Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Еми нормално, пичовете имат 100 милиарда кеш :)
Пишеше, че с толкова кеш могат да си купят - самсумг, RIM, HTC :))

Еми не е нормално.Реално тези пари не са всичките кеш, една час е и в акции.
А реално сегашната криз в световен мащаб е предизвикана точно от борсовата търговия с акции.
Реално ли е според вас да се повишава стойноста на дадена акция на базата на новина(разбирай слухове)
примерно , че прогнозните продажби на дадена компания ще се увеличат с X% ?
Според мен реално е цената на акциите да се определя от РЕАЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ на дадената фирма.

P.S. Преди време БНБ обяви едни умопомрачителни данни за спестяванията на населението и
после се оказа, че са включили и ипотечните кредити.Е кажете това реални спестявания ли са?
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Еми не е нормално.Реално тези пари не са всичките кеш, една час е и в акции.
А реално сегашната криз в световен мащаб е предизвикана точно от борсовата търговия с акции.
Реално ли е според вас да се повишава стойноста на дадена акция на базата на новина(разбирай слухове)
примерно , че прогнозните продажби на дадена компания ще се увеличат с X% ?
Според мен реално е цената на акциите да се определя от РЕАЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ на дадената фирма.

P.S. Преди време БНБ обяви едни умопомрачителни данни за спестяванията на населението и
после се оказа, че са включили и ипотечните кредити.Е кажете това реални спестявания ли са?
КЕШ ПИЧ ... кеш ... не акции ...
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Тази новина я четох следобед в Калдата. Тук я виждам почти същата с някои попроменени думички само. Не е ли редно да се цитира източникът?
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Не бе, просто питам. Там го видях първо, а знам, че те публикуват само оригинални материали, затова се зачудих какво става. Gizmodo вероятно е техният източник, но доколкото ми е известно това е американски сайт и в него няма нищо на български.
 
Братле, новините са едни и същи, ако кривнеш от дословния превод си загазил. :) Или поне отклоняване толкова, че да звучи различно и невярно.

Истината е, че няма много за преразказване. Днес новината за спеният торент я видях поне на 3 места и то 1:1, и няма как нали идва от МВР. Няма как да не цитират източника. :)
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Блинки ти до сега не знаеше ли че ако калдата преведе даден материал и получава изключителни права върху него и никой друг не може да го превежда - даже Паулу Коелю преди да публикува нещо на български първо проверява да не са го превели за да си няма проблеми човека
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

е как дръпнаха толкова за 5 години ?
 
Гледам да отговаряме на всички условия и правила. Ако забележите даже и картинките са ни от фри сток сайтове, за да нямаме проблеми. За това и няма да се забележат такива красиви, но поне няма да се трепери. :)

Да цитираме някой и да не му дадем линк - няма как да стане. ;)
 
Нормално да се оценяват толкова, промениха индустрии, а сега като изкарат и ТВ-то съвсем ще стане интересно.
 
Еми така дръпнаха. С много бълване на контент. Имат добре развит форума, както и много новини на ден за почти всичко в IT областта. Казвам почти всичко, защото интернет маркетинга не го засягат много много.

Но аз много им се кефя и ги следя, но новините са ми предимно от този сайт - gizmodo.com и Yahoo! News и още няколко. За да няма недоразумения с някоя медия тук.
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Блинки ти до сега не знаеше ли че ако калдата преведе даден материал и получава изключителни права върху него и никой друг не може да го превежда - даже Паулу Коелю преди да публикува нещо на български първо проверява да не са го превели за да си няма проблеми човека

Не знам дали ти е известно, но преводите се ползват със същите авторски права както и авторските материали. Затова е задължително когато се копира превод на нещо да се посочи или името на преводача или на медията, която е поръчала и платила превода. Все едно на филмите в торентите да започнат да трият имената на актьорите и режисьорите, заменяйки ги с тези на ъплоудърите в тракера. И ако си мислиш, че е възможно двама преводачи да преведат дадена статия по един и същ начин значи нищо не разбираш от преводи, в което няма нищо лошо. Не е задължително всеки да разбира от всичко.

С просто око се вижда, че в материала на български има два пъти повече информация от статията в Gizmodo, което означава, че авторът е ползвал и други материали и резултатът отвсякъде си е оригинален продукт.

Не адвокатствам на Калдата или който и да е сайт там, но знам как стоят нещата при тях, понеже ги чета редовно, заради оригиналните материали, които ги произвеждат и плащат сами. Малко медии в БГ могат да си позволят нещо подобно в наши дни.
 
От: Article: Apple се оценява на повече от Google + Microsoft взети заедно.

Не бе, просто питам. Там го видях първо, а знам, че те публикуват само оригинални материали, затова се зачудих какво става. Gizmodo вероятно е техният източник, но доколкото ми е известно това е американски сайт и в него няма нищо на български.

Тест - залудо си чиракувал половин година тука - в едно изречение уби всичко оптимизаторско в мене.
 
Бате, знам, че си добронамерен, но ако намериш нещо еднаква меджу двете, ще се извиня лично тук. Ама да е еднакво. Клипа го видях от там. И дано не казваш, че е копирано, защото ще си в голяма грешка. Хубаво е, че ги следиш, аз също го правя.

Ако забележиш и стилът на писане ни е различен.

Ама как се насра темата с глупости само. :)
 

Горе