.bg ИЛИ .com | Или и .bg и .com

Добър ден колеги.

1. Искам да попитам от гледна точка на СЕО-то какви са разликите в индексирането между домейните .bg и .com ?
Целта ми е да продавам в България.

А другият въпрос ми е ако си купя и .bg и .com , и двата ако сочат към един сайт какво ще стане?
Или .com да е редиректнат към .bg ?
Предполагам google ще засече .com че има еднакви текстове с .bg и още повече че не се знае кой сайт първо ще индексирва .bg или .com и ще стане една каша с оригиналността на контента и двата ще паднат.

Целта ми е да заема и двата домейна.
2. Как се прави схемата с двата домейна към един сайт ? С някаква междинна страница ли ?

Благодаря ! :wink:
 
Последно редактирано:
От: .bg ИЛИ .com | Или и .bg и .com

Здравей Александър,

Изглежда, че си начинаещ в сферата на домейните, а може би и сайтовете. Лошо няма :), никой не се е родил научен. Ето ги отговорите на твоите въпроси:

1. Най-добре е да купиш и .bg и .com домейн. Кой точно да ти е основния зависи от това дали можеш да "защитиш" .bg домейна си. Повече инфо - тук https://www.register.bg/user/static/rules/bg/index.html#1.6 Ако нямаш "основание" за защита на .bg домейн, можеш да си купиш такъв, но рискуваш в бъдеще някой, който има фирма със същото име или търговска марка, да се опита да ти го вземе.

От гледна точка на SEO - или няма значение или .bg домейна ще е малко по-добре. От Google Webmaster Tools, можеш "кажеш" на Google, че сайтът .com ти е таргетиран към България.

2. След като решиш, кой ще ти е основен и кой редиректнат домейн, просто си инсталирай сайта с основния домейн и се свържи със съпорта на хостинга ти и ги помоли да ти помогнат. По принцип е лесно и бих могъл да ти обясня, но не ми се пишат дълги постове, че е късно.

Поздрави
 

Горе