM достигна след оптимизацията на рекламите?

Само текстови реклами не е добре. Единствения случай, когато е добре е когато можете да ги слеете със съдържанието. Напр. слагаш две сайдбар менюта (напр категории и под него последни статии) и между двете слагаш адсенса. Текстов със същия шрифт и цвят на текста като менютата, само че с по-голям размер (има настройка на размера на шрифта). Или пример 2: под статията слагаш прословутите два квадрата един до друг и приличат на рилейтед поустс.

За графични реклами също ще ви кажа един-два номера. Над хоризонталното меню хората очакват да има лого на сайта и като кликат на него да ходят в началната страница. Обаче представете си, че вместо лого там сложите един банер 728 (може да се тества даже да бъде настроен само графично). Гаранициран CTR само дето юзабилитито пада :)

И пример 2 за графични 2: ако имате статии без снимки слагате един квадрат примерно float:left (текста да го обхожда) и го настройвате на графична реклама. Ако примерно сайта и статията ви са за GSM апарати, в квадрата ще има реклама със снимка на ГСМ. Потребителите си мислят, че това е илюсрация към текста и се получава добър CTR
 
От: Adsense в България

Пичове, нещо стана, от 4 дена насам CTR ми падна драстично, както си беше от около 1.00% сега стана около 0.20% при някой друг случвали се такова нещо..... А след оптимизацията
gunshot RPM ми се качи с 20%
 
Последно редактирано:
От: Adsense в България

При мен от 20ти, интересното е че приходите са горе долу същите... посещенията ми се увеличават. А ти били споделил какво си направил за да имаш толкова високо CTR? А и на български ли е сайта ти? Предполагам рекламите не са атрактивни и хората не кликат върху тях... но пък са добре платени... ама днес цял ден е ужасно слабо.
 
От: Adsense в България

При мен от 20ти, интересното е че приходите са горе долу същите... посещенията ми се увеличават. А ти били споделил какво си направил за да имаш толкова високо CTR? А и на български ли е сайта ти? Предполагам рекламите не са атрактивни и хората не кликат върху тях... но пък са добре платени... ама днес цял ден е ужасно слабо.

Сайта ми е на български, и принципно имах по 250-300 клика на ден. На 19 всичко беше ок, но след това CTR-то падна и съответно кликовете също. Странна работа.
 

Горе