AdSense (Effective CPM) въпрос

harkon

New Member
Скоро включих adsense в блога си и имам следния въпрос:
Начислени са ми $3.60, като effective cost-per-thousand impressions (eCPM). В същото време е обяснено, че ...
eCPM is a reporting feature that does not represent the actual amount paid to a publisher.
Тъй като става ясно, че сумата която реално се получава от eCPM е различна от тази в графата, в която е изчислена, въобще добавя ли се някаква сума от eCPM към Total Earnings.
Разбрах как се изчисява Page eCPM, но дали се добавя към платимата сума и как не знам.
 
От: AdSense (Effective CPM) въпрос

Не не се добавя. Като цъкнеш на въпросителната нали си пише точно какво е:wink:
Ефективна CPM (цена на хиляда импресии)

От гледна точка на издателите, ефективната цена на хиляда импресии (еCPM) е полезен начин за сравняване на приходите от различни канали и рекламни програми. Тя се изчислява, като общите приходи се разделят на броя импресии в хиляди. Например, ако даден издател е спечелил 180 щ.д. от 45 000 импресии, то еCPM ще се равнява на 180 щ.д./45 или 4,00 щ.д. Не забравяйте обаче, че еCPM е функция за отчитане, която не представлява реалната сума, плащана на издателя.
 
От: AdSense (Effective CPM) въпрос

Тъй като става ясно, че сумата която реално се получава от eCPM е различна от тази в графата, в която е изчислена, въобще добавя ли се някаква сума от eCPM към Total Earnings.


Нали това е въпроса ти? eCPM е само за ориентир и не се начислява никъде .

Въпрос: въобще добавя ли се някаква сума от eCPM към Total Earnings.

Отговор: Не

Дано съм разбрал този път.
 
eCPM показва колко пари ще спечелиш за 1000 импресии, АКО фактори като CTR и цена на клик останат такива, каквито са били до момента. Тъй като CTR и цена на клик не са константни величини, твоя eCPM може да се променя значително на всеки 50-100-200 импресии. Нищо не се добавя, това е просто прогноза за доходността на сайта ти. Среден eCPM от $3.60 е приличен резултат за AdSense. Обикновено с афилиейт програми се постигат много по-високи средни eCPM.
 
От: AdSense (Effective CPM) въпрос

Аз какво да кажа като моят eCPM e 0.70$ направо трагедия.
 

Горе