AdSense - струва ли си?

doctor_

New Member
Здравейте предприемачи,
Преди 2 години стартирах със сайт-блог в сферата на здравето и по-точно определена специалност.

В сайта има 77 статии, които са с уникално съдържание. Много от тях при търсене на ключови думи излизат на челни позиции. Използвам AdSense и средно изкарва около 5-6$ на месец.

Примерно за миналия месец статистиката е такава:
Pageviews: близо 7к
Импресии: 20к
Google търсене: 5.5к
Кликове на реклами - 120
CTR - 1.75%
RPM - 0.77€

Стартирах с Adsense м. февруари и до момента имам 50€.

Въпросът ми е: за такъв трафик, нормални ли са цените на кликовете? Струва ли си AdSense или да се насоча към нещо друго?
Пробвах Affiliate с Profitshare 2 месеца, но нямаше ефект.
Ясно ми е, че кликовете ще се увеличат, ако качвам постоянно ново съдържание, но за съжаление нямам необходимото време.

Бихте ли ми дали насока, какво да правя, за да се възползвам максимално от този трафик?

Благодаря предварително!
 
Здравейте,

На кратко трафика ти е малък, ако го увеличиш ще се вдигнат приходите. ( Фейсбук е добър източник на трафик на хора в твоята таргет група, може да използваш групи, страници - като споделяш полезни линкове ( твойте статии ).
CTR - 1.75% е доста нисък, предполагам има възможности да го увеличиш и да вдигнеш приходите. Без да видя сайта няма как да ти помогна. ( Вдигнеш ли CTR се вдигат кликовете и RPM.. те са скачени съдове.. )

При собствен продукт ще печелиш в пъти повече, но си е отделно неща с което трябва да се ангажираш.
Вариант да продаваш конкретни лекарства или афилийт към аптека са възможности.

Без ново съдържание нещата няма как да се случват, ще започне и този трафик да губиш.. защото ще се появяват нови статии на същата тема от други конкурентни сайтове в дадената ниша.

Дано съм помогнал, поне малко

"Днескашния ден 13.11 е обявен официално за Световен ден на добротата. Но човек е създаден да върши добро всеки ден. С което прави най-голямото добро на самия себе си! Защото, макар да е жилаво злото, в човека все пак побеждава доброто!"
 
Преведи материалите и на английски и ще се мултиплицира потенциалът на сайта.
А и ще можеш да ползваш по-добре плащащи рекламни мрежи.

Медицината се изкачва бавно в SERP, но 77 статии и 2 години са силен старт.
 

Горе