adwords реклама

danko6

Well-Known Member
Здравейте.
За пръв път ще пускам реклама през adwords:(
До сега съм купувал реклама само от facebook и директно по сайтове.
Сайта ми ще предлага услуга за добавяне на статии в социални мрежи.
Мисълта ми е, някой може ли да ми препоръча какви думи да ползвам и как да таргетирам хората така, че да получа и поръчки от рекламата:).
За момента аз съм се ориентирам към тези ключови думи
social services Приблизителна CPC 5,63 лв
social service jobs Приблизителна CPC 1,95 лв.

Като мисля рекламата да е настроена към Съединените щати и език английски.
Ще съм благодарен на всеки който помогне :) .
 
От: adwords реклама

Много е комплексно това което питаш :) първо решаваш кои точно думи ще ти конвертват ( спрямо това което предлагаш понеже от инфото което си дал малко не мога да преценя). После гледаш тези кейвордове да имат все пак и търсене и да не са милиарди долари както в случая social services, че ще те разорят ( всъщност зависи и от цялостната ти концепция де). После като си избрал кевордовете гледаш рекламите. Хубаво е да са колл то екшън + да имаш кл. думи в тях (пада цената за клик). Препоръчително е да имаш няколко реклами като гледаш коя от тях привлича най много потребители. След рекламите идва ландинг пейджа ( или може и преди това :) както ти харесва). В заглавието в текста и общо взето почти насякъде трябва да имаш кл. думи за които рекламираш. Задължително terms & conditions + privacy policy + още доста неща но като цяло си е на принципа на пробата и на грешката. Разгледай има доста теми + една която coolice пусна тази седмица за това как да се повици ЦТР-а.
 
От: adwords реклама

То не е ли Social bookmarking/Social bookmarking service? Ти да не си някаква агенция за социално подпомагане? :D

Ползвай adwords keyword tool-а за намиране на други ключови думи. Напиши Social bookmarking и ще ти излязат около 100 ключови думи. :)
 
От: adwords реклама

Аз този tool ползвам
но за Social bookmarking ми излиза по скъпо да рекламирам.Там почти всички думи са на двойна цена :( .
 
От: adwords реклама

Аз този tool ползвам
но за Social bookmarking ми излиза по скъпо да рекламирам.Там почти всички думи са на двойна цена :( .

Да, но gangster е прав, social services е дооооооста далеч от това което се опитваш да продаваш. Търси някакви лонг тейл думички с приличен трафик.
 
От: adwords реклама

А случайно да има начини за таргетиране на рекламата по сайтове.Примерно искам да се показва само в определени сайтове или няма такова нещо.
Рекламата, ще я пускам с ваучери от един колега от форума.И в краен случай, ще е на цената на Social bookmarking .Пък ако получавам поне по 3 клиента на кампания, ще си избивам парите за рекламата и ще има има и печалба.
 
От: adwords реклама

А случайно да има начини за таргетиране на рекламата по сайтове.Примерно искам да се показва само в определени сайтове или няма такова нещо.
Рекламата, ще я пускам с ваучери от един колега от форума.И в краен случай, ще е на цената на Social bookmarking .Пък ако получавам поне по 3 клиента на кампания, ще си избивам парите за рекламата и ще има има и печалба.

В дисплейната мрежа(като отидеш на кампания > мрежи има дисплайна и за търсене) има опция да ти намери сайтове по ключова дума и да си избереш в кои да ти се врътка рекламата ама така и не можах с никаква кампания да я подкарам тази дисплейна мрежа.

ПП: Направи си тест с кампания за $10-$20 да видиш какъв ще ефекта, щом си на ваучери нищо не губиш.
 
Последно редактирано:
От: От: adwords реклама

В дисплейната мрежа(като отидеш на кампания > мрежи има дисплайна и за търсене) има опция да ти намери сайтове по ключова дума и да си избереш в кои да ти се врътка рекламата
1. Най-доброто е да си направиш 2 отделни рекламни кампании - една 'Search Network' i edna za 'Display Network' с
отделни бюджети, за да може да оценяваш приходите по-правилно.
2. Както някой написа по-горе ЗАДЪЛЖИТЕЛНО terms & conditions + privacy policy
3. Цената на клик е приблизителна в keyword tool и обикновено може (и спада) по време на кадърно водена кампания
 
От: adwords реклама

А как се отчитат парите.Примерно ако един заблуден клиент кликне 10 пъти, ще ми вземе пари за 10 пъти или.....
Защото така може и конкурентите да се надцакват ?
 
