AdSense- кликове

От: AdSense- кликове

И какво направи? :D
 
От: AdSense- кликове

Полагам усилия, но засега не виждам резултати, може би ще трябва да се свържа с някой специалист. Специалисти по AdSense? Звучи интересно....
 
От: AdSense- кликове

CTR се влияе от много фактори. Източник и вид на трафика (което вече изключихме, като вариант), Разположение на рекламите, Вид на рекламите, Начина по-който е оформена страницата, към която идва трафика (гледай да има възможно най-малко картинки около рекламите, за да не се разсейват потребителите), Съдържанието за което са дошли потребителите, Време за зареждане на страницата (да не би да се зарежда по-бавно от обикновено, след като ти се е покачил трафика) и т.н. Обърни внимание на тези неща.

Иначе наистина не знам по какъв начин линк билдинга може да влияе на действие, което е изцяло по волята на потребителя. Ivo94 мисля, че това е чисто съвпадение. Ако искам ще кликна на рекламата, ако искам ще я подмина. Линковете не могат да променят начина ми на взимане на решения. :) Единствения начин, по който линковете може да окажат някакво влияние върху CTR, за който се сещам е да ги пускаш в социалки, които биха ти донесли таргетиран и качествен трафик. Това обаче попада в първия фактор, който споменах, а именно "Източник и вид на трафика". Иначе линковете сами по себе си не биха ти вдигнали CTR.
 
Последно редактирано:
От: AdSense- кликове

Според мен спада в цтр-а, щом трафика си е същия и е таргетиран, е причинен от качеството на рекламата, която се показва. В случай явно рекламата на която са кликали преди вече не се показва на сайта /може са са спрели рекламните кампании или рекламодателите да са блокирали сайта или просто да си имат бюджет, който се харчи и не остава реклама за ектра трафика/.
Реално времето ще покаже какво е, може да си е просто временно затишие.
 
От: AdSense- кликове

Благодаря за отговорите, абсолютно споделям мнението и на двамата. Предприемам преместване на сайта към сървърче на кулуаис за максимално бързо зареждане. Надявам се да свърша работата още днес. Благодаря отново.
 
От: AdSense- кликове

Сайтът върви като по вода. Но промени няма, може би проблема е в различните статии и съответно различните предлагани реклами.
 

Горе