Adsense данъци

От: От: Adsense данъци

Днес е 22 октомври. Годината свършва на 31 декември. Значи срока за подаване на заявление за регистрация трябва да стане 7 дена преди 31 декември - т.е. до 24 декември. Тоест до два месеца, без значение дали получи плащане, трябва да подава заявление.

След подаването на заявление трябва да се абонира за счетоводител, който да му подава месечната декларация (500 лв глоба при първо нарушение, до 10 000 лв, ако продължава с нарушенията).

Добре, според закона е така, ако обаче не подаде заявление и изобщо нищо не прави какво мислиш ще се случи?
 
От: Adsense данъци

Може би ще му се размине глобата, ако не проверят от коя дата е сключен договора с Google Ireland Ltd. Не съм сигурен дали G. декларира датата на започване на договора.
 
От: Adsense данъци

Може би ще му се размине глобата, ако не проверят от коя дата е сключен договора с Google Ireland Ltd. Не съм сигурен дали G. декларира датата на започване на договора.

Според мен няма ни най-малък шанс да стигнат до тази информация. Като толкова иска да плаща данъци, да ходи преди плащането да пуска заявлението и готово, никой няма да го глоби.

Ами ако от адсенс го баннат 3 дена преди плащането, както обичат да правят, какво правим в този случай:)
 
От: Adsense данъци

Ще продължава да си плаща като поп на счетоводителя да му подава справка-декларациите всеки месец (+ глоба между 500 и 10 000 лева за всяка декларация, която не е подадена в срок).
 
От: Adsense данъци

Реално може да започна да имам проблеми едва след като реша някога да си тегля парите или регистрирам някаква печалба.А ако например сега направя 100 евро и реша да не ги тегля просто да им ги подаря на adsense?
П.С Спрях си adsense рекламите бях направил около 1 лев, никога не съм получавал преводи или нещо такова дължа ли нещо на държавата ? Просто съм си въвел реалните данни w adsense acc-то.
 
От: Adsense данъци

А потвърди ли си акаунта с ПИН код с пощенска картичка от Google?

Ако не си го потвърдил - не могат да докажат, че ти си сключил договор и си длъжен да подаваш заявление за регистрация.

А дори и да си потвърдил акаунта - може да кажеш, че някой ти е разбил пощенската кутия и е откраднал картичката. Това, че си получил картичка и си въвел кода от нея няма силата на електронен подпис.

Всеки може да си направи акаунт с данните на някой друг (личните данни се точат безпроблемно от Търговския регистър и други държавни паразити).
 
От: Adsense данъци

Не съм получавал писма от Google. Те вчера ми приеха acc и само един ден съм излъчвал реклами :)
 
От: Adsense данъци

Като натрупаш определена сума ти пращат ПИН код с картичка. Вероятно още не са я пратили.
 
От: Adsense данъци

Първоначално написано от Вискяр Бг
И 1 лев да си осчетоводил като печалба, дължиш 10 стотинки данък.
Ако има доход 1 лев няма да плати данък, защото осигуровките се признават за разход -тоест данъкът се плаща върху каквото остане след плащане на осигуровките.

Нали затова съм писал печалба, а не доход.
Дохода/прихода нямат нищо общо с данъците. Изключение е помощта на земеделците по програми на ЕС, която автоматично се облага с 10 % данък. Държавата с едната ръка ти дава, с другата прибира.
Игнор на държавата е най-добрия вариант. Щото и да нямаш приходи, си длъжен да се осигуряваш (вероятно държавата така иска да насърчи кредитовземането и банковия сектор).
Ако нямаш кофа за смет и не ползваш услуга по сметоизхвърляне, пак плащаш такса смет.
Ако си купиш винетка, пак ще караш по разбити пътища.
Ако нямаш приходи някое тримесечие, пак плащаш данъци.
 

Горе