Adsense: 51 клика = $0.59?!

От: Adsense: 51 клика = $0.59?!

според мен зависи и тези кликове от колко хора идват, ако от 40 клика половината са ти от едно ИП, няма да ти дават повече от 5 цента
 
От: От: От: От: От: От: Adsense: 51 клика = $0.59?!

Няма нищо за завиждане ... иска се яко бачкане. А преди година с 500 клика съм имала по $40 - $50, сега с 4500 клика - пак $50. Въпросът ми е "Къде сбъркахме?" :)

Никаде не сме сбъркали. Просто киразата си казва думата. Ще ти дам един пример:

Ниша А: Там продуктите до сега са се селкали добре, нямало е много рекламодатели и тези които са си постоянни си рекламират в Адсенс, всички са хепи. Идва кризата удря тези продукти и понеже няма много рекламодатели тези си намаляват бида теб ти пада адсенс-а. Никой не е хепи ...

Ниша Б: Има много трафик, така и така никой не купува ама всеки си намира как да монетаризира този трафик, ти взимаш 3 цента на клик всички са хепи - няма спад (то няма и на каде)

Ниша В: Има много рекламодатели, тези продукти се продават добре, високи бидове, всички са хепи. Идва кризата удря тези продукти но рекламодатели много, и постоянно има фенове дето си даряват парите, ти и гоогле сте хепи.

Тоест с афил програма почти винаги ще бъдеш ударен от киразата, с адсен по малко ако си Б и В. Лошото е че при адсен понякога приходите падат ей така заради кликанията или пък бидовете и много често става така - увеличаваш трафика а приходите са същите. Няма пълно щастие!
 
От: От: Adsense: 51 клика = $0.59?!

според мен зависи и тези кликове от колко хора идват, ако от 40 клика половината са ти от едно ИП, няма да ти дават повече от 5 цента

Ако са от едно ИП ядеш бана :) Важно е на каква реклама се клика,аз ползвам графичните,които обикновенно са на лаптоп.бг или някакви други онлайн игри.Мислех си че имат по-голям бюджет,но явно :(
 
От: Adsense: 51 клика = $0.59?!

Това е временно положение, но резултатите за нас наистина са плачевни, понеже благотворителните каузи са хубаво нещо, но въпреки всичко в случая поставямe реклами на страниците от сайта си с цел припечелване на някое мизерно левче, а определено не, за да финансирамe подобни програми.. Както е тръгнало обаче, на всички ни е ясно, че единичните сайтове с около 100-ина посещения дневно, при това положение почти нямат шансове за събиране на баснословните 100$, пък било то и в двугодишен срок.. :lol:

Edit: click
 
Последно редактирано:
От: Adsense: 51 клика = $0.59?!

Нещата вече стават още по-зле 2 клика = 1 цент,мъкаа,мъка ... Миналната сума през Western Union не е ли 10$ ?
 
Последно редактирано:

Горе