BGImoti.info - избор на цени за реклама

penev75

Member
Ето, че сайта ми за недвижими имоти става на цели 3 години. Сайта стана доста посещаван и става невъзможно да се поддъжа от споделен хостинг. Налага се да се премине на виртуални сървъри, а това си е вече сериозен разход - по около 100 - 120 лв на месец. Сайта в момента се издържа, чрез AdSense, но вече мисля, че е дошло времето да мина на платена реклама за да може сайта да продължава да се самоиздържа и да остава и добра печалба. За целта сматам да заменя Adsense с рекламните полета показани на картинката. Интересува ме какви пари мога да изкам за съответните полета.
Според Google Analytics сайта месечно се посещава от 30 000 посетители - 20 000 от които абсолютно уникални. Те генерират около 200 000 импресии на месец.

reklama1.jpg
 
ами виж какво предлага конкуренцията виж и блога в долният пост и да където точно това се обсъжда на колко да пуснат рекламата

http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=2841&start=12#29468

постваш резултата тук и ще беседваме по демата :wink:
 
BGImoti.info - търсят се рекламодатели

Ето ни отново.
След дългото проучване на цените според обемите на рекламите на сайтовете за недвижими имоти стигнахме до следните цени за реклама
Четейки този пост за намирането на рекламодатели на български сайт със значитен брой посетители реших да пробвам стратегията на автора. Цяла седмица свялах рекламодателите по другите сайтове. Изготвих си база данни със фирма, сайт, мейл, къде рекламира и им изпратих писмо на всичките над 100 потенциални рекламодатели. Резултатът: до сега съм не съм получил отговор от никой. Следователно тази стратегия не работи много (пне за мен не работи) Вероятно сайта не е достатъчно качествен или може би на хората им се виждат високи цените. Не мога да реша. Моля разгледайте цените за реклама и ме посъветвайте дали да свалям цените или да продължа да чакам и да пиша мейли в несвяст.
8)
 
това с импресиите не е много хубаво, защото фирмите искат да наемат за време, а не за импресии кажи им 1 месец 100 лева примерно, а не 1000 импресии Х лева и той сам да си смята коллко ще му излеза на месец.

А би ли споделил малко за CMS-a?? Откъде си го взел и за колко или сам си си го правил?

И за топ банера ти искаш около 1000 лева на месец??
За толкова пари ще си докарам над 30000 посетители за един месец с адуърдс. Бъди реалист.
 
Последно редактирано:
Рекламите на големите на които не са им високи тези цени минават рекламните агенции не можеш да се договаряш директно нищо не ти пречи да се пробваш така ама се опитаха да му обеснят на втори чепик че не става така
иначе аз като уебмастър са ми скъпи тъи като на мен ми трябват таргетирани кликове а на някои и статичен банер 8)
 
netsurfer: съгласен съм с теб. Явно цените които съм сложил са доста завишени. Ще ги корегирам, като ще ги направя на седмична или месечна база.

coolice: Как да намеря медия шоп и кои са основните медия шопове в БГ.
 
netsurfer: съгласен съм с теб. Явно цените които съм сложил са доста завишени. Ще ги корегирам, като ще ги направя на седмична или месечна база.

coolice: Как да намеря медия шоп и кои са основните медия шопове в БГ.
Така е най-добре - да предлагаш пакет за време, трябва да разговаряш със строителни и фирми за ремонти/мебели.
И цената си определяш сам и тя НЕ трябва да е по-малко от това което печелиш със адсенс,
а също така може да експериментираш с разположението и вида на банерите за да повишиш кликаемостта ;)

А за CMS няма ли да ми споделиш нещо ;)
Сега видях че е джумла, а кой е компонента?
 
Последно редактирано:
това с импресиите не е много хубаво, защото фирмите искат да наемат за време, а не за импресии кажи им 1 месец 100 лева примерно, а не 1000 импресии Х лева и той сам да си смята коллко ще му излеза на месец.

Аз пък не съм много съгласен с това изказване. Ако искаш сериозни фирми да рекламират на страницата ти си е наложен стандарт и той си е цена на импресии. Виж всички по-сериозни сайтове и медиа групи каква им е рекламната политика. Ако пък очакваш Иван и Петкан от форума да рекламират на сайта ти, тогава слагай цени за време.
Има и друг вариант който при мен се е получавал - цените са си обявени в импресии, но ти пишат има ли възможност за време. И тогава нещата се договарят, няма проблем.
 
Аз пък не съм много съгласен с това изказване. Ако искаш сериозни фирми да рекламират на страницата ти си е наложен стандарт и той си е цена на импресии. Виж всички по-сериозни сайтове и медиа групи каква им е рекламната политика. Ако пък очакваш Иван и Петкан от форума да рекламират на сайта ти, тогава слагай цени за време.
Има и друг вариант който при мен се е получавал - цените са си обявени в импресии, но ти пишат има ли възможност за време. И тогава нещата се договарят, няма проблем.
ако искаш да ти доведа 3-4 приятели които имат много сериозни строителни фирми и им обясни какво е импресия??
Бъди реалист.
Кой рекламира в големите портали??
Мтел, вивател, глобул и банки които са си наели хора да им правят рекламната кампания, като тази кампания включва ТВ, радио, вестник и интернет. Да не мислиш че някой от гореизбоените знае за съществуването на сайта ти и би имал желание да рекламира в него?
 
бате, това си е стандарт, аз го прилагам и не липсват рекламодатели. както вече казах зависи от изискванията които имаш. рекламния пазар се развива и занапред ще има все повече рекламодатели, не само фирмите които си изброил.
ако някой иска да рекламира при теб уверявам те, ще се поинтересува що е то импресия.
 
Свалих цените значително. Сега съм ги направил на месечна база. Дето се вика ще пробвам и така, пък после мога пак да мина на импресии, защото така е по справедливо. Цените според мен са ниски, но това само рекламодателите могат да преценят. Сега вече само чакане му е майката :)
 
Свалих цените значително. Сега съм ги направил на месечна база. Дето се вика ще пробвам и така, пък после мога пак да мина на импресии, защото така е по справедливо. Цените според мен са ниски, но това само рекламодателите могат да преценят. Сега вече само чакане му е майката :)

не е зле като цени, дано имаш успех :wink:
 
Даже са ниски ;)
Виж колко изкарваш от адсенс и си сложи примерно 30-40% отгоре ;)
Разпрати мейлове, отиди на място в няколко фирми който имат сайтове и така.
А за партниори /дето е 20 лева на месец/ приемаш ли конкурентни сайтове ;)
 

Горе