Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

contra

Well-Known Member
Ей го де чичо ви Стив Джобс мята камъни:
http://www.apple.com/hotnews/thoughts-on-flash/

Adobe отчаяно наблегнаха на Flash-презентацията при скорошното представяне на Creative Suite 5, ама умрял кон едва ли ще прерита...
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Яко копа, ама накрая му лъсна гъзо - иска всичките приложения да минават през appstore-a, където те са кода.
Даже май пуснаха нова клауза, че за да си в appstore-a не трябва да поддържаш другите платформи.
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Adobe ми е като виртуално Нестле...
изкупува хубави продукти - слага им своето име и ги ОСИРА ТОТАЛНО !!!
ПРИМЕРИ МНОГО И ЗА ДВЕТЕ КОМПАНИИИ...

обаче па тоя от апле бахти алчното копилинце тоя то му личи че не е нормален ... трябва му бяла риза и в карлуково вип място!
нема си купя нищо на апле не го заслужава тоя
ако уиндоус беше негов ... сега сички на линукс щяхме да караме
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Amoun пробвай Mac OS X на Мак машинка и друго яче ще говориш.
Откакто работя на такава и един проблем или грешка не съм видял. Всичко е лесно и интуитивно.
Нека е алчен Джобс, ама докато си изпипва нещата както трябва ще има кой да го слуша и да му пълни джоба. ;)
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Amoun пробвай Mac OS X на Мак машинка и друго яче ще говориш.
Откакто работя на такава и един проблем или грешка не съм видял. Всичко е лесно и интуитивно.
Нека е алчен Джобс, ама докато си изпипва нещата както трябва ще има кой да го слуша и да му пълни джоба. ;)

ЕМ ИЗА ТИЯ ЦИФРИ ТО ОСТАВАШЕ И ГРЕШКИ ДА ИМА...
не искам да я пробвам щото не обичам пари да давам :)
аз съм балкански задник - пари за нещо дето немога да го пипна не давам !
и уиндоусчито ми върши прикрасна работа вече десетина години :)
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Amoun пробвай Mac OS X на Мак машинка и друго яче ще говориш.
Откакто работя на такава и един проблем или грешка не съм видял. Всичко е лесно и интуитивно.
Нека е алчен Джобс, ама докато си изпипва нещата както трябва ще има кой да го слуша и да му пълни джоба. ;)
То по тая логика пробвай Ubuntu, баси :)
Ази Mac OS не обичам, щото е направена така, че да се чувствам олигофрен.

Някой сега ако иска да ми каже, че съм комплексар. ;D
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

А Mac OS X нали знаеш, че има доста общо с FreeBSD. Правена е да се чувстваш добре и да не те разсейват разни системни грешки ;)
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Имала е едно време...
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

И в крайна сметка се стига до там, да се направи конкурент на Flash, уж че не могли да се договорят, но в същото време с това се избягва нарушавенето законите на ЕС за монопол. Microsoft малко ли ги съдиха :)
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Види се, че не знаеш що е то Mac OS X.
Mac OS X is based upon the Mach kernel. Certain parts from FreeBSD's and NetBSD's implementation of Unix were incorporated in Nextstep, the core of Mac OS X. (цитата е от wikipedia)
Частта Х от Mac OS X означава всъщност 10та версия. И не случайно след това по-новите издания, които са излезли са със следната номерация: 10.0 Cheetah; 10.1 Puma, 10.2 Jaguar, 10.3 Panther, 10.4 Tiger, 10.5 Leopard, 10.6 Snow Leopard.
Догодина се очаква и 10.7.
И докато е 10.х все ще има по нещо от BSD :) Като дойде време за 11.х ... ще видим.

Като уж недолюбваш Mac OS X, защо на личната ти страница (sofiawebmaster) всичките икони са от Mac OS X или поне в него стил?

По темата: Съмнява ме Apple чак сега да са се сетили, че има хляб в среда като flash и/или silverlight, сигурен съм, че имат нещо малко по-различно на ум... може би нещо в допълнение към това, което ще дава html5 знам ли ги.
Онзи ден разбрах, че ipad поддържа разпознаването и жестове, и движения на повече от 10 едновременни допира. А това не съм чувал друго устройство да го поддържа, при останалите устройства.
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Да, де, има нещо от BSD. Айде сега отвори един Mac и ми кажи къде виждаш BSD в него. От потребителска гледна точка.
В смисъл интересува ме дали по някакъв начин ти прилича на BSD, та да кажеш, че е BSD.

Виждам, че пишеш единствено с идеята да се заяждаш – беше много тъпо да се хванеш за иконите точно, иначе можеше и да мине.
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Направи ми впечатление, понеже видях, че си анти-мак и епъл ориентиран. Затова исках да питам, не то толкова да се заяждам.
Аз не искам Mac OS X-a ми да изглежда като BSD :) понеже в момента си е точно както ми трябва, пък който не го устройва има с конзолка с над 2500 команди - да си я цъка, може да върши всичко през нея.
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Анти съм по субективни причини.
Да си видял някъде нещо друго да съм казал, че да се опитваш да ме убеждаваш, че трябва да ми харесва?
Още повече да се пробваш да ме убеждаваш, щото, видиш ли, били такива иконите в личния ми сайт...
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Издразни ме това за "олигофрена", където едва ли не, който я ползва трябва да е такъв, въпреки, че се върши доста сериозна работа под такива машини с такава OS. По същата работа и Windows трябва да е за олигофрени, а само Linux дистротата за .... по-висшата класа... или мъчениците да ги нарека за по-правилно.
Не съм тръгнал да те убждавам в каквото и да било, понеже избора на ОС си е въпрос на личен вкус.
 
От: Apple кове пирон след пирон в ковчега на Flash...

Нищо подобно не съм казал – дори наблегнах на това, че мен ме кара да се чувствам като такъв. За останалите може и да е абсолютна нирвана, но това няма как да ме интересува. :)
 

Горе