Affilate маркeтинг въпроси

Здравейте , имам един въпрос за темплейтите на GenBucks и изобщо на Афилиейт програмите. След като си изтегля даден темплейт има ли нужда да оправям линковете , които водят към сайта на дадения продукт , за да отчита че са от моя сайт ? Линк .. след 2 поста Ето примерно на този темплейт като дам да купя продукта ме води към другия сайт и след като го купя (примерно) дали ще се отчете на моя акаунт продажбата ?
П.П. Дано сте ме разбрали какво искам да попитам :lol:
 
темплеита си има фаил конфиг.пхп в които си слагаш афилиеит идто и си работи разбирасе пусни един тест ордер да видиш че всичко е ок

всички полета тест

карта

4111111111111111 - официалната тестова карта от виза

цвв 123 или каквото си искаш
 
Мерси много.
Мисля че всичко е наред,то и от линка си личи
........order.php?affiliate=vikoo&extra=Muscle%20Building%20Supplement&Order_Id=1191878423MCM&stype=Registered%20Mail&stypepr=14.95&usamount=119.95&Merchant_Param=vikoo|HT|MUSCOMAX|119.95|3%20Bottles%20of%20MuscoMax,%20plus%201%20Bottle%20FREE%20(4%20bottles)%20$119.95&orderlogo=&extra1=&trak=&successurl=&urlsig=
 
Viko каза:
Здравейте , имам един въпрос за темплейтите на GenBucks и изобщо на Афилиейт програмите. След като си изтегля даден темплейт има ли нужда да оправям линковете , които водят към сайта на дадения продукт , за да отчита че са от моя сайт ? Линк .. след 2 поста Ето примерно на този темплейт като дам да купя продукта ме води към другия сайт и след като го купя (примерно) дали ще се отчете на моя акаунт продажбата ?
П.П. Дано сте ме разбрали какво искам да попитам :lol:

Ако сайта е нормален :lol: не ти трябва промяна на линка.
 
ако саита си работи само си слагаш афилиейт идто в конфига и си ок, някои програми имат скриптове които ти генерират темплеитите готови с твоето ид

само трябва да си направиш текстовете уникални
 
Конкретен въпрос за ГенБъкс (а предполагам и при другите програми го има):
На някои от сайтовете си имат 1 800 ХХХ и разни други телефони. Може ли да се поръча по телефона и как разбират чий е клиента. Може ли да останеш без комисион ако посетителя поръча по телефона.
 
при ГБ незнам точно как но са готина програма и са повече от 4 години в бинзенса. Не са го постигнали като цакат афилиейте си...

Джо бъкс които имат поръчки по телефона искат да въвдеш реферинг код преди да мжеш да се свържеш който ти е афилиейт номера.... А при платената версия на тяхната програма $49 енократно ти дават безплатен 1-800 само за твоя сайт (не съм сигурен че е за постояно но поне за първата година е ) И ще поздравяват с името на сайта ти ако някои звънне ;)

http://www.joebucks.com/?aid=835397

Платената версия:arrow:

 

Горе