AdSense: от началото на 2024 ще преминем към ПЛАЩАНИЯ НА ИМПРЕСИЯ за всички рекламни места

baydan

Active Member
Може би вече сте получили това писмо от AdSense:
"Развиваме начина, по който рекламодателите си осигуряват приходи с AdSense

Здравейте,

През последните 20 години Google AdSense помогна на повече от два милиона издатели да си осигуряват приходи от съдържанието си, като се свързват с рекламодатели от цял свят.

През цялото време не спираме да развиваме мрежата и услугите си, за да посрещаме нуждите на партньорите си. Като част от този процес Google AdSense ще актуализира структурата на дяла от приходите в началото на следващата година, като ще разделим тарифата си на отделни такси за страната на покупките и страната на продажбите и ще преминем към плащания на импресия за всички рекламни места. Тази актуализация ще предостави по-последователна структура на плащанията, които рекламодателите ще получават за стойността на рекламните си места в продуктите на Google и платформите на трети страни. Не се налага да предприемате действия като издател в AdSense и не очакваме издателите да забележат промяна в приходите си.

Можете да прочетете повече за тази актуализация тук.

Вълнуваме се, че ще можем да извършим тези следващи стъпки заедно, докато продължаваме да развиваме и подобряваме мрежата на AdSense.

Прегледайте нашата страница с често задавани въпроси за пълна информация за въздействието върху гамата продукти на AdSense.

Поздрави,
Екипът на Google AdSense"


Как ще става в АдСенс акаунтите ни отчитането на тези импресии ? Кое дефакто ще се смята за 1 импресия на даден рекламен елемент - трябва потребителят да е кликнал на даден рекламен елемент и тогава да се отчитат импресиите в сайта на рекламодателя ли ? Или е друго ?
Някой има ли яснота по тази новина ?
 
Изглежда, че нещо не им се климат или защо? Реално ще е ок и за двете страни, защото във всички случаи имаш гарантирана импресия, ако се стигне по позицията (екранната) на рекламната. А и все пак някои бранд реклами минават тънко с кликовете. Ще кажат вече публишърите. Аз съм по-скоро от дрогата страна.
 
А и все пак някои бранд реклами минават тънко с кликовете. Ще кажат вече публишърите. Аз съм по-скоро от дрогата страна.

Някои са направо некликаеми. Това ще ги мотивира да си направят по-добри рекламите.
Аман от безплатна банерна реклама.
Би трябвало да е за добро тази промяна, може би ще е минус за тези, които са успели да направят сайтове с голям ctr, което вероятно ще се отрази в по-ниски приходи.
 
Тъкмо си мислех да ги разкарам окончателно от всичките ми сайтове. Крайно време е да се плаща на импресия, но ще видим как ще стане очитането и какви центчета за колко импресии ще плаща
 
Ами може би ще се подобрят нещата като минат на импресии, сега особено на мобилни устройства почти никой не клика по рекламите, или ако се клика е неволно.
А и ще видим колко време след нова година ще го направят това, пише кратко... но това е много относително
 
НЕкликането се дължи на няколко фактора. Ако потребителя/читателя цъкне, че не е съгласен с бисквитките, то Адсенс не му показва реклама. Също ако цъкне опростен изглед на страницата, пак няма да има реклама. Като прибавим и факта, че винаги изкарва реклама на нещо, което вече си търсил в нета, то положението става трагично :)
 
Ами, Google / а той респективно - да плаща на издателите/ да направи като Facebook, който иска да не гледа реклами да си плаща, а останалите да дават съгласие, че ще ползват страницата с присъствието на реклами.
 

Горе