AnonymousSpeech.com = Scam

Blinky

Owner
Здравейте,

пиша от името на едно приятелче, което му скемнаха домейна и за да предопредя за скапания регистрант, който е регнат в япония, но купува домейни от Enom, като иска цели 40 евро за една година. Скемът се състои в това:

Държи си един домейн при тях, които на него има инфо сайт с хелт тематика. Виждал съм го, не иска да го споменава, но наистина white сайт, със статии и добре оптимизиран. Нищо набивашо се на очи. Лошото е, че инфото което пише на whois-а не е негово а на въпросния AnonymousSpeech.com регистрант, който пък го е купил от кретените enom.com и се получава така, че домейна е холднат и ти реално даже не може нито да го изместиш, нито да претендираш, че е твой.

Опитал се е да се свърже с тях по мейл, но отговора бил еднозначен:

email.jpg

..нямат телефони и на мейла никое име не се подписва, което си е яко смърдеж на скем.

След няколко дни пак видял същото в акаунта си към тия мизерници:

domain.jpg

Тъкмо тръгнал да го мести, нищо, че е он холд и видял надписа:

No refunds will be given if we can not transfer your domain name due to the above stated information or a wrong provided authorization code.

Пиша го и аз, ако някой има домейн там да се опита да го вземе или да го премести, защото няма да е мног сигурно до кога ще е негов и с каква глупост ще излезнат насреща, за да го вземат.

При годеди доколкото знам, (но само при сериозно и доказано провинение, където тук няма и не му дадоха обяснение), се плащаше глоби. Тук явно това е начина и нямаш глас. Скемовете се крият нявсякъде и да знаете, че няй-лошото е, че не може да имаш гластност.

ВНИМАВАЙТЕ!!! AnonymousSpeech.com - SCAM !!!
 

Горе