Adsense и ДДС декларации - софтуера на НАП за попълване на ДДС и Vies

madmaxxp

New Member
Здравейте,

Може ли някой, който е ползвал софтуера на НАП за попълване на ДДС и Vies декларации за Adsense да каже кои полета се попълват, за да е валидна декларацията. Аз попълват тези, но неработи:

вид на документа: 81 отчет продажби
ИН на контрагент: IE6388047V
колона 9: сума
колона 22: сума


IE6388047V - това въобще незнам дали е то.

А, да и сумата в Евро или лева трябва да е?
 
От: Adsense и ДДС декларации

Сумата - в лева. Трябва да попълниш и името на контрагента - в случая Гугъл. В колона 9 не трябва да пишеш нищо. Това е ИН ма Гугъл - да.
И още една подробност - с въведен вид на документа 81 няма да ти даде грешка, но е енеправилно. Трябва да 01 - фактура вида на документа. Издаването на фактура е задължително.
 
От: Adsense и ДДС декларации - софтуера на НАП за попълване на ДДС и Vies

Колеги, най-добре се доверете на услугите на счетоводител. Попълването по този начин на ДДС декларации може да ви създаде много неприятности.
 
От: Adsense и ДДС декларации - софтуера на НАП за попълване на ДДС и Vies

Здравейте,
Оказва се, че да се работи със софтуер на НАП не е никак лесно, нито интуитивно. Вчера инсталирах Програмен продукт за 2011 г. за генериране на отчетни регистри по ДДС, справка–декларация по ЗДДС и VIES декларация, изтеглен от сайта на НАП (nap.bg/page?id=148 ), тъй като за генерирането онлайн на месечна справка-декларация по ЗДДС системата изисква файл deklar.txt и предварително изготвени дневници на продажбите и покупките.

Програмният продукт, изтеглен от сайта на НАП обаче дава "фатална грешка" при попълване и изисква попълването на полета B, C и D, които аз не виждам в програмата. Попълвам следните полета:

3. Вид на документа: фактура

4. Номер на документа: 01

5. Дата на документа: 30/11/2011

6. ИН на контрагента: IE6388047V

7. Име на контрагента: Google Ireland

22. Сума: еквивалента в лева

Не знам къде греша и какво да направя. Вие този софтуер ли ползвате?

Ще съм изключително благодарна, ако някой ми изпрати бланка на Дневник на продажбите, Дневник на покупките (доколкото разбирам трябва да са в excel формат), файл deklar.txt (най-вече) и ако е възможно бланка на месечната справка-декларация по ЗДДС. Мейлът ми е inache(at)mail.bg. Моля, помогнете ми.

Колегата, който пише да използваме услугите на счетоводител, ако може да ми даде контакт на такъв, защото звънях на 5-6 места и навсякъде ми отказаха тази услуга.
 
Последно редактирано:
От: Adsense и ДДС декларации - софтуера на НАП за попълване на ДДС и Vies

Може би не си попълнила вида на стоката/услугата. Аз пиша 'реклама' за най-кратко. А иначе то попринцип си дава някакви грешки, но ако ти даде да го запишеш значи е ок.
 

Горе