Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

exoexo

Member
Преди някой ден смених на Аваст, да го тествам, понеже го слагам на всички приятели, като безплатен. А и е най-ползван по принцип ... И днес забелязвам че сайтовете ми не показват Адсенс, нито фейсбук бутните за споделяне и т.н. Голямо ровене какво и защо .. и откривам, че това е от Аваст. Новите версии по подразбиране слагат добавка на Chrome/Firefox/IE която пак по подразбиране е зададена да блокира проследаването от adSesne и социалните мрежи и затова няма реклами, няма споделяне ... нито печелим, нито ни споделят да имаме нови посетители. Честито! Като знам колко хора слагат Аваст защото има безплатна версия и не се налагат грижи с кракове и кодове ... и тези хора съответно няма да тръгнат да ровят и деинсталират браузър плъгини или да ги настройват, за да им показва реклами и социални опции ... отделно че аз самия се затрудних да махна тези опции, понеже аз махам , други сами се появяват после и пак трябва да махам след това ... въобще най-добре да се деинсталира добавката от всички браузъри или да се влиза в глобани настройки и от там да се махне да не следи ... ама гаранция че 99% от Аваст потребителите няма да го направят и ги губим като приход и споделяне. Та отново - честито! Мерси Аваст!

ПС: писах на Аваст съпорта, но се съмнявам да вземат под внимание и премахнат тези опции.

Avast.jpg
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

От Avast не са виновни, че Google и Facebook са се оляли в манията си да шпионират хората, за да превръщат конфиденциалната им информация в долари.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

То и за това си прав. Но все пак ... А и това са само примери. Блокира почти всичко, което опита да те "проследи" ... щом нещо иска да пише/чете бисквитки и бива отнесено от Аваст. AdSense/Facebook само само пример, понеже са най-често ползвани и ни касаят. Но като погледнеш на всеки сайт статистиката на добавката и няма сайт на който нещо да не е блокирано, защото те следи. Гледах сега как има оплакване че някой онлайн магазини също не сработвали, заради бисквитките и информация, която пазели в бисквитки. Касапница яко Аваста.

ПС: тук в форума е блокирало AddThis - което е също за споделяне в социалните мрежи ... "Социални мрежи блокирани: AddThis"
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

А дали блокира бисквитките на ClickBank?
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

И да им пишеш, те не са го сложили без да искат, това си е умишлена функция, която са тествали и знаят много добре как работи.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Заради Avast ми беше блокирал компютъра и не искаше да зареди. Стигаше до зареждане на уиндоус,не успяваше да покаже иконите и до там замръзваше с черен екран. След многократни опити и ровене, влезнах в safe mode, деинсталирах avast и всичко се оправи. Никога повече няма да я сложа на компютъра.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Аваста е само за олигофрени
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Аваста е само за олигофрени
Може да се каже че си прав. Но познавам ужасно много хора, които я ползват само защото не им се налага да хакват, кракват и да се борят с пиратски версии на читави програми (макар че по-добре да сложат bitdefender и той безплатен).
Затова сега като сложих Аваст да тествам и настръхнах като видях какво става и как всички тези хора които знам (като извадка значи голям % вероятни клиенти) ще го ползват и ги губим като споделящи сайтовете ни и приходи от реклами. Без дори да са си играли да си слагат приставки за блокиране на реклами като AdBlock ....
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Има си Avira.
Аваста е толкова параноичен, че сайт хоства в суперхостинг с WP + 2 статии го блокира като атакуващ.
Смених хоста, нова инсталация на WP + нови постове и пак същата работа.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Аз съм лесен. Мога да си сложа която и да е. Предпочитам Касперски. но уви 300 милиона потребители и потенциални клиенти са с Аваст и стават все повече. И тези хора като дойдат на сайтовете ни - нито Адсенс, нито социалки виждат и ние губим заради смотания Аваст. Това ме дразни.

Отделно сега деинсталирах Аваст, обаче приставката за браузъра си остана и продължава да блокира. Т.е. нея трябва сега ръчно да я махна от браузъра си. Кой "нормален" потребител ще го направи и ще се усети и занимава ... Много нагло направено.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Заради Avast ми беше блокирал компютъра и не искаше да зареди. Стигаше до зареждане на уиндоус,не успяваше да покаже иконите и до там замръзваше с черен екран. След многократни опити и ровене, влезнах в safe mode, деинсталирах avast и всичко се оправи. Никога повече няма да я сложа на компютъра.

На OS Windows 8 си, нали? Имах същия проблем преди повече от година, когато си инсталирах новата 8-ца. Дотогава си ползвах Аваст и бях много доволен. Рових се по технически форуми, говорих и с много ИТ специалисти и ме убедиха да се доверя изцяло на вградения Defender и защитите на браузърите. В началото бях малко на тръни, но вече повече от година не съм имал проблеми с вируси и други гадинки. Дори забравих, че имам антивирусна защита, защото тя си прави периодичното сканиране и ежедневните ъпдейти, без изобщо да ме занимава (няма изскачащи прозорци). Така, че не тъгувай за Аваст. Незнам дали ще я намеря, но има една подробна статия, че с появата си Windows8 прави ненужни антивирусните програми. Срещам хора, които още ползват 7-ци и дори ХП и им се чудя, защото последните версии ОС на Майкрософт са в пъти по-бързи и леки, а и приятни са за обслужване. :)
 
От: От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

На OS Windows 8 си, нали? Имах същия проблем преди повече от година, когато си инсталирах новата 8-ца.

Не на Уин 7 ми го направи това. Честно казано нямам идея какво беше блокирала, че чак да не зарежда операционната система.
 
От: От: От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Не на Уин 7 ми го направи това. Честно казано нямам идея какво беше блокирала, че чак да не зарежда операционната система.

Това вече е странно? При мен на 7-ца Аваста си бачкаше без проблем. Говоря за безплатната версия.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Откакто пуснаха microsoft essentials преди няколко години, не съм го сменял с друг антивирус и не съм имал проблеми.
Що се занимавате с глупости?
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Много хора пък изобщо не ползват никаква защитни програми и също твърдят, че нямат проблеми, ама сегашните вируси са различни от едновремешните. Какви точно проблеми очакваш да видиш? Да ти се изтрият MP3-ойките или нещо такова ли? Не сме 98-ма година. Сегашните вируси кротко влизат, присъединяват ти машината към някой ботнет и може да не разбереш с години, че системата те е компрометирана. Най-голямата глупост е човек да си мисли, че само защото Windows-а му работи, значи няма никакви проблеми.
 
От: Avast блокира AdSense и социалните опции на сайтовете

Много хора пък изобщо не ползват никаква защитни програми и също твърдят, че нямат проблеми, ама сегашните вируси са различни от едновремешните. Какви точно проблеми очакваш да видиш? Да ти се изтрият MP3-ойките или нещо такова ли? Не сме 98-ма година. Сегашните вируси кротко влизат, присъединяват ти машината към някой ботнет и може да не разбереш с години, че системата те е компрометирана. Най-голямата глупост е човек да си мисли, че само защото Windows-а му работи, значи няма никакви проблеми.


Мислех си, че ми пращат любезен имейл, че на първи януари ще си задействат вируса който ще ми изтрие кошчето :(
Разбира се, че знам за какво говоря. Работя с много чувствителна информация от много време и не мога да позволя някой да си я грабне ей така.
Essentials и malwarebytes скенер един път в седмицата са напълно достатъчни и разбира се ограниченото влизане в непознати сайтове е плюс.
Никой никога не е напълно защитен дори и под линукс така, Че тук говорим за достатъчни предпазни мерки.
 

Горе