Adsense ориентиран сайт - въпроси

road_runner

Member
Здравейте,

Реших да се пробвам да си пусна още един сайт на английски, създаден с цел да печели от адсенс, акто се минимизират усилията по подръжка.
Имам няколко въпроса
1) Не ми се пишат статии- ако взема чужди и ги спинна, и подопиша едно две изречение тук там ще мине ли номера ?
2) Какво може да се очаква като кликове на 100 в тематика tech gadgets
3) П.С мога ли да си остана на блогспот домейн, тъй като целта е главно да се експериментира


Не се гонят за начало кой знае какви доходи, просто важно е да отлепим:) после ще се усувършенствам
 
От: Adsense ориентиран сайт - въпроси

Здравей,

За точка 2) и 3) не мога да дам идея/съвет, но за 1) знам някои неща. Зависи откъде взимаш съдържанието, което ще подописваш.
Ако е от сайт с ниска посещаемост и нисък PR имаш голям шанс да успееш, защото дори и да те засече гугъл, че имате еднакво/сходно съдържание не се знае кой ще го отнесе. Пробвал съм със свои сайтове (за което после съжалих), но се оказа точно така: Пуснах статия в сайта ми с по-малък PR и след един ден в другия ми сайт и ефекта беше точно такъв, че първият сайт спря да се показва в търсенето по част от съдържанието си, а по другата част беше доста назад... Ефекта дойде със закъснение и може да не е точно от това, но според мен това беше причината...
И по-добре да не се копира от големи сайтове с много посещаемост и PR - веднага ще се разбере откъде ти е съдържанието и 100% твоят сайт ще отнесе негативите на търсачките, нисък PR и почти нулево излизане в резултатите.
Ако имаш време да пренареждаш думите в изреченията - това е най-ефективно...
 
От: Adsense ориентиран сайт - въпроси

1. Може да пробваш да вземеш PLR-и и да ги спиннеш много добре. При 90+ уникалност гугъл няма да те усети, но си е играчка и ти трябва някоя програмка. spinnerchief има безплатна версия и е чудна
2. Виж в Adwords на тази тематика, колко вървят кликовете по ключови думи. Това е за рекламодатели, за издатели като нас, делиш на 2. Там зависи и от коя страна е
3. Нямаш грижи да си с блогспот домейн, но уърдпрес и собствен домейн е по-добре, като цяло. Чета редовно този - http://globaleconomicanalysis.blogspot.com/, има 44 хил. събскрайбъра...
 

Горе