Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Може да си пазарувал нещо от Amazon.co.uk и затова да ти вади личните данни (ти си ги въвел когато си пазарувал).

Разбира се, че чековете пристигат на този адрес, който ти си посочил. Ако посочиш грешен адреса няма да пристигнат. Затова адресът трябва да е точен. Но дори и тогава може някой чек да се загуби по пътя или пощальона да го занесе в съседен блок или вход (на мен ми се е случвало да получа пощата на комшии от съседен вход, също така ми се е случвало комшии от моя вход да ми носят пощата, защото пощальона я е натикал в чужда пощенска кутия).

не никога не съм пазарувал от амазон това е от предната регистрация в .com която направих сигурно с тази регистрация и мога и да поръчвам която е за affilate програмата така мисля

впоследствие като натрупам някакви пари сигурно мога да си сменя адреса ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Всъщност от октомври, миналата година Amazon.co.uk плащат и по банка в България. Въпросът е, че в този случай, ще трябва да плащаш данъци, тъй като това е приход в ЕС. По същия начин както стоят и нещата с плащанията от Google.
Естествено, ако не са големи сумите, може и да минеш метър.
Другия вариант е, да използваш промо кодове. Де факто сумата от affiliat програмата я ползваш за пазаруване от Amazon. Естествено това важи в случаите, когато очакваш да правиш по-малки суми и/или монетизираш малък трафик.

всъщност тези чекове какво представляват ? документ който отивам в банката и те ми дават парите ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Не е толкова просто. След като занесеш чека ще чакаш около месец докато парите влязат в сметката ти. А дохода се счита за получен (за данъчни цели) в момента когато получиш чека (за физически лица - виж ЗДДФЛ).

Най-добра банка за осребряване на чекове
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Не е толкова просто. След като занесеш чека ще чакаш около месец докато парите влязат в сметката ти. А дохода се счита за получен (за данъчни цели) в момента когато получиш чека (за физически лица - виж ЗДДФЛ).

Най-добра банка за осребряване на чекове

мерси за инфото

най-добрата банка за осребряване ПИБ , но и която и да е пак ще го осребрят нали чакането ли е по-малко при останалите ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

При различните банки чакането може да се различава малко. Има някои, които ти дават парите веднага, обаче има някаква уловка. И ако се окаже, че чекът няма покритие става интересно (примерно - баннали са те и са казали на банката си, че чекът е невалиден). На всеки може да се случи да го баннат. При Амазон риска е много по-малък от този при AdSense, но все пак никога не се знае какво може да стане. Може някое "другарче" да прави разни "забавни" неща с афилиейт ИД-то ти от твое име....
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

При различните банки чакането може да се различава малко. Има някои, които ти дават парите веднага, обаче има някаква уловка. И ако се окаже, че чекът няма покритие става интересно (примерно - баннали са те и са казали на банката си, че чекът е невалиден). На всеки може да се случи да го баннат. При Амазон риска е много по-малък от този при AdSense, но все пак никога не се знае какво може да стане. Може някое "другарче" да прави разни "забавни" неща с афилиейт ИД-то ти от твое име....

мхм значи и такива работи има :) интересно

виж как да си вкарам адреса и имената на български или на латиница ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

На български език, защото това е езикът, който владеят пощальоните в България. Ако очакваш да го получиш в България.

Разбира се трябва да го напишеш на латиница според Закона за транслитерацията. Не че ще те арестуват и тикнат в затвора, ако нарушиш този закон, проблемът е, че пощальонът може да не го разбере, ако го транслитерираш "незаконно". Те и така понякога вкарват писмата в чужди пощенски кутии, представи си какво ще стане ако напишеш адреса по американски и с незаконна транслитерация...
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

На български език, защото това е езикът, който владеят пощальоните в България. Ако очакваш да го получиш в България.

Разбира се трябва да го напишеш на латиница според Закона за транслитерацията. Не че ще те арестуват и тикнат в затвора, ако нарушиш този закон, проблемът е, че пощальона може да не го разбере, ако го транслитерираш "незаконно".

axxaax така трябва да е да :) щом си в българия на български :)
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Ние в България пишем изреченията с главни букви, слагаме препинателни знаци и пишем България с голяма буква (както и други имена). Казват, че имотиконките не замествали препинателните знаци, но някои слагат такива вместо точка в края на изречението.
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Ние в България пишем изреченията с главни букви, слагаме препинателни знаци и пишем България с голяма буква (както и други имена). Казват, че имотиконките не замествали препинателните знаци, но някои слагат такива вместо точка в края на изречението.

