Battle Arena 2010/2011

От: Battle Arena 2010/2011

Ако искаш и от baidu го вземи, после ни го обясни на прост език.

После може да ни обясниш за какво се използва гугоплекс-а
Коя счетоводна сметка се ползва само веднъж?
Какъв дизайнер си? Интериорен, машинен, продуктов?
Обясни ни по колко електрона може най много да има един атом на слой и защо?
 
От: Battle Arena 2010/2011

Счетоводна сметка , която се ползва само веднъж ако не се лъжа по старият сметкоплан е Основен Капитал, не съм 100% сигурен, не исках да ставам счетоводител след като опознах материята.
Гугоплекса е всъщност гуголплекс число последвано от 100 цифри след него.
Уеб дизайнер, UI дизайнер, Принт дизайнер
Ако не се лъжа 8 електрона при инертните газове
 
От: Battle Arena 2010/2011

За Alan Fort искам да попитам

"Ако се качиш на скала над пропаст и извикаш 1000 пъти аз мога да летя, като скочиш от скалата и размахаш ръце - ще полетиш ли ?"

p.s. по въпроса за степените това е всъщност аксиома т.е. го приемаме за истина въпреки, че не е доказано' т.е. всяко число повдигнато на степен 0 се приема за 1

п.с. 2 ако си любопитен по въпроса http://www.math.toronto.edu/mathnet/questionCorner/powerof0.html

п.с. 3 всъщност щях аз да те питам по математика за един проблем чието доказателство е 400 страници, но няма да се правя на "твърде" умен

Хаха, пиша ти двойка по математика.
Х^0 = 1 за всяко Х различно от 0
Доказателството е нещо от сорта:
X^0 = X^(1-1)=X^1 * X^(-1) = X/X
Понеже Х го има под знаменателя, затова дефиниционното множество е - различно от нула


Гугоплекса е 10 на степен гугол
Гугол е 10 на степен 100
Двойка

По химия също ти пиша двойка, броя на електроните във всеки слой е различен, дори не знаеш за какво става въпрос.

Единствено по счетоводство ти пиша 6, макар че го налучка. Как може да кажеш че си счетоводител и да не си сигурен за нещо елементарно?
 
От: Battle Arena 2010/2011

някъде да видя да пише че съм математик...?Що си вадиш гъза там дето двама си мерят пишките, мога и аз да се обадя на приятел....човеко уравнение нали
Поне не съм ползвал google...а моята грешка само го доказва(бях близко обаче, ако прочетеш статията ще видиш). Това че си специалист в една област не значи че можеш адекватно да отговориш на мои въпроси нали.

п.с. Окс нека те питам аз тогава ако караш със скоростта на свтлината и цъкнеш фаровете какво ще стане, Коя е столицата на Монголия, През коя година Тервел става кесар(така съм го учил така го казвам) и защо, От кой период на химичната таблица елементите от 1ва група стават радиоактивни, Колко неутрона в ядрото има обогатения уран.
 
От: Battle Arena 2010/2011

максималният брой

Обясни ни по колко електрона може най много да има един атом на слой и защо?

Това май значи 6

Не съм го налучкал мисля че беше в сметкоплана номер 100
 
От: Battle Arena 2010/2011

Едно е да имаш обширни и повърхностни познания и съвсем друго задълбочени и подробни такива.
Когато знанията са задълбочени в дадена област тогава на човек му се дава титла в областта.
 
От: Battle Arena 2010/2011

Аз да съм казал че съм доктор и все пак виж предишният ми пост 2:2 без гугъл, чакам твоя отговор и не ползвай google ili баиду (разбираш ме)
 
От: Battle Arena 2010/2011

Доколкото разбрах от темата имаш претенции за титли, та затова реших да те изтествам.
Аз не претендирам за нищо и не виждам смисъл да ти отговарям.
Пък и имам работа в момента.

От химия определено нищо не разбираш. Знаеш ли въобще защо съществува понятието валентност и какво представлява?
Точно това което те попитах по горе е в основата на нещата.
 
От: Battle Arena 2010/2011

да знам, а ти ?

Кажи тогава колко слоя електрони би имал атом с 555 протона и по колко електрона в слой. Каква ще му е валентността?

ПП: Основен капитал е сметка 101, сега видях че си объркал, 102 е във валута ако не се лъжа
 
От: Battle Arena 2010/2011

за йони ли си говорим

п.с. Имаше работа ма още си тук. И не си отговорил на моите въпроси?
 
От: Battle Arena 2010/2011

Ако половината форум ще ми защитавате човека заради когото създадох темата...най-малко борбата не е равна нали. И все пак ...

