Amazon и Associate-o-matic

Wisher

New Member
Здравейте хора,

Знам, че отдавна не съм се обаждал тук, та реших да се разпиша: За много години!

Забелязвам, че не тачите много Amazon като афилиейт програма. Абсолютно ви разбирам, че не харесвате малките комисионни, но все пак - имате възможността да предлагате наистина ГОЛЯМО разнообразие от продукти, което от своя страна означава, че таргетирате доста голяма аудитория.

И понеже съвсем скоро намерих едно много приятно tool-че за създаване на Amazon магазинче - реших да го споделя с вас. Казва се associate-o-matic. Няма да давам линк - питайте чичко Г и той ще ви упъти в правилната посока. Отвратително лесно се създава магазина, има доста опции за custom-изация на самия store.

И все пак, темата освен информативна, ще бъде и леко въпросителна:
Има ли някой друг affiliate сайт, който да предлага поне толкова голямо разнообразие на артикули като Amazon и да кажем сравнително по-високи проценти?

Поздрави,
Wisher
 
От: Amazon и Associate-o-matic

Казват, че сайтовете, които промотират само един продукт имат по-голяма конверсия.
 
От: Amazon и Associate-o-matic

Не, че най-вероятно не си прав, happyslacker, но все пак при повече посетители (идващи от доста по-голямата таргет група) и по-малък процент на конверсия би трябвало да върши работа. Тук гледам върху нещата по логичен начин. Иска ми се някой с реален опит, който е пробвал и двете, да си каже мнението.

Поздрави,
Wisher
 
От: Amazon и Associate-o-matic

аз съм пробвал амазон и с готови и дори с мой скрипт (собствена разработка). Проблемът е че никак не се ранкват добре и има поне 10 000 такива скрипта работещи. Сега съм си сложил разни добавки които вземат по-разнообразно съдържание, но пак нямам продажби.
Продажби правя единствено когато пиша за други неща свързани с амазон продукти.
 
От: Amazon и Associate-o-matic

не реализирам, когато съдържанието е от amazon web services. Ако само ползваш скрипта нищо не е получава. Това искам да кажа. А на самостоятелен блог с инфо което даже не е review-та си се случват продажби.
 

Горе