Bckgrnd loading HTML + session control ?

CHILIEV

Member
Трябва ми малко помощ.

ПРОБЛЕМ-1.
Трябва да заредя страница, по възможност невидимо за юзъра. Пробвах с iframe, но страницата е направена така, че когато я извикам в ифрейм презарежда главната със себе си.
Не съм се ровил много или експериментирал точно с това, но се отказах от ифрейма. Реших първо да се консултирам.

Пробвах с попъп, но не ми харесва резултата. Много е видимо, иначе успях да я извикам страничката.
Рових малко за някаква джава форма, която да зарежда в себе си въпросната страница и имам някаква идея, но и това не ми харесва. Искам в самата главна страница да заредя страницата Х. И то в ифрейм с размер 1х1рх. какъвто ми беше замисъла отначало...
Имате ли някакви идеи. Със сигурност не откривам топлата вода че затова реших първо да попитам тук...
Аааа... опитах и с вписан хтмл редирект във фрейм, но и тогава презарежда главната. Най-доброто, което успях да постигна е отваряхе в нов прозорец, но не ме устройва.

ПРОБЛЕМ-2.
Да речем че вече сме измислили ифрейма. Хубаво е да се зарежда веднъж на потребителска сесия. Реализирал съм го много отдавна с някаква джава ако не се лъжа, но незнам дали ще мога да го използвам дори и да успея да го изровя как беше.

Благодаря на всички предварително.
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Не разбрах РНР можеш ли да ползваш? Питам дали file_get_contents или cURL те урежда.
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Може и да не съм те разбрал правилно, но...
хватката да се зареди страница невидимо за юзъра и после да му се покаже е следната:
1. Веднага след <body> слагаш един <div id='idXXX'></div>
2. На div-а му слагаш един css {position: absolute; z-index: 100; width: 100%; height: 100%;}
3. Слагаш един един event на body-то: <body onload='ShowContent();'>
4. В функцията ShowContent се сетва display-а на div-a на none: document.getElementById('idXXX').style.display = 'none';
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

ПХП - не...
в случая става въпрос за "джаджа" на WP.
В краен случай мога да се захвана да пипам index.php, page.php и т.н. и да използвам пхп-то.

@ThinkFast - въобще не държа да му покззвам после страницата... даже е препоръчително да си се зареди незабележимо и толкова... и ако може при следващия рефреш или брауз из сайта да не се зарежда. Т.е. само веднъж за потребителска сесия.:wink:
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Проблема с управлението на сесиите е решен.
Зареждане веднъж при сесия на браузъра, което ми е напълно достатъчно.

Остава въпроса как да накарам сайта да се зарежда невидимо или поне малко видимо в някакъв бокс, фрейм, прозорец или друго. В момента е с попъп, но не ме кефи особенно... :(
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Ами зареди го във фрейм със display:none
HTML:
<iframe style='display:none;' src='hidden.php'></iframe>

Даже му сложи и position:absolute за да не ти бърка лейаута на основната страница, пък ако искаш му сложи и размери:
HTML:
<iframe style='display:none;position:absolute;width:0px;height:0px;' src='hidden.php'></iframe>

Пък може и пълна прозрачност да му сложиш.

Как реши проблема със сесиите?
 
От: От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Как реши проблема със сесиите?
така...

Код:
<script>

function openpopup(){
var popurl="http://www.*********.com"
winpops=window.open(popurl,"","width=300,height=300,")
}

function get_cookie(Name) {
var search = Name + "="
var returnvalue = "";
if (document.cookie.length > 0) {
offset = document.cookie.indexOf(search)
if (offset != -1) { // if cookie exists
offset += search.length
// set index of beginning of value
end = document.cookie.indexOf(";", offset);
// set index of end of cookie value
if (end == -1)
end = document.cookie.length;
returnvalue=unescape(document.cookie.substring(offset, end))
}
}
return returnvalue;
}

function loadornot(){
if (get_cookie('poppedup')==''){
openpopup()
document.cookie="poppedup=yes"
}
}

loadornot()
</script>

Мерси, ще пробвам и така, но мисля че още от начало го пусках с display:none и презарежда цялата страница. Ще пиша дали е станало все пак ;)
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Пак ми "изскача" сайта, който не трябва да се вижда :( мамка му.

Сега се сещам за някакъв попъп, който да се затваря автоматично примерно след 1 сек или нещо такова... :idea:
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

А можеш ли да извикаш нова страница, а тя с PHP да зарежда съдържанието на тази, която искаш да заредиш?
 
От: Bckgrnd loading HTML + session control ?

Мога да отворя сайта в нова страница, но не във фрейм на новата страница.
 

Горе