AdSense за домейни

partytime

Well-Known Member
Зравейте на всички,това ми е първи пост но посещавам форума от доста време,забавно е тук :)

Реших да направя нова тема само за AdSense за домейни понеже не намерих тема специално за това :) (имаше една от преди доста време но тя е запознаване с услугата)
А сега за адсенс,не съм се интересувал много от тази услуга до сега но имам 2 домейна свободни и реших да ги паркирам там за малко.Уж всичко чудесно,рекламите се показват в зависимост от какво е името на домейна (по подразбиране) или може да се настрои по Канал,Шаблон,Ключови думи и т.нт. До тук всичко е нормално :) но никъде и никой не казва,че е по лесно да спечелиш от тото-то вместо да се обърка някой за да ти намери сайта,че да цъкне там.Другия вариант е да е с домейн например ввв.предприемач.ко вместо оригиналния който е с разширение КОМ за да стане грешка при писането и някой да влезе :) Дори в гугъл го няма при търсене с ввв.моясайт.ком ми казва,че няма такъв.Както и да е предполагам всички го знаят които са пробвали но нека тези които не са да го имат на предвид :) Почувствах се малко ... прецакан и за това си направих банер и го сложих в друг сайт с препращане към паркирания домейн.Домейна го направих да показва реклами с тематиката на сайта ( ей така за проба :) ) Следователно подразнен и мислещ как да направя малко стотинки реших че трябва да се запозная с Програмни правила на AdSense за домейни и всичко около това за да избегна бан 8)

Издателите нямат право да използват онлайн рекламиране за насочване на трафик към страници, участващи в AdSense за домейни.
Издателите нямат право да насочват трафик чрез измама към страници, участващи в AdSense за домейни.
Сайтове, участващи в AdSense за домейни, не могат да бъдат рамкирани или показвани в други сайтове.
Пренасочванията са забранени. Запазваме си правото да премахваме пренасочващи или пренасочени сайтове от мрежата на AdSense за домейни.
Сайтове, участващи в AdSense за домейни, не могат да бъдат поставяни в изскачащи прозорци или в изскачащи прозорци във фонов режим.
Сайтовете участващи в AdSense за домейни, не трябва да съдържат изскачащи прозорци или изскачащи прозорци във фонов режим, които пречат на навигацията из сайта, променят настройките за предпочитания на потребителите или стартират изтегляния.
Уеб страници, участващи в AdSense за домейни, не трябва да съдържат какъвто и да е софтуер, който задейства изскачащи прозорци, пренасочва потребителите към нежелани уебстраници, променя настройките на браузъра или възпрепятства навигацията в сайта. Ваша е отговорността да се уверите, че нито една рекламна мрежа или партньор не използва подобни методи за насочване на трафик към страници, които съдържат кода Ви на AdSense. :evil::cry:
След като го прочетох си махнах банера и напук цъкнах върху една реклама,която ми донесе 0,40 пенса :shock: както и да е казах си няма да я бъде....

Онзи ден нямах много работа и разгледах рекламите по 2-та ми домейна през телефона и вчера същата работа,станаха ми интересни някои от сайтовете с идеята че и да ме баннат ми е все тая.Но днес влизам профила си и какво да видя 11 паунда и нещо а да съм цъкнал на няма и 20 реклами :p даже ми пратили пин по пощата.Това ме навява на мисълта,че трафика трябва да е директен към домейните и с друго ИП или друг интернет доставчик ..... не казвам че искам да ги лъжа просто ми стана интересно и реших да го обсъдим в тази тема,мисля че не нарушавам някакъв закон с темичката ми ?
 
От: AdSense за домейни

Нямаш право да линкваш, правилно си разбрал. Направи няколко интересни клипа свързани с тематиката на домейна. Интегрирай му надписи от сорта на "visit domain.com", "see more at domain.com" и т.н. Ако са успешни клиповете ще ти докарат доста трафик през youtube-то. Можеш да пействаш урл-то без хттп отпред, например вместо http://domain.com което става линк, да го слагаш само domain.com така не е линк и не нарушаваш правилата. Ако си написал примерно интересна статия наъде вместо линк слагаш плейн текст с домейна. При интересна и успешна статия пак ще ти докара посещения.
 
