Adsense - много висок СТR

mihluzin

Well-Known Member
Здравейте, имам един блог в който имам банер на Adsense и на който му осигурих доста сериозен трафик (чрез пренасочване от друг сайт) само че в момента СТR е 9,63% . Това прекалено много ли е и да не земе Гошо да го сметне за проблемно....
 
От: Adsense - много висок СТR

Ако ти е читав трафика и адсенса не нарушава ТОС, нямаш никакъв проблем
 
От: Adsense - много висок СТR

Какво значи читав трафик - трафика ми е от България, но няма измами с кликовете или тем подобни - всеки клик си е от различно IP . Просто хората влизат с пренасочване от друга страница. А самия блог е на blogspot.
 
От: Adsense - много висок СТR

Единственото нещо е че блогът е на ангийски, а посещенията са от България....
 
От: Adsense - много висок СТR

Значи, хората реално да се интересуват от това, което цъкнат. Ако цъкне на реклмата и веднага излезе от рекламирания сайт, може да се получи оплакване от страна на рекламодателя за кофти трафик и да го изяждеш. Трябва трафика да ти е релевантен и пълноценен.
 
От: Adsense - много висок СТR

Ами блога е за Форекс. Но няма как да знам колко време се задържат потребителите на сайта на рекламодтеля....
 
От: Adsense - много висок СТR

А пък и не вярвам за толкова конкурентна ниша с толкова голям трафик да проверяват толкова обстойно какво са правили в сайта на рекламодателя моите 200 - 300 клика дневно.... Или проверяват???
 
От: Adsense - много висок СТR

Ами блога е за Форекс. Но няма как да знам колко време се задържат потребителите на сайта на рекламодтеля....

Идеята е хората, които цъкат на рекламите реално да се интересуват от форекс, а не да ги цъкат по погрешка или да са принудени от теб
 
От: Adsense - много висок СТR

Трябва потребителя да знае какво става и къде отива. Иначе редиректа може да се сметне за измамен. Примерно търсиш нещо в гугъл, цъкваш на един сайт, а ти се отваря друг. Или пък цъкваш на една реклама (или линк), на която пише X, а ти се отваря сайт за Y. Това са лоши примери.
 
От: Adsense - много висок СТR

Ами аз сложих по-сивичка реклама и СТR падна на около 2% . А хората се редиректват от страница за форекс....
 
От: Adsense - много висок СТR

Ами рекламата стои в сийдбара, дори и сложих надпис "Advertising"
 
От: Adsense - много висок СТR

Гадинките ми намалиха цента на клик... От 35 цента на 10 цента......
 
От: Adsense - много висок СТR

Аз имам един сайт с далеч по-голям CTR от твоя и за последната 1 година нямам оплакване от Г.
Даже миналия ден ми пратиха email да ме подсетят, че мога да сложа още едно рекламно каре в сайта, че сега имам само 2
 

Горе