Adsense в лесни стъпки

От: Adsense в лесни стъпки

А може ли да изглежда така: http://zeitgeist-bg.com/[url]http://zeitgeist-bg.com/[/URL]
Да може естествено,горното беше просто пример.Личното ми мнение е,че за България за да правиш добри пари от Adsense трябва да си популярен сайт,с много посетители и трафик.

От къде да купим домейн за нашия сайт?
Ако сте решили да притежавате собтвен домейн нещата са малко по-сложни.Трябва да го купите от фирма,която регистрира и продава домейни.Ето и списък с най-известните.

1.GoDaddy (http://www.godaddy.com[url]www.godaddy.com[/URL]) – може би най-известния сайт за закупуване на домейни.Също така предлага хостинг за вашия домейн и уеб сайт и други уеб услуги.Предимства-добри цени,добра поддръжка(support).Минуси-разбъркан интерфейс,”натиск” за закупуване на други услуги от компанията;

2.Namecheap (http://www.namecheap.com[url]www.namecheap.com[/URL]) – сайт,който също предлага регистрация,закупуване на домейн,хостинг.Предимства-приятелски интерфейс,приема разплащане с PayPal,безплатен трансфер на домейни,вие сте собственик на домейна.Недостатъци-няма телефонна поддръжка,случайни сривове в система са рядкост,но все пак ги има;

3.Register.com (http://www.register.com[url]www.register.com[/URL]) – един от първите сайтове за закупуване и регистрация на домейни.Предлага всички изброени по горе опции,но на малко по-висока цена;

4.NameSeek (http://www.nameseek.com[url]www.nameseek.com[/URL]) – това е фирма,която продава домейни.Особеното при нея е ,че тя се явява посредник между купувача и продавача.Ако държите на домейн,който вече е регистриран,но искате да го купите,този сайт ще ви помогне да го направите;

5.Вашата хостинг компания-със сигурност,ако вече собствен уеб сайт,вече сте закупили вашия домейн от тях.Предимствата са:опростена процедура,понякога със безплатен месец за хостинг.Недостатъци – в повечето случай по-висока цена от фирмите,които се занимават основно с регистрация на домейни.Ако решите да смените вашата хостинг компания е много вероятно да платите за трансфер на домейна.

И това,което със сигурност трябва да направите е търсете отстъпки,когато регистрирате вашия домейн.Ползвайте фрази за търсене като “coupons domain register”,” cheap domain”,” [FONT=&quot]domain coupon[/FONT] codes”,” [FONT=&quot]domain[/FONT] promo codes”.

Като човек,работещ в сферата на продажбите мога да ви кажа със сигурност,че всяка фирма може да си позволи да направи отсъпка за стока или услуга.Но това не значи,че е длъжна да го направи!Ето защо вие винаги трябва да търсите възможност за намаление на цената,колкото и да не ни харесва това на нас!
 
От: Adsense в лесни стъпки

Да, добре си описал нещата. Браво. Аз ползвал GoDaddy и засега съм доволен от тях.
 
От: Adsense в лесни стъпки

Направете си план
За тези,които имат някакъв офлайн бизнес и им се е налагало да търсят някакъв вид инвестиране,знаят,че това става доста трудно без бизнес план.Но за да спечелите нужните ви инвестиции вие се нуждаете не просто от добър или много добър бизнес план,а от отличен.Това е така,защото отличните бизнес планове за написани през погледа на инвеститора,а не на предприемача.

Е разбира се,когато ние искаме да регистрираме домейн за нашия Adsense сайт не се нуждаем от бизнес план.Просто е хубаво вашите идеи да бъдат написани на лист хартия.Така идеите ви ще бъдат на белия лист пред вас и вие ще може да видите дали вървите в избраната от вас посока.


