Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

Ето какво ми отговориха:

Благодаря Ви за въпроса.

По принцип получаването на плащанията от AdSense с Western Union Quick Cash е безплатно и не е свързано с никакви такси от страна на Google.

За съжаление, тази опция все още не е достъпна за издателите от България. Въпреки че работим по този въпрос, все още не можем да се ангажираме с конкретни срокове, в които българските издатели получат възможността да получават приходите си с Western Union Quick Cash. Уверяваме Ви, че ще Ви уведомим своевременно, след като този начин за плащане стане достъпен за България.

Благодарим Ви за търпението.

Поздрави,
 
BigBoss каза:
Ето какво ми отговориха:

Благодаря Ви за въпроса.

По принцип получаването на плащанията от AdSense с Western Union Quick Cash е безплатно и не е свързано с никакви такси от страна на Google.

За съжаление, тази опция все още не е достъпна за издателите от България. Въпреки че работим по този въпрос, все още не можем да се ангажираме с конкретни срокове, в които българските издатели получат възможността да получават приходите си с Western Union Quick Cash. Уверяваме Ви, че ще Ви уведомим своевременно, след като този начин за плащане стане достъпен за България.

Благодарим Ви за търпението.

Поздрави,
Все пак е добра новина, че работят по въпроса.
 
Не знам за какво нещо иде реч тук, но съм се обаждал на Уестърн Юнион по друг повод да ги питам има ли такси при получаване на пари. Няма. Всички такси са за сметка на изпращача. Тези такси, които гледате в ОББ са ако изпращате.

Реално Гугъл - ако някога тръгне да праща пари така, ще плаща таксата и сигурно ще си я приспада от сметката. Но тогава ясно ще посочи колко приспада - подобно на 24-те долара, които се искат при пращане на чек по DHL. Пише си ги. Не е изключено обаче Гугъл като голям клиент да имат глобален договор с Уестърн Юнион и да ползват големи отстъпки - примерно всеки превод да им струва по 1 долар. Като се отчетат оборотите, Уестърн Юнион ще са на печалба и то голяма. Така че нищо чудно скоро да има добра схема за плащане.
 
icakis каза:
защо не си откриете просто разплащателна валутна сметка в някоя банка (първа инвестиционна препоръчвам) и там да ви превеждат парите. хем лесно, хем без такси. аз правя същото с банка в европейския съюз, но откак сме в ЕС преводите и до български банки (с малки изключения) са без таксуване.

Аз не виждам от къде да направя гугъл да ми пращат на сметка.
 
ioio каза:
icakis каза:
защо не си откриете просто разплащателна валутна сметка в някоя банка (първа инвестиционна препоръчвам) и там да ви превеждат парите. хем лесно, хем без такси. аз правя същото с банка в европейския съюз, но откак сме в ЕС преводите и до български банки (с малки изключения) са без таксуване.

Аз не виждам от къде да направя гугъл да ми пращат на сметка.

Не предлагат такава услуга за България.

В момента единственият начин да си получите парите тук е с чек.
 
Добрата новина: Adsense - Western Union Quick Cash БЕЗ БГ

значи заглавието е грешно
 
Re: Добрата новина: Adsense - Western Union Quick Cash БЕЗ Б

Sobieski каза:
значи заглавието е грешно

Не е грешно.

Когато е пусната темата, бяха пуснали услугата за България, но са имали проблеми и я спряха.
 
Re: Добрата новина: Adsense - Western Union Quick Cash БЕЗ Б

BigBoss каза:
Когато е пусната темата, бяха пуснали услугата за България, но са имали проблеми и я спряха.
По-скоро беше някакъв бъг.
 
От: Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

Съществуват слухове, че за избрани издатели предлагат Western Union Quick Cash...

На страницата на Google:
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=62621&ctx=sibling

Please note that at this time AdSense does not charge you a fee if you choose to receive payments by Western Union Quick Cash.

Ако и за България въведат този начин на плащане (за всички издатели) и е без такси ще бъде чудесно :)

На български:
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=62621&ctx=sibling

Какво се извършват плащания чрез услугата Quick Cash на Western Union?

Услугата Quick Cash на Western Union е начин на плащане, който Ви позволява да получавате приходите си от AdSense в брой, като използвате световната система за парични преводи - Western Union. Преведените суми могат да бъдат получени от местния агент на Western Union един ден след като са били изпратени, съгласно обичайния ни график за плащане.

Това означава, че не Ви се налага да чакате да получите чек по пощата. Ако изберете да получавате плащанията си чрез Western Union, можете да си спестите банкови такси, както и дългия период за осребряване на чека след неговото депозиране.

Плащането Ви чрез услугата Quick Cash на Western Union ще бъде извършено в щатски долари. В повечето представителства на Western Union обаче имате възможност да получите сумата си в местната валута. Обменните курсове се изчисляват съгласно тарифата на агента на Western Union за деня, в който получавате плащането.

За да започнете да получавате плащанията си от AdSense чрез услугата Quick Cash на Western Union, изпълнете нашите указания.

Обърнете внимание, че понастоящем AdSense не Ви начислява такса, ако изберете да получавате плащанията си чрез Quick Cash на Western Union.

Това, че са направили български превод може би значи, че скоро ще пуснат този начин на плащане официално :)
 
От: Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

"Обърнете внимание, че понастоящем AdSense не Ви начислява такса, ако изберете да получавате плащанията си чрез Quick Cash на Western Union."

AdSense не начислява такса, но предполагам таксите на WU си остават.
 
От: Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

таксите на Wu винаги са за сметка на изпращача. Така, че предполагам Г не им пука да сключат договор с Wu и да им дават по няколко долара.

Така, че няма нищо да ти удържат в крайна сметка.
 
От: Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

Докото си ровех за стари теми попаднах и на тази, мисля, че имаме новина:wink:
Western Union Quick Cash за БГ вече е факт!
Токущо си промених профила!
 
От: Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

http://www.ccbank.bg/display.php?page=wu
За да получите паричен превод чрез Western Union:
След като сте уведомен от изпращача, че има превод за Вас, отидете в най-удобния за Вас клон на ЦКБ.

Попълнете на гишето специален формуляр със следните данни:

* Вашето име и фамилия,
* очакваната сума на превода, както и определен набор от данни за изпращача като името и фамилията му,
* града и страната от където е нареден превода и телефонния номер на изпращача (ако знаете такъв),
* както и (не е задължително но е за предпочитане) - десетцифрения контролен номер на превода, който Ви е съобщен от изпращача

Получателят на превода не заплаща такса за получаването му.

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=62621&ctx=sibling
Обърнете внимание, че понастоящем AdSense не Ви начислява такса, ако изберете да получавате плащанията си чрез Quick Cash на Western Union.

Какво по-хубаво от това - ще получаваме „безплатно“ пари :)

Линк във Свежо.нет: http://svejo.net/home/link_summary/63913
 
Последно редактирано:
От: Adsense - Western Union Quick Cash за БГ

Най-готиното е, че този месец ще вземаме два пъти по тази система:)
 

Горе