Adsense рентабилност/възвращаемост

pi6limeto

New Member
Здравейте, ето го и първият ми пост. От скоро влизам тук, но вече се пристраших да пиша.

И така. По същество. Имам 2 сайта. Първият е за обяви ( за всичко ) - борси.биз , а вторият за автомобили втора употреба - обяви.нет

От 1 година не ги поддържам и сега мисля да ги стегна за да взема някои $$ от adsense. Мисля втория (обяви.нет) да го направя на ново и то само за обяви. Според мен името е добро и ще се показва на 1ва стр. в гоогле при дума "обяви" (както беше първите 2 години като го пуснах). В момента имам около 5000 обяви в борси.биз и мисля да ги прехвърля и в обяви.нет (за да му дам старт). Очаквам следните финансови "показатели" ако мога така да ги нарека. Споделям ги с Вас за да ми кажете Вашето мнение дали са реални.

Обяви: общо 10 000
Посещения: общо за двата сайта на ден: 2000
Импресии: общо на ден: 10 000
Кликове: общо на ден: 120
Средна цена на клик: 0.03 $
Цена на 1000 импресии: 0.25 $



Какво мислите за това.

Благодаря Ви!
 
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

Имаш много хубав домейн и да не работиш по него се е чиста загуба на пари. А това с прехвърляне на обявите трябва да направиш нещата както трябва ( да не вземеш просто да ги копираш) , че да не стане от летящ фал-старт.

Сега като ти прочетох пак поста, си мисля че искаш да правиш два сайта с абсолютно еднакво съдържание - така няма да стане.
 
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

Ами мислех само първоначално, понеже обяви.нет не е разработен и ще му трябва адски много време за да дръпне и си помислих, че мога да го бутна леко. Май не е добра идея.
 
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

Мисля че си голям оптимист честно казано

как ще направиш 2000 уникални и 10 000 импресии с тези сайтове като тве в момента двата заедно не правят повечер от 300?
Някак си много така ги правиш сметките ... наивно
до края на годината няма да минеш 500 уникални на ден колкото и да се напъваш с тези сайтове.
Колко посещения има биз от гУглИтУ на ден ?
По мои сметки в близките месеци ако минаваш долар на ден от адсенс трябва да си биеш дупиту в тавана :)
не те драча просто гледам реално на нещата

и биаро - какво му харесваш на пишлИмето на домейна? никога не бих купил домейн с Q вместо Я ... това все едно твоя ник да е bqqro
 
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

amoun може би си прав за домейна на пръв поглед е така. Но 2 години беше на първо място по ключова дума "обяви" при положение, че е за автомобили втора употреба. Мисля че е силен домейна в тази област.
 
По лесно е да ги направиш като отговориш на някои анкети в секцията за форума и споделиш какво си отговорил За Форума - Affiliate Community
 
Последно редактирано от модератор:
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

и биаро - какво му харесваш на пишлИмето на домейна? никога не бих купил домейн с Q вместо Я ... това все едно твоя ник да е bqqro

От гледна точка на оптимизацията домейна е идеален! Гогле много добре знае как се пише Обяви на на латиница и го взема предвид.
 
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

да но ... аз имам няколко сайта за обяви
и съм забелязал че много малко влизания има по търсене на думата обяви -
по важно е да индексира обявите
примерно домейна [url]www.slivi.com[/URL] за месец мина 600 макар че няма думата обяви
но на съдържание го индексирва здраво и влизат 90% от гоогле
това съм забелязал и на други сайтове наистина важи и името но не чак толкова
примерно е важно ако продаваш нещо и то да е в името
но аз имам два домейна с едно и също съдържание / абсолютно идентично /
единия има в името си кола маска другия няма
тоя който няма кола маска излиза преди тоя който има кола маска :)
пак казвам напълно идентични са
 
От: Adsense рентабилност/възвращаемост

...
примерно е важно ако продаваш нещо и то да е в името
но аз имам два домейна с едно и също съдържание / абсолютно идентично /
единия има в името си кола маска другия няма
тоя който няма кола маска излиза преди тоя който има кола маска :)
пак казвам напълно идентични са
това е лошо, не трябва да имат идентично съдържание ...
 
От: От: Adsense рентабилност/възвращаемост

това е лошо, не трябва да имат идентично съдържание ...


абе лошои лошо ама.. в няколко скучая забелязах че не му пука на гуглитУ :)

явно всичко е до зависи :twisted::twisted::twisted:

сега пробвам един на базата на wordpress
изцяло ново съдържание
не го регистрирвам никъде
единствено с adWords го рекламирам за да видя има ли полза от тая гуглева реклама и дали ще го индексира само през нея
сайта е с уникално съдържание и съм го творил цяла нощ :) ако не прави проблеми за запетайки и правописни грешки - според всички
теории които чета тук за сео мео и део трябва да излети нагоре ако го побутна малко с другите ми сайтове линкове и реклама в тях
както и регистрация по всички възможни директории
но засега искам да видя само с платената рекламам какво ще стане - лято е и без това на кой му пука за пари :)
но ще има важни поуки занапред...
 
Последно редактирано:

Горе