Adsense чуденка?

zack

Active Member
Може да прозвуча тъп, но искам да си изясня нещо!
Преди малко търсих информация за едни E1 интерфейси. Който се занимава
с комуникации знае какво е. Та търсих, търсих аз, прочетох каквото ми трябва
и реших да вляза в един гълъбарски портал, в който няма нищо друго освен
информация за гълъби! Та влязох там и всички реклами на сайта от google
adsense бяха на разни доставчици по света на наети линии, E1 и т.н. Аз ли съм
тъп или google се тестват да не еба.ат съдържанието на сайта при показване на
рекламите?

Още нещо. Тествах се на различни страници из тоя портал и все същото.
Ако съм тъп и това е настройка на adsense да я споделите, че да я тествам
колко е полезна :D
 
От: Adsense чуденка?

Рекламите се показват отдавна според потребителя и после според сайта. Ако преди това си търсил подобна информация и си влизал в други сайтове "по темата" бисквитките ти те издават на Адсенса ;)
 
Да, това е настройка на адсенс. "Рекламиране въз основа на интереси" или нещо подобно се казва, в настройките на профила.
Следят те къде ходиш и от какво се интересуваш и после ти показват съответните реклами.
 
Не е ново това. Работи поне от 1/2 година по мои наблюдения. Ключовите думи и контента на сайта вече не са от основен фактор за предлаганите реклами, а по-скоро допълващ такъв.
Ако търсиш хотели в Мароко, а след това посетиш сайт за кенефи, рекламите ти ще са хотели в Мароко.
В интерес на истината по този начин мисля, че са облагодетелствани издателите, защото в крайна сметка се показват реклами от които евентуално посетителя ще бъде заинтересован, а не реклами сливащи се със съдържанието на сайта.
 
От: Adsense чуденка?

Ами със сигурност се забелязват повече!
Четеш си тухли за къщата и си BMW фен и си търсил преди това инфо за новия модел
и google като ти изпраска реклами с BMW на разни дилъри между четивото за тухлите
как да не цъкнеш да видиш какво се предлага :D :D :D

Иначе и аз съм го забелязвал преди ама тоя път ми направи силно впечатление
щото на БГ сайт всичко бяха чужди реклами на съвсем друга темататика :|
Няма как да не го забележиш :D
 
От: Adsense чуденка?

Ако ползвате АдСенс и едва напоследък сте забелязали начина й на работа, обръщам ви внимание, че съгласно Програмните правила, присъствието в сайтовете, в които ползвате адсенс на Декларация за поверителност(Privacy Policy, която касае именно използването на кукита) е задължително. Не съм срещал досега някой да се е оплакал специално от това, но нищо чудно да ви обявят кликовете за невалидни.. някой път.
 

Горе