От: AdSense за домейни

А може ли в youtube да се качва един и същ клип с различно заглавие,предполагам,да :)

Можеш да пействаш урл-то без хттп отпред, например вместо http//domain.com което става линк, да го слагаш само domain.com така не е линк и не нарушаваш правилата

За това не се бях сетил,мерси :)

пс. А така като си цъкам от телефона има ли някаква опасност да ме баннат?
 
Последно редактирано:
От: AdSense за домейни

През GPRS ли се връзваш или през WiFi? Ако е от WiFi да не е домашен нещо?
Ако е през GPRS, случайно да си влизал и в провила си в гугъл?
 
От: AdSense за домейни

през wap се връзвам
като се замисля съм влизал само да си проверя пощата но това беше преди да си направя профил в адсенс.А в профила на адсенс не съм влизал от телефона.Ама ако не им е проблем на гугъл аз мога да стана абонат на още 1-2 интернет доставчика да речем,да регна още 2-3 домейна и да правя на домеин до 10 паунда не повече да не бие на очи,те доволни и аз :) Но някъде в гугъл четох,че преди да направят плащане всеки месец от 1-во до 5-то число те проверяват,понеже цял месец може да си минавал между капките.Ако оцелееш и там,чак тогава ти превеждат парите.След превода имат 15 дена срок в който могат да канселират превода или чека и да си земат парите.А много ми е интересно тези,които си получават парите през Western Union за 2-3 дена и ги зимат кеш,от тях как ще ги вземат? :)
 
От: AdSense за домейни

Ще те баннат. Да имаш 100 клика дневно, та да сложиш и един твой айде, ама така от едно и също място всеки път... нали се сещаш.
 
От: AdSense за домейни

Може да спамиш по skype или друго подобно.
Едно време, когато irc беше популярно, докарвахме трафик по сайтовете си основно от там, със спам.
Не кликай на рекламите си, никога.
Това с youtube е добра идея, иска обаче и повече работа.

По принцип да изкарваш пари с паркирани домейни не е лесно, най-вече защото кликовете там са много евтини, при това хората кликат по-рядко като влезнат в такъв сайт. Това са мои наблюдения де, но имам към 20 паркирани домейна, та знам за какво става въпрос.
 
От: AdSense за домейни

По скайп ама не им ли излиза така като препратка от някъде?
Не кликай ама вече кликнах :) сега ме е яд че ако ме баннат няма да са само паркираните домейни :(
По принцип да изкарваш пари с паркирани домейни не е лесно, най-вече защото кликовете там са много евтини, при това хората кликат по-рядко като влезнат в такъв сайт. Това са мои наблюдения де, но имам към 20 паркирани домейна, та знам за какво става въпрос.

А бе аз още като видях че разрешават да се качват по много домейни и то на техен сървър и че всичко е безплатно и става за секунди и че от тебе нищо не се иска освен да си събираш парите и ми стана ясно :)
 
От: От: AdSense за домейни

По скайп ама не им ли излиза така като препратка от някъде?
Не кликай ама вече кликнах :) сега ме е яд че ако ме баннат няма да са само паркираните домейни :(


А бе аз още като видях че разрешават да се качват по много домейни и то на техен сървър и че всичко е безплатно и става за секунди и че от тебе нищо не се иска освен да си събираш парите и ми стана ясно :)

За един два клика няма да ти направят проблем. Май можеше да им пишеш някъде че си се объркал и без да искаш си кликнал. Случва се не е фатално. Те гонят тези на които им е станало практика. Все пак недей да кликаш никога! Системата им за фрауд клик е много адвансед! Улавя доста разновидности на фрауд.
 

Горе