AdSense- кликове

Izvunzemen

Active Member
Искам да ви покажа статистиката на сайта, тя говори сама за себе си. Синята линия е на посещенията а оранжевата на кликовете. Проблемът е, че посещенията постоянно растат, а кликовете си остават същия брой, цената на клик не пада. Не съм променял нито рекламните формати, нито разположението на банерите.
Сайтът е англоезичен, ново съдържание се добавя често.

Не мога да разбера къде се корени проблема, дали е заради неправилното подбиране на ключови думи и заради безинтересните реклами, които респективно се показват на потребителите, или просто сега кампаниите не са толкова добри и затова потребителите нямат интерес към тях?

Моля за съвети. :beer:

кликове.jpg
 
От: AdSense- кликове

Експериментирай с нови местоположения на рекламите или други цветове - въпреки , че сливащи се реклами с основния цвят на сайта вървят по-добре от открояващи се.
Относно това дали рекламите са интересни на потребителите - в това не се съмнявай. Гоогле разполага с цялата възможна информация за даден посетител и се стреми да му покаже точно това, което на него му е интересно .
 
От: AdSense- кликове

Благодаря за съвета, позициите няма да ги сменям, понеже са оптимално добри, но ще направя няколко теста с различни размери банери.
 
От: AdSense- кликове

Какъв ти е цтр-а сега, и какъв беше преди .
Може би има значение нарастването на трафика , т.е от къде идват потребителите. Ако е от социални мрежи, може би и за това е по-ниска кликаемостта на този допълнителен трафик.
 
От: AdSense- кликове

В добрите си дни вървеше над 5 процента, сега е паднал до 1-2%. Трафикът винаги е идвал от едно и също място, рекламите са същите, темата на сайта е същата, нищо не се е променяло.
 
От: AdSense- кликове

Аз като ти гледам линиите за сега не виждам кой знае какъв проблем. Но виж ако още повече нарастнат посетителите, а кликовете останат на това ниво, тогава вече със сигурност има проблем.
 
От: AdSense- кликове

Като се сетя, че тогава правех по 20 евро на 1к импресии а сега правя по 5 евро, определено ми изглежда проблематично. :D
 
От: AdSense- кликове

Като се сетя, че тогава правех по 20 евро на 1к импресии а сега правя по 5 евро, определено ми изглежда проблематично. :D

Попринцип при всеки бизнес има циклични лоши периоди за определено време, при такъв период ако промениш нещо важно в структурата може да ти навреди доста. Така че е хубаво малко да се изчака, но ти си знаеш по-добре. Аз не разбирам от адсенсе като цяло, така че не ме слушай.
 
От: AdSense- кликове

Малко линкбилдинг и Цтр-то ще ти се покачи дори и със същия трафик. Няма да навлизам в подробности но съм го правил стотици пъти и винаги е имало ефект. Говорим за линкбилдинг към новото ти съдържание щом се добавя постоянно
 
От: AdSense- кликове

Малко линкбилдинг и Цтр-то ще ти се покачи дори и със същия трафик. Няма да навлизам в подробности но съм го правил стотици пъти и винаги е имало ефект. Говорим за линкбилдинг към новото ти съдържание щом се добавя постоянно
Не, че нещо ама какво общо има линкбилдинг-а с CTR на рекламите не адсенс :O за пръв път чувам такова нещо
 
От: AdSense- кликове

И аз чувам подобно нещо за пръв път. Ако може малко повече информация.
 
От: AdSense- кликове

Много е дълго за обяснение. Просто експериментирай няколко дни 3-4 и ще разбереш ;) сподели после. Достатъчни са по 5-6 линка само към всяка нова статия от стари сайтове, без значение какви са самите сайтове (чисти линкове дофолоу, може и 1-2 нофолоу на 7-8 линка, без големите социални мрежи)
 
От: AdSense- кликове

Значи да търся някакви ЕН сайтове с висок ПР, на които да предлагам купуване на линкове? Никога не съм се занимавал с нещо подобно, как се процедира в такива случаи? Има ли някаква директория със сайтове, които продават линкове или нещо такова.
 
От: AdSense- кликове

Ако трафика ти идва от „едно и също място” и с увеличаването му се намаля процента на кликнете, значи посещенията не са третирани. Приемно ако имаш сайт за игри и ти идва трафик от сайт за филми, колкото повече трафик има толкова по-малко хора ще цъкат на рекламите. И моите графики са такива, няма оправия, примерно ако имам 1к на ден ще имам към 5% ако станат 5к ще имам 1-2% кликове. Колкото повече хора влязат за 1 ден, толкова по-малко от тях се интересуват от съдържаните на сайта и дори се увеличава степента на отпадане.
 
От: AdSense- кликове

Хората са супертаргетирани, изключвам това като вариант.
 
От: AdSense- кликове

Хората са супертаргетирани, изключвам това като вариант.

Като са такива, защо не продаваш продукт ами поставяш реклами на адсенсе?
 
От: AdSense- кликове

Значи да търся някакви ЕН сайтове с висок ПР, на които да предлагам купуване на линкове? Никога не съм се занимавал с нещо подобно, как се процедира в такива случаи? Има ли някаква директория със сайтове, които продават линкове или нещо такова.
Можеш да ползваш Ен социалки, но не големите а базирани на PhPdugg примерно или Pligg, но с тръст (без спамилки, защото можеш да отнесеш дървото, в тях се бухат десетки хиляди линкове всеки ден със софтуер, Скрапебокс и подобни), коментари също с линк в тях, директории, форуми, блогове, изобщо каквото се сетиш, просто набявай линкове няколко дни и ще видиш дали ще има ефект
 
От: AdSense- кликове

Благодаря ти, ще започна да търся места и ще пиша първи впечатления.
 
От: AdSense- кликове

И на мен ми се случи наскоро, тройно повече посещения, а кликовете и приходите дори намаляха.
 

Горе