Autoblog проблем след преместване

Viko

Well-Known Member
Преди седмица си купих един автоматичен блог от ДП, първите няколко дни пускаше новини (по-малко от преди) 7-8 на ден, затова писах на човека
"Have you moved the site from the cpanel i provided you. Missed schedule is when there is a problem with the hosting. Go to autoblogged and click on feeds. On right hand side there will an option of process all the feeds. Click on it and posts will be published."
Не съм го местил аз, а хоста. Възможно ли е те да са объркали нещо ?
Последните два дни изобщо не пуска новини, пак му писах
"Yes i checked it, schedule was missed for 2 reasons, one is that you moved the site when it was scheduled to post the news and second one more importantly is that it might be hosting issues. Do you have any other hosting, you can move the site back to my hosting and let it run for 2-3 days you will see the difference."

Не ги разбирам много, някой по-знаещ ? Каква е причината ?
Мерси предварително
 
От: Autoblog проблем след преместване

Кажи по какъв начин точиш новините. Дали с плъгин, cron jobs или нещо друго.
 
Новините се точат чрез autoblogged. Попринцип като дам "Process all feeds now" ми изписваше "unable to retrieve" е забранена дума от филтъра и т.н.
Махнах я и сега ръчно ги точи, най-вероятно и автоматично, но ги прави постове с две изречения (най-вероятно дескрипщън от сайтовете), а преди тях ми слага "[unable to retrieve full-text content] ". Гледам че предишните постове, когато си е бачкал плугина ги показва цели (над 500 думи), а тези са само 20-30.
 
От: Autoblog проблем след преместване

Пробвай друг плъгин и виж дали пак ще имаш проблем. WP Robbot много го хвалят за целта. Може и Яху пайп да ползваш. В блекхета имаше тема за това как се настройва.
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Autoblog проблем след преместване

Напълно възможно е при местенето от "хоста" да се е получило нещо, да. По принцип е хубаво, след местене на даден сайт, да се провери дали всичко работи коректно, през администрацията за да си сигурен, че с дадения сайт всичко е точно. Ще се радвам, ако споделиш, дали вече всичко е ок, след последните корекции и ако е имал вина в хост-а, да приемеш извиненията им? :)
 
Всичко е ок в момента, тогава проблема беше във филтрираната дума. Хоста си бяха свършили работата с преместването.
След това се появи друг проблем - прекаленно много заявки (100-200 дневно пуснах един ден ръчно чрез precess feed now) и системата на хоста е засекла тези заявки и е блокирала плугина. Първия път го премести в др. директория, а втория път го изтри. Съпорта отзивчиво възстанови плугина и сега всичко работи както трябва.
Последните два дни бачка с 20-30 новини дневно без проблеми. Реално това ми е един от първите аутоблогс, така че не знам дали е нормално но съпорта е супер : )
Пък и за тази сума не очаквам кой знае, все пак е споделен хостинг и са прави хората, и аз не бих рискувал сайтовете на всичките ми клиенти заради един.

Хоста е джъмп ако все още не сте се досетили :)
 

Горе