Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

account-bg, виждам, че си онлайн.
Можеш ли да дадеш малко разяснения по въпроса, а защо не и идеи ?
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

След като договорът премине към гугъл ирландия, трябва регистрация по ЗДДС, но това не значи, че ще се плаща ДДС, защото регистрацията е по чл. 97а ал. 2 от ЗДДС, а там точно данък не се начислява, а само се подават декларации по ЗДДС и VIES декларации. Малко бюрокрация, но не и плащане на ДДС
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Вече им загубих броя на регистрациите за какво ли не. Толкова бюрокрация нямаше и по времето на социализЪма :confused:
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Това за 30-те процента не е точно така, но в общи линии има някои плащания от които не може да се избяга. Всикчо зависи от това под каква юридическа форма се извършва дейността.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

ами за физ. лице

А вариант ако задържане плащанията например 6 месеца
тогава пак има ежемесечни плащания
бумагите явно са всеки месец
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Понеже виждам че има интерес към темата съм готов да дам разяснения, но понеже ми е малко натоварен графикът няма да стане веднага. Ще се опитам да подготвя статия с подробни разяснения по този въпрос до края на седмицата - неделя 14 март.
 
  • Like
Реакции: adi
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Интересно ми е дали Гугъл ще закрият акаунтите на тези, които не преминат на договор с Гугъл Ирландия...
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Интересно ми е дали Гугъл ще закрият акаунтите на тези, които не преминат на договор с Гугъл Ирландия...
Дай боже до тогава да падне правителството или поне оня нежния финансов министър както го нарича Блинки да сменят:)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Добре, а на мен ми е чудно как данъчните ще знаят кой е получил пари от Google, като не се дава никаква информация почти? В профила се дават само имената, без ЕГН или други подобни. Как ще разберат че някой е получил пари от там?
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Когато си взимаш парите, им даваш собственоръчно и останалите данни, независимо дали от клон на банка или от друго представителство на WU.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

По ДДС са подложени всички български граждани, които за последната данъчна година са получили повече от 50 000 лв. извън трудовия си доход. Добре де аз от тези сайтове връзвам едва 4000 на година от гоогле, тогава как ще ме задължат да се регистрирам по ДДС ???

Много лесно ще те задължат. След последната промяна на закона по ЗДДС(чл. 97а), в сила от 1.1.2010, освен за оборот над 50000 лв. си длъжен да се регистрираш и ако имаш сделки със страни от ЕС(независимо дали купуваш или продаваш). Регистрация се прави, както за физически, така и за юридически лица.

Можеш да благодариш на бате Бойко и протежето му Дянков.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Интересно ми е дали Гугъл ще закрият акаунтите на тези, които не преминат на договор с Гугъл Ирландия...

Предполагам ще ни оставят опция за избор - или се прехвърляш, или ти закриват профила.
 
От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Много лесно ще те задължат. След последната промяна на закона по ЗДДС(чл. 97а), в сила от 1.1.2010, освен за оборот над 50000 лв. си длъжен да се регистрираш и ако имаш сделки със страни от ЕС(независимо дали купуваш или продаваш). Регистрация се прави, както за физически, така и за юридически лица.

Това значи ли, че ще възстановяват ДДС на физ.лице ако е купило стока или услуга от ЕC с ДДС?!
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Естествено , беше почти риторичен въпрос , защото в такъв случай целия народ трябва да е се регистрира по ДДС :)
Нали и България е в ЕС !
Та общо взето не виждам смисъла в този нов законов текст да се регистрирваме като физ.лица по ДДС освен за да свършим малко работа вместо данъчните ... или да им декларираме , че пазарим от ЕС ...или какво , че дишаме ...голяма глупост са изумували пак ..
 
Последно редактирано:

Горе