п.с. сметкоплана може да е по ново издание аз съм учил на по стара версия(както знаеш като счетоводител те се променят чат пат(аз съм завършил 2004) - въреки цитирам "Видях", и все пак коя е 100

Моля финални реплики можем да продължим утре, но трябва да лягам вече все пак съм ангажиран човек
 
От: Battle Arena 2010/2011

Аз работата си я върша, просто хвърлям по един поглед на темата докато си прехвърлям файловете от един хостинг на друг.

Обясни ми защо трябва да ти отговарям на въпросите? Тоя батъл не е мой. Ти искаш батъл ти отговаряй.

Основен капитал е 101, 102 е във валута (едитнах в стария пост, ама сигурно не си го видял) Аз съм учил счетоводство доста преди тебе и изобщо не съм го практикувал.

Какви йони те гонят, мисля че ясно зададох химичната задача. Учи се в 6-7 клас това. (поне аз тогава го учих)
 
От: Battle Arena 2010/2011

не не си, ти ми постави въпроса с протони. И попитах коя е сметка 100 когато аз го учих имаше сметка 100- която тогава беше Основен Капитал.

Що се включваш в темата тогава вместо да и се насладиш,а?
 
От: Battle Arena 2010/2011

Лека вечер на всички зложелатели и доброжелатели. Утре се завръщам с пълна сила живот и здраве. Жена на легло ме чака с извинение...
 
От: Battle Arena 2010/2011

Забранено ли е?
Сметка 100 си нямам идея каква е, като гледам из нета няма такава сметка май.

Задачата беше:
Кажи тогава колко слоя електрони би имал атом с 555 протона и по колко електрона в слой. Каква ще му е валентността?

Мисля че ясно се пита за електроните на атома, протоните са дадени в условието.
 
От: Battle Arena 2010/2011

Понеже вероятно стана интересно на останалите, пък и аз бях позабравил формулата, та таман я открих та да ви дам да смятате :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Electron_shell
Има електронна карта върху периодичната таблица и как се смятат електроните.

Валентността се определя от свободните места за електрони във най външния слой електрони на атома.
Периодичната таблица е следствие на тази логика. Аз навремето си спестих зубренето на таблицата като си научих урока как се смятат нещата. Винаги е по лесно да запомниш логиката отколкото да зубриш като прост.
 
Последно редактирано:
Re: От: Battle Arena 2010/2011

Ако половината форум ще ми защитавате човека заради когото създадох темата...най-малко борбата не е равна нали. И все пак ...

Прав си, битката не е равна. В темата пишем 5 човека, а ти си човек със знания, умения, акъл и мъдрост като за 100! Битката е неравна, трябва ни подкрепление...

Мамка му, знаех си, че не трябва да пропъждаме кръчмаря. Сега можеше да го използваме като "тайно оръжие" и да го насъскаме срещу bikonews.
Предлагам някой да се свърже с кръчмаря и да го помоли да се завърне. Ще ги пуснем тука двамата да се надлъгват и да си мерят пишките.
 
От: Battle Arena 2010/2011

Ето ви поздрав за вас двамата (спорещите) :) :) :)

ПРЪДНЯ

Вървя по улицата тиха, мръсна,
светът около мене е заспал
и мисля си, че само ако фъсна,
ще се събуди целия квартал...

Надига се във мене нежен трепет,
фъснята преминава във пръдня
и всичко живо мога да изтрепя,
ако я пусна аз на свобода!

О, боб! Защо те ядох снощи?!
Сега изпълнен съм със твоя газ
и той надува тялото ми в пристъп мощен
и не издържам вече аз...

Салют! Експлозия разцепи мрака.
Заря изригна в нощната тъма -
сякаш цистерна имах между двата крака,
избухнала със мощна миризма

Във този миг разтресе се земята;
стени и сгради падаха със вой;
прощална песен пееха стъклата
и сипеха се долу във порой...

О, ужас! Сякаш в Хирошима
попаднал бях незнайно откъде...
безсилна ще е даже мойта рима
да преразкаже що око виде...

Трагедията беше нечовешка -
децата плачат, майките пищят
В прегръдката си ледено-мъртвешка
за вечен сън притиска ги нощта.

Аз гледах вцепенен, недоумявах,
реалност ли е, сън ли е това?
Как цялата трагедия направих
с една-едничка... бобена пръдня...

Източник: http://shantavelk0.dir.bg/_wm/pbasic/?df=642479&GDirId=60715c9c4a6b7fd97d89072e3a7aad9c
 
От: Re: От: Battle Arena 2010/2011

Предлагам някой да се свърже с кръчмаря и да го помоли да се завърне. Ще ги пуснем тука двамата да се надлъгват и да си мерят пишките.

Ами ако направят сдружение, какво прайм тогава? Такова количество човешка мисъл на едно място!!! Ще стане страшно...
 

Горе