хахахха това се отнася към мен май а :)

ее по разбираемо е и забавно
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Т'ва амазон са такива крадци, че нЕма накъде...
Реших да започна от някъде с дропшипинг и не ми се набутваха 100+ лв. за хостинг, домейн и от там нататък да се уча да си правя сайт и реших да пробвам на амазон и то УК, тъй като е безплатно пускането на продукта, едва след като се продаде, тогава се плаща комисионна на амазон.
Та така, изчетох доста теми, вкл. в "черната шапка" една доста дълга тема, която изчетох за около работна седмица безсънни нощи... както и да е...
Нещата започнаха да се движат добре, направиха се няколко продажби (няколко-няколко-оборота в профила ми бе около 150 паунда за около две седмици), след което съм въвел нов продукт, но на лаптопа ми езикът е бил БГ и сумата вместо 30.00 (примерно) е била 30,00 (със запетая, вместо точка) и не съм погледнал preview-a и го събмитнах...
На сутринта ставам - гледам - разглеждат ми профила (т.е. е under review)... а имах малък проблем предните ден-два и бях писал с къстъмър-съпорта и ме уверяваха, че няма да ме съспенднат, че много се радват и т.н. мазнотии...
И си викам чакай да погледна, може да е нЕква грешка в мен... и к'во да видя - тоя въпросния продукт, къде струва 30 паунда (примерно) съм го пуснал за 3000 паунда.... При, което веднага го махнах даже...
След 2 часа - не мога да си вляза повече в профила...
Пиша почти десетки имейли - никой не отговаря...
Един ден се сетиха да отговорят (след около 2 седмици) и ми казват, че са ми закрили акаунта и не подлежи на обсъждане...
Е те хубаво го закрили, тяхното крадливо племе, ама тия 150 паунда кой-как-къде ще ги получи, след като дори банкова сметка не бях ъпдейтнал... и повече отговор не получих.
И така вече месец си търся парите, тъй като тия пари съм ги дал вече на съплайърите и ми е яко в г*за...
Пък такива планове имах... :cry::evil:
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

В договора пише ли, че могат да ти крадат парите безнаказано?

Ето още по темата: Как Amazon.com печели за ваша сметка (по нечестен начин)

Обърнете внимание, че никъде не твърдя, че Амазон краде или нарушава закона - всичко си е съгласно договора.
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Да, както вече беше споменато, проблемите при Амазон афилиейт програмата са следните:

- ниска комисионна - 4 до 6% (за някои категории продукти има смисъл)
- куки само за 24 часа
- регионалните програми не са свързани - ако рекламираш с линкове на amazon.com, а клиента отиде на amazon.co.uk - не печелиш нищо.

положителните неща:
- амазон е много тръстед сайт и лесно конвертира
- ако клиента купи и други работи през твоя линк, взимаш и за тях %

Моя опит с програмата засега е доста скромен. Вдигнал едно малко сайтче, не съм почнал SEO, само въведох продукти. Резулатата за момента е следния:
165332247014471233211358071309RtJYL4rAKQ25c74KsNbm.PNG


Като се разчетох, оказва се че човека който е поръчал през моя линк след това е отказал поръчката. Четох и доста други хора да се оплакват от същия проблем. Не знам дали е много масов проблем това...
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

В договора пише ли, че могат да ти крадат парите безнаказано?

Ето още по темата: Как Amazon.com печели за ваша сметка (по нечестен начин)

Обърнете внимание, че никъде не твърдя, че Амазон краде или нарушава закона - всичко си е съгласно договора.
Прав си, всичко е съгласно договора, но се възползват от това, че са тръстед сайт и доста хора пазаруват от там и правилата (т.е. договора) са ги направили почти невъзможни за покриване... Cancellation rate-а мисля беше около 2-3%, а 90% от хората едва ли могат да бъдат актуални всяка минута главно с наличност и цени на момента, особено, когато се продава на дропшипинг принцип.
След като ми закриха профила, се зачетох за подобни техни изяви и с други хора и имаше хора със затворени 3000 паунда и нагоре.
Някой-някъде споменаваше за някакъв 3-месечен срок, в който ти пращали тези задържани пари под формата на чек, но до колко е така, няма как да се разбере, тъй като не отговарят на имейл и е голям зор да се свържеш с тях.
Този начин на заключване на акаунти един ден ще им изиграе доста лоша шега, предвид конкурента им, въпреки че повечето го наричат feEbay, но все пак... Но е немислимо държава, различна от Б-я, да се отнася по такъв "български" начин с клиентите си. Поне като ще закриват, да проучват, да разговарят, а те като коне с капаци. А колко случаи има на "свързани" акаунти, за които потребителите нямат нищо общо, но не - закриват и не отговарят.
Това е леко в страни от темата, но все пак, едно наум никога не е излишно.
Поздрави и успех :beer:
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

И аз тука разцъквам амазона, мисля да си направя един нов ауторити сайт за домашни потреби видях добра ниша та, утре ще правя още проверки добър мегдан дават!
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

И аз тука разцъквам амазона, мисля да си направя един нов ауторити сайт за домашни потреби видях добра ниша та, утре ще правя още проверки добър мегдан дават!

Прави squidoo или ще направиш EPIC FAIL
 

Горе