От: adwords реклама

А как се отчитат парите.Примерно ако един заблуден клиент кликне 10 пъти, ще ми вземе пари за 10 пъти или.....
Защото така може и конкурентите да се надцакват ?

Спокойно, няма такива филми да ти цъкат по 10 пъти, това все пак е гугъл. Конкуренцията може да се надцаква единствено чрез повишаване цената на клика и остават тези които имат голям бюджет.
 
От: adwords реклама

Аз също ще пускам скоро..
Какъв беше трика който не трябва да плащаш $ ..?

Защото имам 1 ваучер от 50$ и се чудя как да го обърна в реклама..
Тоест ако искам да го активирам, какво точно трябваше?
User който да не е регнат над 14 дни... нали така?

И колко пари взимат за активация на акаунта ?
 
От: adwords реклама

На мен ми бяха взели 10лв но така и не ползвах акаунта само ги бях дал.
 
От: adwords реклама

Аз също ще пускам скоро..
Какъв беше трика който не трябва да плащаш $ ..?
??

User който да не е регнат над 14 дни... нали така?
По скоро, AdWords акаунт под 14 дни. Юзерът си е юзер :)

И колко пари взимат за активация на акаунта ?
От скоро вече и в България не вземат. (Преди беше 10лв.)
 
От: adwords реклама

reotan как така не се вземат пари за активация
и още ли е задължително кредитна карта?
 
От: adwords реклама

Аз също ще пускам скоро..
Какъв беше трика който не трябва да плащаш $ ..?

Защото имам 1 ваучер от 50$ и се чудя как да го обърна в реклама..
Тоест ако искам да го активирам, какво точно трябваше?
User който да не е регнат над 14 дни... нали така?

И колко пари взимат за активация на акаунта ?

Ще ти вземе $10 от картата - $5 отиват за чичо Гошо, $5 в акаунта ти. Когато си въвеждаш данните за карта тогава се вкарва и ваучера - имаше накакъв въпрос "Имате ли ваучер от чичо Гошо ала бала?", ще го видиш. За опции на плащане аз избирам prepay (предплащане). Цък :)
 
От: adwords реклама

Има начин да ползваш и ваучерите без такса за активация, взех 2 ваучера от човек от форума и стана, както имах и ваучер и от суперхостинг и с него стана. Позволявам си да пусна това което му писа човека, как става тоя номер, защото си платих, че да ми го разкрие.
https://accounts.google.com/ServiceL...=Signup&sacu=1

Не използвам тези услуги.
Създаваш профил.
Избираш валута и държава. Не може да се променя по-късно.
Активираш акаунта.
Отиваш на Таксуване - > Предпочитания за плащане
Избираш България и Напред
Физическо лице - Потвърждаваш каквото трябва.
Пишеш в Име за връзка - имена, Пощенски адрес, Пощенски код, Град и телефон
Данните може да не са верни, но трябва да се попълнят на кирилица.
Ръчни плащания - най-отдолу има "Имате ли промоционален код?
" - вевеждаш кода и НАПРЕД
Приемаш условията и си готов.

П.п Направих пробна кампания с един от двата ваучера от човека както и с този от суперхостинг и на двата тръгнаха рекламите веднага.
 
От: adwords реклама

как така не се вземат пари за активация

Ами, преди няколко дни открих нов акаунт и досегашните 10 лв. за активиране не ми ги взеха. Аз съм казал, че съм от България... за други държави не знам как е..

и още ли е задължително кредитна карта?
Може и дебитна, защо пък само кредитна...
 
От: adwords реклама

В adwords има инструмент за изследване на ключови думи.

Когато правиш кампания ти се предлагат автоматично ключови думи, от които можеш да си избереш. Аз се изненадах за колко думи не бях се сетил, а са перфектни за целта.

П.П Заредените акаунти имат цена, а не инфото за вкарването на ваучера. Макар,че ако следваме максимата, че информацията е пари, има логика.
 
Последно редактирано:
От: adwords реклама

momcheto аз ще ползвам твойте акаунти.
Но само да намеря точните думи за да има поръчки от тая реклама :).
 

Горе