Adsense - смяна на адрес?

tihomir_wwf

Member
Здравейте,

ползвам adsense от около 3 години, проблема е че мисля да си сменя адреса. Във връзка с това имам няколко въпроса свързани с това:

1. След като си сменя адреса в google adsense профила си - пак ли ще трябва да чакам получаването на PIN (с hold на всички плащания до тогава)? Както и пак ли се чака няколко седмици?

2. Втория ми въпрос е свързан с хората които често позлват родните пощи :) Новия ми адрес е в нов блок, гр. София с още неасфалтирана улица :) Възможно ли е новия адрес още да не е познат от пощите и това да попречи за получаването на писмото?

Предварително Благодаря за Отговорите :)

P.S. Sorry, ако малко тъпо звучат въпросите, просто разчитам доста на adsense и ме гонят всякакви паранои :)
 
От: Adsense - смяна на адрес?

Не се занимавай с глупости и ползвай UPS. Днес гугъл пратиха пари и вече са в ръцете ми. Няма скрити такси.
 
От: Adsense - смяна на адрес?

Извинявай, обърках се. Не е UPS а е Western Union. Не знам как ми излезе от устата това UPS :(
Отиваш на Payment -> Payment Settings и там прочети цялата информация относно смяната. След като гугъл направят плащане, на уеб сайта им излиза информация с уникален номер - MTCN, техният адрес, точната сума. С това цялото се отива в най-близкия клон на Western Union + твоята лична карта и след 10 мин попълване на бланки държиш парите си в ръка. Единственото негативно което виждам, е от страна на гугъл, защото не пращат имейл че е направено плащане. Гугъл плаща между 15 и 25ти след събиране на определената сума. От както е пусната тази възможност, спрях да се занимавам с треперене пред пощенската кутия.


Payment Type Western Union Quick Cash
Payment Date Feb 24, 2011
Money Transfer Control Number (MTCN) 12121212121
Your payment is available for pick-up the day after the payment date above
Remember to bring the following when you pick up your payment at a local Western Union agent:
The amount of your payment
The Money Transfer Control Number (MTCN) for this payment
Your government issued ID (Passport, Driver's License, National ID, etc)
Sender's information:
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland
 
От: Adsense - смяна на адрес?

ами, и аз ползвам Western Union и днес си получих паричките, даже без да искам казах 'за получаване от adsense' ... вече знам че в банката не знаят какво е това :)

по-скоро се чудя друго:

в профила на google adsense, ако си променя данните за адрес, дали google ще ми блокира плащанията, докато не получа писмо с нов PIN код за валидиране на новия адрес!?

Другия вариант е да не си сменям адреса в профила на google adsense, но незнам дали през Western Union не изпращат и данни за адреса на получателя освен трите имена!?
 
От: Adsense - смяна на адрес?

Ами, когато google изпраща парите през WU, не включва ли и информация за адреса на получателя?

Идеята ми е да не се получи: отивам за получаване на парите, и от банката ми казват: 'Не можем да ви изплатим парите, т.к. адреса от личната ви карта се различава от този който изпращача е посочил като данни за получателя'
 
От: Adsense - смяна на адрес?

Никои не те пита за адреса и тои може да си остане стария. вече ако искаш да ти издават фактура, тогава го смени.
 
От: Adsense - смяна на адрес?

WU не ги е еня за адреса и никога не са го търсили, само че отскоро въведоха изискване изпращача да вписва и трите имена и в поредност ИМЕ - ПРЕЗМЕ - ФАМИЛИЯ или отказват да изплатят. От друга страна доколкото презимето не беше задължително в адсенс, може и да не сте го вписали, така че побързайте да актуализирате тази информация, ако е нужно. Още объркване може да се получи от неправилния превод в БГ версията на адсенс в инфото за куик кеш - за собствено и фамилия/презиме на бенефициента, да не ви ги подреди име - фамилия - презиме.
 

Горе