1.Име на сайта(избор на домейн) – специалистите съветват домейна да бъде максимум до 25 знака.По-възможност не повече от две думи(бих казал,че към днешна дата това е доста трудно).Без цифри,черти и т.н.Важното е не името на уеб сайта да е „сладко”,а да има смисъл и да отговаря на съдържанието му;


2.Правилна тема - логично е темата да съответства на неговото съдържание.Не е логично да имате уеб сайт за домашни любимци,а темата на сайта да е за автомобили;


3.Раздел на сайта(категории,директории и т.н.) – когато напишете на вашия бял лист,какви категории,страници и т.н. е много по-лесно да виждате къде допускате грешки във времето.Коя категория е най-посещавана,къде са най-горещите страници.Има едно златно правило от офлайн света-това,което работи не го пипай!;


4.Хостинг-какъв план да избера?Коя хостинг компания?В България или чужбина?;


5.Дизайн – навигация на сайта.Структура;


6.Съдържание на сайта – само текст ли ще бъде?Ще има ли картинки?А видео и анимация?Ще продавам ли продукти на сайта?Варианти за електронна търговия?;


Нахвърляйте всичките тези ваши идеи на белия лист.Това ще представлява вашият първоначален план.Оставете го настрана за един или два дни.


Починете си и правете нещо друго през това време.Забавлявайте се!


След това се върнете към него и ако трябва направете някакви корекции.Започнете да го прилагайте!


Ще видите,че след 3 или 6 месеца това,което сте написали на този лист се развива в правилната посока.Ако има някакви неточности или място за корекции е много по-лесно да ги направите,защото имате за какво да се хванете.Вашият първоначален план за действие!
 
От: Adsense в лесни стъпки

За пръв път днес инсалирах адсенс на нов блог. Ползвам plugin Easy AdSense .

Здравейте! На каква платформа е блогът ви - blogspot или някоя друга? Или е под формата на сайт?
 
От: Adsense в лесни стъпки

Написаното е 99% общи приказки и тая информация може да се намери навсякъде на английски.
Не знам какъв е смисъла от тая тема,може да е полезна на някой,който тепърва започва ,но не е много конкретна.
 
От: Adsense в лесни стъпки

А има ли в друга тема тук по-добри практични съвети по въпроса?
 
От: Adsense в лесни стъпки

След одобрение на нов сайт и поставяне на рекламните кодове имаши ли нещо друго аз внедряване или просто се чака да се появят рекламите, че минаха 24 часа и ...
 
От: Adsense в лесни стъпки

След одобрение на нов сайт и поставяне на рекламните кодове имаши ли нещо друго аз внедряване или просто се чака да се появят рекламите, че минаха 24 часа и ...
По принцип има леко закъснение, когато се генерира нов код за нов банер, но то е от порядъка на не повече от час. Имаш ли празно пространство на мястото на банерите? Ако имаш може да има наистина някакво по-голяма закъснение, може да е някакъв кеш на браузъра или на хостинга, а може и домейна да е бил баннат от гугъл от предишния собственик. А това за одобрението на нов сайт аз въобще не го ползвам, то дали е с негоили без все едно.
 
От: Adsense в лесни стъпки

Под нов сайт имах предвид нов акаунт, стоят си белите полета повече от ден и в моите реклами си седят на NEW та затова се чудя

а домейна е на 6-7 месеца и никога не е ползван за каквато и да е монетизация
 
От: Adsense в лесни стъпки

Под нов сайт имах предвид нов акаунт

нямаш право на повече от 1 акаунт
 
От: Adsense в лесни стъпки

Добър ден, много ясно че нямам право, кажи ми нещо което не зная, щом е минал одобрение акаунта ...
 
От: Adsense в лесни стъпки

Здравейте,

прегледах много от темите в раздела (не исках да спамя излишно с въпроси), но така и не намерих търсената от мен информация. Въпросът ми е следният - имам сайт с AdSense, но обмислям в даден момент да сложа някой банер и на българска фирма. Това би ли представлявало проблем за AdSense, т.е. - Google позволява ли да сложа на сайта си други реклами, ако вече имам сложен AdSense? Багодаря предварително!
 
От: Adsense в лесни стъпки

Благодаря! Пожелавам хубаво лято :)
 

Горе